Discutam despre: "Dieta RINA" (15)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Hai sa va spun ce mai fac eu,calculez si caloriile mancate pentru ca daca nu ai peste 1100 de calrii inseamna infometare si iar nu este bine.


anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

AJUTOR URGENT PENTRU MARIUS!!!


Doneaza 2 euro prin SMS la 874 si ajuta la reamenajarea si dotarea Sectiei de Pediatrie a Spitalului Fundeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

pai si cum le calculezi Anca? de unde stii cate au produsele?
ai cantar pt. asa ceva?
Andreea super! eu stiu ca cus-cus-ul se tine nu stiu cat in apa si pe urma se gateste. sincer nu prea am facut ca nu sunt mare fan.

astept sa mai treaca o ora si sa mananc o salata.
azi am rezistat mult mai bine decat ieri.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris, www.dropshots.com/Madrid_2011#" target="_blank">Madrid
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacip spune:

Fetelor simt ca mai am un pic si mor de foame.Nu mi-a placut deloc ziua de azi. Am mancat cus-cus-ul cu legume insa mi s-a facut foarte repede foame..am baut apa dar degeaba....acum am luat cina ( adica ceva dulce) nu stiu daca aveam voie ( dar chiar nu ma intereseaza) dar am mancat cremsnit facut de casa.Chiar imi era pofta si cum m-am setat ca in seara asta am voie dulce nu am vrut sa ma uit ce dulce am voie Insa mie dulciurile nu imi tin de foame deci imi este foame tare in continuare...ce pot sa fac ? Stau de obicei treaza pana la 12 deci mai mult ca sigur voi ceda azi :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenuta8 spune:

Buna, dragele mele!!!!!!!!
Ma bucur ca ni s-a largit gasca! Bun venit noilor fete si spor la slabit!
Am vazut ca discutati despre calcularea caloriilor. Vedeti ca e un site a unor nutritionisti romani, specializat pt calculul caloriilor. Se numeste : Ancheta in farfurie ¨. E f. interesant. Sa-mi spuneti cum vi se pare si ce eficienta are pt. voi.
In legatura cu prepararea cus -cusului , eu am aplicat o reteta originala : l-am fiert putin ca pe paste, doar cu mai putina apa -la 100g cus-cus am pus 200-300 ml apa. Am fiert pana a incorporat apa, mestecand mereu, ca se prinde ca grisul. Apoi mi-am calit legumele: ceapa,ardei, dovlecei, vinete, rosii ,carote, etc, ce aveti prin frigider .Am uns apoi un vas yena cu ulei de masline, am pus un strat ce cus-cus , legumele si deasupra tot cus-cus. Am pus si niste suc de rosii peste si am dat la cuptor pt. 25-30 min. A iesit o bunatate. Au mancat si copiii mei, mai mult ca mine.
Si eu sunt azi la carbohidrati, am mancat pizza, ce statea de vreo 3 sapt. in congelator. Asa fac cu mancarea ce nu se mananca in 1-2 zile, o pun la congelator in casolete si in felul asta nu mai stau cu grija ca n-am mancare pt. ziua respectiva.
Va si va urez o noapte buna si pe maine o zi f. buna!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Giova fructe si legume imi cumpar dimineata cand vin la birou si stiu exact cate grame sunt ,iar la mancare masor in functie de cat stiu ca intra in casoleta.
Fac asta mai mult ochiometric si incerc sa nu depasesc 1100 de calorii pe zi .
Si calculez pe alt forum unde au ei un calculator f bun,uite aici http:// calorii.slabute. ro/ scrie fara spatii

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

AJUTOR URGENT PENTRU MARIUS!!!


Doneaza 2 euro prin SMS la 874 si ajuta la reamenajarea si dotarea Sectiei de Pediatrie a Spitalului Fundeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


azi e zi de vitamine...of.....am baut cafeluta, un pahar de ceai si jumatate de banana. dar pana diseara mai e mult.
adeara iar am cedat...la ora 22 ai mei barbati mancau sendviciuri calde....si eu m-am ales cu coaja de la baietel....si uite asa stagnez la cantar...nu s evede mare lucru. sper sa mai mearga acul in jos dupa ziua de azi.

Lenuta, Anca mersi de info. voi cerceta site-urile date devoi mai tarziu.
Andrea ce ai facut? ai reusit sa rezisti aseara?

va las, mergem la real sa cumparam papica....si fructe/legume pt. mine.
si spor fetelor.




Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris, www.dropshots.com/Madrid_2011#" target="_blank">Madrid
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

EU AM MANCAT DIM O BANANA SI LA PRANZ SALATA CU ROSII +CASTRAVETI+RIDICHII+MASLINE.
MI-AM LUAT MORCOVI SI RONTAI PANA DISEARA

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

AJUTOR URGENT PENTRU MARIUS!!!


Doneaza 2 euro prin SMS la 874 si ajuta la reamenajarea si dotarea Sectiei de Pediatrie a Spitalului Fundeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am baut un pahar mare de fresh de porto si am luat 2 linguri din supa copilului.
Inca nu mi-e foame, problema mea e diseara, cand vin toti pe-acasa si cer de mancare....
Bafta maxima Anca!


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris, www.dropshots.com/Madrid_2011#" target="_blank">Madrid
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacip spune:

Lenuta multumesc mult pentru reteta.Suna foarte bine ce spui tu acolo...am sa incerc in una din zilele in care am voie sa mananc asa ceva.
Giova am reusit sa rezist intr-un fel ...spun asta pentru ca incerc ca ultiam masa sa fie la ora 20:00 insa la ora 22:30 am mancat jumatate din prajitura facute de mine ieri.Teoretic am mancat ceva ce era permis, practic..era cam tarziu...oricum de rezistat am rezistat pana la 12 cand m-am pus la nani.
Azi e zi de vitamine si la mine, pana acum am baut putin compot, am mancat 2 banane si niste stafide...apa imi fac acum un ceai si o salata mare cu de toate :))
Fetelor inca o intrebare.Repet ca nu am reusit sa citesc chiar toata cartea , am vazut undeva scris asa ceva "Unii oameni reu#351;esc dac#259; sar din când în când peste ziua de amidonuri #351;i peste ziua de carbohidra#355;i, dar aceasta nu func#355;ioneaz#259; pentru toat#259; lumea".Intrebarea mea este , daca chiar este ok sa sar peste aceste 2 zile??In carte scrie de asemenea ca ordinea zilelor trebuie respectata deci mi se pare ca se contrazic.Voi ce parere aveti?Eu chiar as vrea sa sar uneori peste ziua de carbohidrati pentru ca nu prea ma incanta insa nici nu as vrea sa imi stric dieta din cauza asta .Va urez spor fetelor, sa trecem cu bine si de ziua de azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Andreeacip mie tocmai ziua de carbo imi place. dar am sarit peste ea. am inlocuit-o ieri cu orez cu legume la pranz si salata seara.
azi iar am calcat stramb putin si nici nu am baut asa multa apa.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris, www.dropshots.com/Madrid_2011#" target="_blank">Madrid
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput