Cel putin 10 kg jos (4)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Neatza!
Si la mine arata aiurea cantarul, vreo 300 de grame in plus. Stiu ca e ceva temporar, nu reflecta neaparat realitatea ... Ma mobilizez si eu ma mult de acum inainte. In rest, nu am chef de nimic.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

desi am zis ca nu ma cantaresc pana la 1 martie,nu am avut rabdare si m-am urcat pe cantar,azi 14 feb.......si am -500g,ma bucur dar tot e putin.......oricum mai bine decat nimic.......

si ma mai bate un gand.....vineri,ma duc la sauna si un masaj anticelulitic....nu cred ca dispare laptele dupa o singura sauna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simimarina72 spune:

Buna dimineata!
Am iesit si eu din barlog! Dupa doua zile de dezmat culinar (duminica am avut botezul cu tort, salata de fructe cu frisca si inghetata Joe de vanilie si alte chestii combinate in fel si chip iar a doua zi am savurat vreo trei cafele cu multa frisca, 2 bombonele sa imi mai indulcesc zilele, niste salata cu fructe si niste banane sa imi ia greata, niste sucuri Santal sa imi revin si alte bunataturi de prin frigider, ca este pacat de ele sa se strice), declar 68,9 kg si un plus de 800 g.

Desi situatia nu este stralucita, eu sper ca lucrurile sa mearga mai bine tocmai pt. ca vreo trei zile am reusit sa fac miscare si sa mai scap de pofta mea nemasurata de dulciuri.

Apropo de stresul care slabeste, la mine, e pe invers --eu mananc din greu cand sunt stresata.

PS Please, please,, please , treceti -ma si pe mine pe listuta ca si eu sunt combatanta desi nu am inca rezultate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Eu nu pricep deloc ce se intampla cu organismul meu. Daca vineri dimineata aveam 60.8 kg, azi dimineata am avut un soc: 62.4!! Ce naiba???Singura explicatie pe care o gasesc este frigul de afara, ca isi face organismul depozite, ca a intrat in alerta instinctul de conservare. Are logica ce zic? Asa ca eu pun pe hold dieta asta nenorocita, astept sa se incalzeasca si incep in forta. Nu plec de aici, insa nu ma mai stresez asa tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Eu nu pricep deloc ce se intampla cu organismul meu. Daca vineri dimineata aveam 60.8 kg, azi dimineata am avut un soc: 62.4!! Ce naiba???





aceeasi dilema o am si eu, nu mananc, fac miscare si pun kg la loc

eu nu renunt, poate faptul ca fac miscare, si ma tonifiez, ma gandesc ca muschii mei tonifiati atarna mai greu la cantar decat pufosenia si slaninuta.
tot o sa fiu o diva in primavara

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Rasar si io timid la raport, am porc (+0.5kg), asa cum ma asteptam, acum fac penitenta dupa cum am spus adica fac un pic de foamea ca la mine nu merge cu mancat aproape normal si sanatos si slabit, I have to crash diet si apoi sa vad cum mentin.

Am f multa treaba la munca, sper sa reusesc sa actualizez listuta si imi cer scuze noilor combatante ca nu am facut-o pana acum

Oare in perioada asta gasesc physalis (fructe, nu tarate) la magazin? Sunt in perioada experimentelor gradinaresti si physalisul e o ruda de-a rosiei care ar trai bine merci pe aici. Dati-mi si mie de stire daca vedeti printr-un supermarket.

Ieri am pus la incoltit batatele (cartofii dulci), astia-s rude cu zorelele



Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Copilul e mai bine ,dar e vanata rau si fac haz de necaz ca s-a pregatit de carnaval .

Pai eu daca dau raport ma alungati am zis eu ,65,5kg dar v-am zis ca saptamana trecuta am crezut ca mor si asa cred ca am imbatranit 10 ani instant cand am vazut mandra ca nu reactioneaza iar saptamana asta daca scap fara sa ajung la nebuni inseamna ca sunt pe calea cea buna.

Iris toti zic ca timpul ma va ajuta dar pe mine nu mai ales acum.Ce cina frumoasa vin si eu numai la masa si dupa plec.

Lulu sportul isi spune cuvantul crede-ma ,mai bine masurai si niste cm asa ca sa vezi de control.

Dulcetica e bine si asa ca e in minus.

Laura hai ca trebuie sa fie mai mult de 5 zile ambitie.

Roxana mai bine era ieri raportul.

Ana poate ai retinere de apa zic si eu incearca sa te mai urci odata la pranz sa vezi ce arata.

Am vazut ca sunt fete noi le zic bine au venit.



Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gusta

Neatza.



Lulu sportul isi spune cuvantul crede-ma ,mai bine masurai si niste cm asa ca sa vezi de control.



pai cred, si azi o sa ma masor, la haine oricum este vizibil, se simte, blugii stau exact ca pe gard pe mine si zau daca am chef de shopping, ca acum max 2 luni mi-am luat 2 perechi.
numai tzatzele nu scad
pup fata sa treaca vanataia si mama sa ii treaca sperietura


Boti, ce nebunii mai faci? cartofi dulci, hmmm, ma abonez deja. cand e gata productia? peste cati ani?



SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Chiar o sa ma masor si eu.Caut din urma unde am pus spectaculoasele mele dimensiuni si sper macar aici sa vad ceva.
Lulu ,pai tu slabesti exact unde trebuie!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Gusta prin ce ai trecut!sanatate multa fetitei si nervi tari tie.

Dulce daca gasesti vreo reteta minune (eventual cu praji si pizza ) sa nu o tii secreta.

Pe seara iesim la masa deci ..dezmat ...si acasa sampanie.
Eu am cateva kg in plus fata de vara 2011, dar reper este tot metrul de croitorie.

Elena & Denisa

Mergi la inceput