Discutam despre: "Dieta RINA" (15)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna dragele mele!

Din pacate timp nu prea mai am sa intru sa va povestesc cum merge cu dieta .Abia la ora asta am reusit si eu.

Multumesc fetelor pentru raspunsul la intrebarea mea!

elly me ce bine arata ce scrie acolo la semnatura !! Despre tine se poate spune ca daca ai reusit o data ai sa reusesti si acum la fel de usor,sunt sigura.

Totusi cred ca nu am rabdare sa astept vreo trei saptamini ca sa slabesc 1 kg.
Am hotarat sa maninc mai hipocaloric cam o saptamana sa vedem ce se intimpla,drept urmare mi-e foame tot timpul,si bag apa la greu.
Mi-am facut aprovizionarea cu fistic,migdale,curmale si seminte toate crude si rontai la ele.
Deja acul cantarului s-a miscat si cu greu am ajuns la 71.6kg
O saptamana buna va urez !
Bafta in continuare!


Vio mamica, de Ana(13.12.2003) si Dragos(22.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Fetele ce m-ai faceti?

Astazi am de lucru la calculator,asa ca am dat o raita si pe aici,dar nu e nimeni.

Tare greu cu perioadele astea de stagnare!
Trebuie sa mai misc un pic acul cantarului caci in iunie am primit deja doua invitatii la nunta,si ma gandesc ca as face bine sa pot sa port si eu o rochita mai decoltata.

Am mai observat ca Andreeacip s-a apropiat de targhet.
Ce putin mai ai!
Bravo tie!

Va pup si spor la slabit!

Vio mamica, de Ana(13.12.2003) si Dragos(22.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Buna fetelor!

Eu am renuntat la dieta, din motive personale, asa ca, va rog mult, sa ma scoateti de pe listuta

Multumesc mult si spor la slabit!


Diana si inimioara mea Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Buna fetelor

Sunt si eu o mare fana a acestei diete si intentionez sa ma apuc din nou de ea incepand de luni saptamana viitoare. As vrea sa mai topesc vreo 5 kg ca mergem la mare la sfarsitul lui iunie si sa nu sperii lumea pe plaja.

Bafta la slabit fetelor si de luni sunt alaturi de voi pe baricade

elena fericita de pitici pretiosi Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti

"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste" - Paulo Coelho


Infertilitatea este o boala. A avea un copil nu trebuie sa fie un lux

www.gascasic.ro/#!" target="_blank">Ga#351;ca #351;ic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


si eu ma retrag din grup. De sambata am inceput o noua dieta data de nutritionista si ma simt mult mai bine dupa ea. Nu mi-e foame, am 3 mese pe zi, si 2 gustari intre, cina fiind intre 20-21 seara, cu 3 ore inainte de culcare. cica e un mit cu mancatul pana la ora 18. M-a intrebat cum rezist pana la ora 24 cand ma culc?
am si dat jos deja 1 kg...ceea ce cu Rina nu mai faceam.
Va doresc succes, ma mai ocup de lista si capitolul asta...pe urma rog pe altcineva sa o faca.
Elena ai mai pus ceva pe tine? de la cate kg pleci?
Child te voi scoate din lista imediat, cum ma voi scoate si eu.

va urmaresc acest capitol pt. a face completari...va rog sa scrieti cu ROSU, nu voi mai citi chiar tot...din lipsa de timp.
si bafta maxima fetelor.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris, www.dropshots.com/Madrid_2011#" target="_blank">Madrid
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Salut fetelor :)
Gio, ma bucur ca ai gasit ceva mai potrivit pentru tine, sa ajungi cat mai repede si sanatos unde vrei tu.
Cum e dieta recomandata de nutritionist?
Ai ceva clar ce trebuie sa mananci la fiecare masa, sau doar reguli gen regim disociat?
Si eu am o problema cu mancatul seara, cum stau si lucrez pana pe la ora 12-1 noaptea :( Am mai mancat fructe, ca nu am rezistat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Giova bafta la slabit. super ca mergi la nutritionist. Asa e cel mai bine.
Eu am 63 de kg acum deci am mai pus 3kg desi cand m-am oprit erau ele 60 de kg dupa ziua de vitamine deci cred ca real avea vreo 61 de kg. Acum 5 ani cand am mai avut probleme cu greutatea tot asa m-am poticnit la 63 de kg si tot dadeam cate 2-3 kg iar le puneam la loc. pana la urma am tinut asa un regim de mancat sanatos si am ajuns la 55 de kg dar cam intr-un an. ideea e ca nu mai prajeam nimic tot ce mancam era facut la punga la cuptor. nu mancam dulciuri iar paine mancam doar dimineata doua felii.
Acum nu o sa mai fie asa usor mai ales dupa tratamentele de fertilizare dar nu imi pierd speranta :).

