Cum se pot elimina ridurile?(2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Cristoiu,eu am comandat de la Mirela si mi le-a trimis normal prin posta.Cel mai bine trimite-i un e-mail .Mie mi-a adus maica-mea glycolA din romania,dar am vazut si pe site-ul Mirelei.Parerea mea...desi nu-s in masura sa spun ptr. ca nu-s de meserie...ar fi s-o lasi dupa ce nasti,alaptezi.
Mirela,am facut rost de argireline,ce stii despre asta?pe aici e mare trend cu argireline...inca nu l-am testat insa prietenele mele spun ca-ti cam amorteste zona...concentratie de 15%...eu zic ca e prea mare...2-3% se foloseste normal in creme.Cum sa-l mai diluez?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Citat:
citat din mesajul lui ema

Cristoiu,eu am comandat de la Mirela si mi le-a trimis normal prin posta.Cel mai bine trimite-i un e-mail .Mie mi-a adus maica-mea glycolA din romania,dar am vazut si pe site-ul Mirelei.Parerea mea...desi nu-s in masura sa spun ptr. ca nu-s de meserie...ar fi s-o lasi dupa ce nasti,alaptezi.
Mirela,am facut rost de argireline,ce stii despre asta?pe aici e mare trend cu argireline...inca nu l-am testat insa prietenele mele spun ca-ti cam amorteste zona...concentratie de 15%...eu zic ca e prea mare...2-3% se foloseste normal in creme.Cum sa-l mai diluez?


Ema, merci frumos, eu nu am vazut glycol a pe siteul ei, numai 30 si 50 si am inteles ca ala e pentru peelingul mediu. Dar cum eu sunt un pic mai chioara de fel ...

O sa intreb moasa daca e ok in timpul alaptarii, dar cred ca nu are ce sa fie rau, doar acum pina sa nasc nu stiu daca sa incep.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Cristoiu,pe pagina 4 de la produse este glycol A.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

L-am gasit, multam frumos. Emailul de pe site e direct al Mirelei sau al farmaciei unde lucreaza ea?

Stiu ca a postat pe aici pe undeva emailul ei.

Va sa zica suntem singurele din afara granitelor prinse in clubul asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Cristoiu, ai PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Mirela, multam.

Mai intreb ceva aici poate mai intereseaza si pe alte fete.

Simptomele astea de povesteau toate cobaitele de aici, cu intepaturi de la glycol a mi-a adus aminte de o crema de noapte pe care am primit-o. Am folosit-o o data sau de doua ori si la fel am simtit intepaturi si am crezut ca am alergie la ea. E vorba de Anew Ultimate night Gold Emulsion. Acum m-am uitat pe internet si am vazut ca are acid glicolic in compozitie, doar nu stiu in ce concentratie. Stii ceva de ea, poate fi folosita in loc de glycol a sau nu e la fel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Buna seara . Intai de toate sa va spun ca eu aseara am reinceput Glyco A, dupa sfatul Mirelei o sa-l folosesc intre sedintele de peeling mediu. L-am suportat fara probleme.
Stiu ca e devreme pentru rezultate, abia am facut primul peeling mediu insa in afara de luminozitatea tenului mie mi se pare ca pielea are si alt tonus. Astept cu nerabdare sa vad ce se intampla in continuare.

Si acum intrebarile. Mirela, am fost insarcinata de colege sa te consult in numele lor.

Prima are 30 ani, un ten foarte uscat care se pateaza usor. Vara se pistruiaza imediat desi nu are un ten foarte deschis la culoare. Nu are riduri deloc si ar vrea sa faca ceva pentru rezolvarea celor doua probleme insa cosmeticiana ei i-a spus ca nu i-ar recomanda acidul glycolic pentru ca usuca. Altfel ar fi fost tentata sa incerce pentru ca i-a placut ce-a vazut la mine insa si eu i-am spus ca neavand riduri s-ar putea sa i se potriveasca cu totul altceva.

Cealalta are 27 ani si probleme cu puncte negre si pori "blocati" care fac chistulete pe dedesubt. Periodic ii mai "infloresc" si cosuri, in special in zona T. Are tenul mixt. Si ea era tentata de Glyco A (fara sa faca si peelingul de 30%) insa i-am zis ca poate totusi la varsta si problemele ei ar merge altceva si i-am promis sa te intreb.

A treia are cu totul alta problema: o cicatrice de la abdominoplastie si intreaba daca nu e un produs de peelingul chimic care s-o ajute sa-o atenueze si s-o faca mai putin rigida.

Stiu ca intrebarile, mai ales ultima, nu prea au mare legatura cu subiectul insa m-am gandit sa le pun pe forum in loc sa te intreb pe email in caz ca mai e cineva interesat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

'Seara si de la mine.

Am si eu de intrebat ceva, cu voce tare ca poate le-o folosi si altora. In urma primei reprize de peeling mediu, am pe fata niste coji mai aspre si inchise la culoare, in unele locuri in special, unde a "ciupit" acidul mai tare. Daca locurile respective nu se vindeca in totalitate pana sambata, cand ar urma "repriza" a doua, trebuie sa o aman?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

'Seara si de la mine.

Am si eu de intrebat ceva, cu voce tare ca poate le-o folosi si altora. In urma primei reprize de peeling mediu, am pe fata niste coji mai aspre si inchise la culoare, in unele locuri in special, unde a "ciupit" acidul mai tare. Daca locurile respective nu se vindeca in totalitate pana sambata, cand ar urma "repriza" a doua, trebuie sa o aman?


Glimmer, cat ai tinut acidul pe fata? Te intreb pt ca eu am stat 10 min si nu am facut coji sau zone mai aspre pe nicaieri. Am pielea mai uscata insa in mod uniform.
In zonele respective ai insitat mai mult cand ai aplicat acidul sau sunt zone mai sensibile in mod normal?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Doamne ramiris, cat te invidiez Imi place ca la tine se vad diferente, si dupa Glyco si dupa acid.

Apropo de prietena ta, si eu tot 27 de ani am si Mirela mi-a zis ca nu conteaza varsta, daca ai ten problematic. Ma rog, ar fi urat din partea mea sa ma plang de ten, pentru ca e ok, pe mine ma supara ridurile de pe frunte...

Mergi la inceput