Discutam despre: "Dieta RINA" (15)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreeacip spune:

Doamne sper sa trecem cu bine peste zilele astea :( Si eu mai trisez, adica mananc mai mult decat ar trebui dar pana acum am reusit sa ma abtin si sa mananc ce aveam voie in ziua respectiva (macar atat).
Deci, in concluzie, este ok, pot sari peste ziua de carbo dar daca sar peste ea ( uneori) trebuie sa iau urmatoarea zi la rand nu e asa?? adica trec de la amidonuri direct la vitamine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

ANDREEA eu imi amintesc ca am citit ca se poate inlocui ziua de carbohidrati cu zi de proteine, cica ar ajuta la slabit.

Dar nu-ti place ziua de carbo? Mie aia imi place cel mai mult , la pranz imi fac bruschete cu rosii si vinete si seara un checulet la cana si cioco...yummy



Diana si inimioara mea Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
Azi am proiene asa ca am la pranz salata +piept de pui fier

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

AJUTOR URGENT PENTRU MARIUS!!!


Doneaza 2 euro prin SMS la 874 si ajuta la reamenajarea si dotarea Sectiei de Pediatrie a Spitalului Fundeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!
si eu am azi piept de pui la gratar si amestec de legume mexicane. diseara voi manca cu o salata.

Child of...de stiam...eu am inlocuit ziua de carbo cu zi de amidonuri. Urmatoarea nu o ratez...visez la o placinta cu mere de nu-i adevarat. si eu iubesc ziua de carbo, sper sa nu mai trisez asa mult in zilele urmatoare.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris, www.dropshots.com/Madrid_2011#" target="_blank">Madrid
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacip spune:

Buna fetelor!!!Va urez succes din inima sa trecem cu bine si de ziua de azi.Chiar daca nu ne infometam cu aceasta dieta poftele sunt mari...chiar radeam cu al meu ieri ca m-a apucat o pofta teribila de cartofi prajiti , cu un ochi , un carnat prajit si niste cascaval ras...deci o combinatie mortala =)) Reusesc sa ma abtin si asta e bine:D chiar sunt mandra de mine
Azi sunt la ziua de proteine, am mancat apa ( acum nu prea o mai beau mai mult o mananc ca sa astampar foamea ) , ceai fara zahar, un mar si branza cu salata.... Supa( doar zeama) cu ardel iute si diseara acelasi lucru fara supa.
Child nu imi place ziua de carbo pentru ca atunci simt cel mai mult ca sufar de foame.Dupa ce iau pranzul nu trece mult pana mi se face foame iar dulcele care este permis seara mie nu imi tine de foame deloc.Este bun, merge direct la inima mea, este ca un fel de premiu pentru mine de fiecare data cand il mananc dar din pacate de cand ma stiu, mie dulcele imi face o pofta de mancare teribila :( Si in plus, de cand a venit acest sezon si au inceput iesirile la iarba verde si gratarele vreau si eu sa ma sincronizez cateodata si sa fiu la ziua de proteine duminica ca sa pot manca si eu carne la gratar..sa nu mai stau doar sa salivez in timp ce altii mananca.
Eu azi tin proteine si sar peste amidonuri si carbo trec direct la vitamine si astfel duminca sunt iarasi la zi de proteine..apoi am sa tin normal.Am mai citit si eu, m-am mai documentat si cica este permis sa mai sarim din cand in cand peste astea 2 zile dar nu foarte des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Andreea sincer mi se pare ca ai mancat cam putin azi,inceraca sa te incadrezi in 1100-1300 calori ,altfel este infometare si nu asta este ideea

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

AJUTOR URGENT PENTRU MARIUS!!!


Doneaza 2 euro prin SMS la 874 si ajuta la reamenajarea si dotarea Sectiei de Pediatrie a Spitalului Fundeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna!
Mai tin si eu dieta inca si astazi sunt la ziua de vitamine iar maine am o zi grea:prima zi de apa,si mai e si sambata si mai am si o gramada de alergat.Dar sper sa treaca repede.
Fetele care a-ti tinut ziua de apa ,in afara de...apa ce mai putem ''manca''?
Cu kilogramele stau bine adica se duc usor in jos,va spun luni cate am scazut asta daca mai supravietuiesc dupa postul asta negru.
Sa stiti ca si eu am bagat zile de vitamine in zilele de dupa paste cand am mancat exact ce nu era permis,adica in ziua de Paste am mancat normal dar fara sa exagerez si a doua zi vitamine ,si chiar ca nu s-a depus.
Nu va lasati fetele ,ca o sa aveti rezultate,mie deja a inceput lumea sa-mi spuna ca am slabit,trebuie doar un pic de ambitie la inceput ,dupa aceea va intrati in ''mana''cum s-ar zice.
Va pup!

Vio mamica, de Ana(13.12.2003) si Dragos(22.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Multumim Vio pt incurajari!

Andreea si mie imi face foame dulcele

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacip spune:

Anca chiar crezi ca am mancat prea putin??Eu am mancat pana sa ma satur....si de obicei sunt o mare mancacioasa [:))] Este adevarat ca in ultima vreme am inceput sa mai reduc din mancare, fata de cum mancam inainte dar eu zic ca e de bine ca nu imi mai pun o farfuri cu varf
Oricum sa stiti ca azi am cedat, am trisat..am mancat o bucatica de cremsnit deci sigur s-au inmultit caloriile
Imi puteti spune, va rog ,voi la ce ore mancati de obicei??La cat luati pranzul si ultima masa??eu la ora 20:00 mananc cina avand in vedere ca de obicei stau treaza pana la ora 12.
Inca ceva...este adevarat ca nivelul de calorii ce trebuiesc consumate difera de la persoana la persoana in functie de varsta, inaltime si greutate??Eu am intrat pe un site si mi-a calculat dupa toate aceste criterii si mi-a iesit ca trebuie sa consum in jur de 1700 de calorii in conditiile in care eu am 24 de ani, 1m69 si 60 de kg ( cel putin atat aveam ultima oara )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacip spune:

Vioika multumim pentru incurajari si iti tin pumnii pe ziua de maine, va fi o zi intr-adevar grea.Din cate stiu eu in ziua de apa ai voie doar apa, fara suc de fructe .Este posibil sa ai voie ceai.Am inteles ca ziua de apa trece mult mai usor daca bei apa minerala si ca este bine sa bei si un magneziu
ralualexandrei ma bucur sa aud ca nu sunt singurul specimen caruia dulcele ii provoaca foame.Mama nu si-a facut niciodata griji ca mananc dulce inainte de masa si ca imi va pieri pofta de mancare Tu ce faci in ziua de carbo?

Mergi la inceput