Discutam despre: "Dieta RINA" (15)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


azi nici nu stiu la ce sunt...ieri am bagat vitamine si Zumba. azi am mancat o supa crema de ciuperci cu crutoane si fructe pana diseara cu multa apa.
nu am iesit la wc de dimineata, asa c anu m-am cantarit sa vad cum stau...oricum, merge foarte greu.

Vioika eu anul trecut am slabit cu Rina 6 kg intr-o luna, cu abateri, dar cred ca a mers bine ca si alaptam. din iarna o tot incerc dar merg greu kg...ma bate gandul la un nutritionist sau la Colon Help.
ralualexandrei uauuuu...asa baiat mare ai? sa nu fi prea severa cu ei, ii supraveghezi mai din umbra.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris, www.dropshots.com/Madrid_2011#" target="_blank">Madrid
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Citat:
aaaaaaa...esti cu para


Nehhhh ce para ca astia incremenesc numai sa ma vada si zau ca nici tonul nu l-am ridicat la ei in opt ani

Giova da am baiat mare si unul si mai mare dar pe cel din urma l-am luat gata facut
Cand merg cu cel mai mare la cumparaturi se vede pe fata oamenilor uimirea,dezaprobarea si cand mai deschide si gura si striga MAMAAAA

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Buna dimineata fetelor !

Andra, am ras de numa, a fost un inceput de zi frumos :)

Eu declar mandra ca am reusit sa trec de ziua de vitamine, care mi se parea tare greu de tinut, dar pana la urma am reusit, singura abatere a fost ca am rontait si niste prune uscate (mi-am gasit eu explicatie ca ajuta la constipatie ;) )
Dar bine ca am ajuns iar la proteine, iuhuuu.
Nu am reusit sa ma tin de promisiunea de a nu ma cantari, asa ca azi am 62,0 kg, deci am slabit 1,5 kg in primele 4 zile.

Eu azi la proteine am cascaval cu legume :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gagy spune:

Buna fetelor,
Dupa un studiu in care mi-am prins urechile de luni incep si eu cu sotul dieta . Va rog din suflet sa imi dati si mie cartile pe adresa wallvict@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Buna dimineata fetelor :)
Ma prezint la raport, stagnez la 62 kg, adica 1,5 kg date jos intr-o saptamana. Cred ca e o valoare medie, nici f mare nici f mica.
Azi am zi de vitamine si nu prea ma incanta.
Astept sa apara ciresele si capsunii sa fiu mai binedispusa in zile de vitamine :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Salutare fetele ....
Eu sunt la vitamine azi .. si momentan ma descurc ok .. sper sa nu calc stramb ... prea mult ..

Vineri dim. m-am cantarit si aveam 69kg ... dar vineri - sambata si duminica am facut ravagii (am sarbatorit C-tin si Elena) .. am mancat de toate amestecate .. in cantitati considerabile .. DEZASTRU .. si dimineata cantarul arata 70kg .. (bine ca nu a aratat 75kg- parca niciodata nu am fost asa de flamanda )


Sper saptamana aceasta sa fiu mai hotarata si sa nu mai calc in strachini ...

Viorika- eu anul trecut cand am slabit 12kg ... am avut o perioada de 3 sapt. cand nu am slabit delocccc.. dar nu am renuntat ...
Asa ca nu "dispera" ... continua dieta...




Elly

...din 2005 ... Astept, astept si iar astept ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Sunt greu de dus perioadele astea de stagnare... dar cred ca daca stim ca pot sa vina, ca o sa treaca si daca avem rabdare vom ajunge unde vrem se poate :)
Elly_me, tu cam cum ai dat jos, in medie, pe saptamana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

..Pufulet noroc ca notasem la semnatura .. caci nu mai stiam exact

Rina 2010: 13.02 (77kg)...22.02 (75kg)...01.03 (74kg)...08.03(72.5kg)...15.03(70kg)...05.04(71kg)...12.04(69kg)...26.04(67kg)...03.05(65kg)

...si acum vad ca din 15.03.2010 .. de la 70 kg nu am mai reusit sa slabesc .. chiar m-am ingrasat ...

Trebuie sa avem multa rabdare .. si sa nu mai exageram (asa cum am facut eu in weekend )
Acum imi pare rau .. dar asta este .. am comis-o




Elly

...din 2005 ... Astept, astept si iar astept ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Wov, ce bine arata elly_me :)
Asa e, partea cu exagerarile nu ne ajuta. Si eu in weekend am mancat cam mult, ca am avut amidoane si carbo...
Am comandat o carte superba, Marianne Williamson, A Course in Weight Loss. Merita citita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

am 67 kg,cu ziua de apa am reusit sa misc acul cantarului cu 1 kg in minus.

Pufulet ma bucur ca ti-am inveselit ziua,de fapt noi ne gandim sa facem un reality show sa-i inveselim pe mai multi

Gagy iti trimit mail.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput