Discutam despre: "Dieta RINA" (15)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns child spune:

Salutare fetelor!

Ma bucur sa vad activitate pe aici...o sa revin si eu cat de cat la dieta, problema e ca in WE am o nunta asa ca vor fi vreo 2 zile de abateri.

Azi e zi de proteine, deci mananc salate cu cash sau cu peste, ma mai gandesc.

Spor la slabit!!!


Diana si inimioara mea Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza dragelor!
Greu mai merge...ieri am cam fentat putin. de dim. iar am mancat putin dintr-un iepuras milka.

Azi si eu fac un orez cu legume. Il mananc cu placere si tine de foame.
sper sa nu mai am abateri azi.
Imi e greu ca nici nu prea sunt fructe de mancat in perioada asta....adica car-mi plac mie...portocalele sunt seci, clementine nu mai sunt, capsuni fara gust....mai bag cate un mango, mere...si cam atat. In rest nu ma atrage nimic.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris, www.dropshots.com/Madrid_2011#" target="_blank">Madrid
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
Si eu tot orez am iar maine imi fac cus-cus cu ciuperci
Intr-o zi pot sa dau 700 gr jos?

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

AJUTOR URGENT PENTRU MARIUS!!!


Doneaza 2 euro prin SMS la 874 si ajuta la reamenajarea si dotarea Sectiei de Pediatrie a Spitalului Fundeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Eu bag 2 ture de vitamine caci am avut abateri grave ieri,poate si din cauza ca trebuie sa-mi vina musafirii am o foame de lup si in special pofta de dulce

Giova eu iau capsuni dar le miros inainte ,cele care au miros sunt mai gustoase.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacip spune:

Eu astazi am mancat la micul dejun o banana , jumatate de mar, apa : am bagat si o cana de ceai iar la pranz mi-am facut pana la urma orez simplu fara legume dar separat am facut dovlecei la gratar cu mujdei de usturoi.Va spun cu mana pe inima ca nu am crezut ca poate avea un gust atat de bun, abia astept cina Nu prea m-am omorat pana acum dupa combinatii de genul asta, adica legume cu legume dar ce am mancat azi cel putin a fost nemaipomenit...pana diseara ma chinui sa mai beau niste ceai ( neindulcit) si apa si atat.Eu am o problema cu apa nu pot bea 2 l pe zi, ma chinui dar tot nu reusesc :(
Ralualexandrei si eu patesc la fel ca tine, inainte de acele zile ma apuca o foame teribila si in special o pofta de dulce care nici nu ma lasa sa respir....sper sa trec cu bine totusi, cand ma mai apuca o pofta mai dau niste apa pe gat
ancadragoman ce inseamna cus cus ? :-s tot am vazut in retetele din carte dar nu m-am prins ce inseamna
Spor la slabit fetelor!!
Poate imi spune si mie cineva importanta supei din ziua de proteine va rog simt nevoiia sa stiu rolul fiecarui lucru ca sa pot continua cum trebuie , sa trec cu bine peste o zi de dieta.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacip spune:

Anca multumesc pentru raspuns, m-am mai documentat si m-am lamurit.Chiar nu am mancat niciodata dar cu siguranta voi incerca in curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
Cum stati fetelor?
Azi la pranz am pizza

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

AJUTOR URGENT PENTRU MARIUS!!!


Doneaza 2 euro prin SMS la 874 si ajuta la reamenajarea si dotarea Sectiei de Pediatrie a Spitalului Fundeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

dragelor!
Ieri am fentat rau de tot...of greu mai este. drept urmare azi pap tot orez si diseara o salata de legume. Iar maine vitamine.

Ralualexandrei si eu inainte de CM manac mai mult, indeosebi dulciuri. cred ca cere organismul, la multe femei am auzit de chestia asta.
mersi de pontul cu capsunile. si eu le luam si dupa miros, dar de multe ori ramaneam doar cu el.
Andreacip interesanta combinatie. Oricum, dovleceii la gratar sunt bestiali si cu mujdei...cred ca au fost deliciosi.
Ancadragoman poti sa dai 700 gr jos...prima data se elimina apa din organism. se duc mai repede kg la inceput.

o zi usoara sa aveti.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris, www.dropshots.com/Madrid_2011#" target="_blank">Madrid
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacip spune:

Azi am inceput bine, am alergat de dimineata dintr-o parte in alta si am mancat o banana si am baut putin compot.Acum am reusit sa fac pranzul.Mananc cus - cus cu legume.Legumele mi-au iesit foarte bune in schimb de cus cus nu sunt prea multumita.Cred ca nu am stiut eu sa il prepar avand in vedere ca e prima data cand fac iar pe cutie scria in franceza .Nu zic, este comestibil insa nu imi place .Poate imi puteti spune cum il preparati voi, sa incerc , poate data viitoare imi iese mai bun.Pe net tot mai uitat la retete dar mai peste tot vad ca adauga unt, eu m-am gandit ca nu e ok sa pun unt si nu am pus, deci va rog sa ma sfatuiti si sa imi spuneti cum il preparati voi.Ieri am mancat foarte bine, mancarea foarte delicioasa deci am trecut usor peste ziua de amidonuri.De slabit nu vad sa slabesc insa presupun ca la mine se vad mai greu rezultatele pentru ca nu am foarte mult de dat jos
Giova stai linistita, sunt sigura ca nici una dintre noi nu reusim sa tinem dieta zi de zi asa cum ar trebui, toate mai trisam important insa este sa mergem inainte si sa nu ne lasam batute.Succes cu kg
Anca mi-ai facut pofta acum cu pizza ta..ufff

Mergi la inceput