Cum se pot elimina ridurile?(2)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

9-10 minute am tinut acidul. Probabil ca anumite zone au fost mai afectate, piscaturile le-am simtit la fel peste tot. Poate ca am tenul mai sensibil si nu am realizat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Cristoiu si Ema, mai sunt si alte nemtoaice care urmeaza aceste "tratamente":-) Eu am maine 4 sapt de cind urmez cu Glyco A. Nu am pb cu tenul, desi chiar tinerica nu mai sunt. Totsui, ieri, pt prima data am sesizat ca pielea e ff uscata si la barbie parca se exfoliaza. E normal, Mirela?
Usoare intepaturi simt si eu cind si cind la aplicarea cremei. Serul e ok, imi place.
Stiu ca s-a mai pus intrebarea, revin si eu cu ea: dupa 6 sapt e ok sa continui tot cu Glyco fara a face peeling-ul mesiu? Sau e un "muss" acest peeling?

Cristoiu, eu nu am gasit aici Glyco A. Una mi-a luat-o o amica, a doua am comandat-o la Mirela impreuna cu serul si roc cu fact. de protectie 50.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Delyutz, de cord cu tine. Persoanele astea care obtin rezultate asa rapid, sunt de-a dreptul enervante .
Doamne, dar si tu, doar 27 de trandafirasi in cununa vietii? Ce pot sa mai zic?! Rusine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delyutz

Doamne ramiris, cat te invidiez Imi place ca la tine se vad diferente, si dupa Glyco si dupa acid.

Apropo de prietena ta, si eu tot 27 de ani am si Mirela mi-a zis ca nu conteaza varsta, daca ai ten problematic. Ma rog, ar fi urat din partea mea sa ma plang de ten, pentru ca e ok, pe mine ma supara ridurile de pe frunte...


A, Deliyutz hai ca incep sa-mi explic niste lucruri :). Pai esti foarte tanara soro si de-aia nu vezi mega schimbari si zici ca GlycoA a fost apa de ploaie.
La 41 de ani ai mei am cu siguranta mult mai mult loc de imbunatatiri si mai cred ca peelingul chimic are mult mai mare efect asupra ridurilor cauzate de imbatraninrea pielii decat asupra celor de expresie carora le-ai declarat tu razboi. Ca sa nu mai zic ca la varsta mea cred ca am si alte asteptari si probabil ca evaluez altfel rezultatele.

Eu sunt sincer foarte incantata de rezultate si chiar daca de-acum incolo nu s-ar mai imbunatati cine stie ce situatia tot as considera ca am facut o treaba buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

glimmer
ramiris, sunt de acord, dar am totusi o prietena care l-a incercat si a vazut diferente destul de mari, mai ales dpdv al texturii pielii, al luminozitatii. La mine nu s-a vazut mai nimic. Sper totusi ca tratamentele si grija de acum sa intarzie adancirea acelor riduri pe viitor. Oricum, le pandesc in fiecare dimineata ca sa vad daca s-a modificat ceva

Edit: ramiris, in mintea mea am vrut sa iti spun si "multi inainte", insa am omis din text

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Ramis, si eu tot 41 si la fel mi s-a spus si mie sapt trecuta ca tenul e mai luminos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Intru sa va zic cum a fost prima zi: mi-au aparut niste cosuri si ceva iritatii din loc in loc. Ce e ciudat e ca nu-mi simt tenul uscat...
Imi place foarte mult crema de la Bioderma pt copii, e nemaipomenita ca baza pentru machiaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Io nu va cred pina nu puneti poze cu inainte si dupa.
Helbi,deci tu taci chitic...te faci si mai mumoasa si nu zici nika.
Pe mine ma ustura de mor...si am terminat 5 saptamani de glycolA...nu a usturat de la inceput...cam din a treia saptamana a inceput usturimea...alte simptome nu am...roseata,mancarime...numai 5 minute de usturime cumplita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui J G

Imi place foarte mult crema de la Bioderma pt copii, e nemaipomenita ca baza pentru machiaj.


Nu devine uleioasa fatza dupa un timp?
Eu folosesc Garnier Kids 50+ si desi pun deasupra fond de ten matifiant apoi pudra de orez (care in mod normal absoarbe f bine) + blush / iluminator, dupa 1-2 ore luceste pielea destul de tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Rall, putin, da. Pe frunte.. mai puf o data cu pudra si gata.

Mergi la inceput