Bafta fetele la slabit

elena fericita de pitici pretiosi Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti

"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste" - Paulo Coelho


Infertilitatea este o boala. A avea un copil nu trebuie sa fie un lux

www.gascasic.ro/#!" target="_blank">Ga#351;ca #351;ic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacip spune:

Buna fetelor!Nu am reusit sa mai intru de ceva timp..programul la servici este ingrozitor.Incerc pe cat posibil sa tin dieta in continuare insa nu prea reusesc:( Partea buna e ca acum fac mult mia multa miscare si beau mai multa apa ca de obicei, insa nu reusesc sa respect regulile de baza ale dietei si in nici u ncaz orele de mancat.Cand am fost de servici 24 de ore , la 3 dimineata eu mancam ..deci va dati seama AM sa ma cantaresc zilele astea sa vad ce am reusit sa mai fac :(
Giova faptul ca te-ai dus la un nutritionist este cel mai ok, nutritionistul recomanda lucruri ce difera de la om la om si se presupune ca este cel mai potrivit lucru pentru tine.Tu daca spui ca deja ai slabit un kg inseamna ca este adevarat.Va tin pumnii la toate in continuare, am sa mai revin cu informatii....sincer va spun ca azi nici nu stiu ce zi ar trebui sa tin, ziua de vitamine nu am reusit a o tin ultima oara cand trebuia..cred ca asta am sa tin azi.Va pup pe toate si nu disperati, vom reusi sa slabim si noi intr-un final

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am putin timp liber, inca doarme piticul.

asa...dieta consta in 3 mese/zi cu 2 gusdtari intre.
MD se ia in prima ora d ela trezire, cina cu 3 ore inainte de ciulcare.
- intre 8-9 MD: o felie d epaine prajita integrala cu dulceata light, sau o felie de sunca praga sau de curcan. sau 6 biscuiti cu fibre (mi-a dat ei un nume, dar nu am luat), sau branza light de vaci cu 250 ml lapte 1,5% si o cafea cu sau fara indulcitor.
- 11-12 o gustare: o portie sau 2 de fructe: 1 mar, 2 caise, un bol de cirese, de capsuni, 2 feli pepene, o rodie, 2 kiwi, 2 mandarine, o portocala, o para tare, 1 grepfruit.
- pranz (14-15): legume fierte sau la cuptor sau pe gratar(cam 200 gr) sau salata (500 gr).
carne rosie sau alba (150 gr) sau peste alb(200 gr)
iaurt degresat cu 2 linguri de cereale simple, exclus porumb.
ceai -facultativ.
- gustare de seara: 1-2 portii de fructe
- cina: legume fierte sau salata sau supa sau piure legume (fara cartof0
peste alb sau pui sau curcan fara pielita (150gr) sau oua tari sau omleta (3-4 galbenusuri/sapt., albusurile la liber) sau 100gr de branza proaspata degresata si 2-3 felii sunca de curcan sau 1 conserva ton (in suc propriu)
iaurt cu cereale
ceai de plante.
Alimente interzise:
- orez, paste, mamaliga, cartof
- miere, zahar
- branza feta, de oaie, de burduf, topita.
- bauturi alcoolice si cu gaz
- mustar cu miere sau zahar, maioneza, ketchup.
- prune, banane, struguri, pere foarte coapte.
- stafide, curmale, smochine, nuci, seminte, caju, migdale, fistic, alune.

cam asta e in mare. daca mai aveti intrebari va stau la dispozitie.

.



Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris, www.dropshots.com/Madrid_2011#" target="_blank">Madrid
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Gio, multumim, din cate vad e o dieta variata si echilibrata.
O sa mi-o notez in caz de nevoie. Deocamdata eu continui cu Rina, sa vedem.
La mine problema e ca nu mananc dimineata decat f putin, nu pot pur si simplu si atunci micul dejun de fructe e f potrivit pentru mine.


Mergi la inceput