Discutam despre: "Dieta RINA" (15)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Multumesc Giova, suna tare bine ce ai scris tu acolo ca ai mancat :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna fetele!
Eu mai am putin si ma descurajez! Oare ce se intampla cu mine de nu mai slabesc?
Nu am dat decat 100g intr-o saptamana jumate.
Fetele care ati mai tinut dieta , spuneti-mi si mie, vi s-a mai intamplat asa? Gresesc eu undeva?
De mancat nu prea maninc mult avand in vedere ca mai tot timpul mi-e foame,si nici alte abateri nu am avut.
Mai incerc o saptamana, daca tot asa stau pe loc cred ca trebuie sa fac o schimbare. Ori m-a apuc de sport ori renunt la ziua de carbohidrati.
Ma bucur pentru voi care ati reusit sa dati ceva jos!
Bafta in continuare!

Vio mamica, de Ana(13.12.2003) si Dragos(22.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


azi am papat muschiulet d eporc la gratar cu dovlecei si mujdei.
dar am papat si un covrig.

Vioika si eu dau destul de greu jos...azi m-am cantarit si aveam exact ca lunea trecuta....sa fie abaterile de sambata si duminica de vina? nu stiu...musai sa slabesc, nici nu ma mai cantaresc pana luni.
sper sa se duca si la tine acul de la cantar in jos, cat mai mult.
Pufulet da suna bine si e satioasa, avocado e un fruct satios.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris, www.dropshots.com/Madrid_2011#" target="_blank">Madrid
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacip spune:

Buna fetelor!!
Giova am plecat de la 60 de kg.Am inceput dieta pe data de 28 aprilie iar targetul meu este de 55 de kg.M-am cantarit acuma cateva zile si aveam 57, 4 kg.Daca ajung la targetul de 55 de kg oricum am de gand sa mai tin dieta ..iar daca ajung la 52 de kg nu e nici o suparare.Eu am zis sa ajung la 55 de kg ca sa fiu sigura ca imi vine rochia de mireasa dar daca mai scad cateva kg sigur voi arata mai bine si ma voi simti mai bine.Nu va descurajati fetelor pentru ca nu slabiti, eu am slabit 2 kg 600 si este adevarat ca am si trisat dar eu nu le-am slabit intr-o saptamana, eu le-am slabit in 17 zile.Fiecare are ritumul lui de dat jos kg si in plus..din cate am mai citit eu, am inteles ca persoanele care nu au de dat foarte mult jos slabesc mult mai greu.Eu zic sa tineti dieta pana la capat, incercat in timp sa faceti portiile de mancare mai mici, beti ceva cald dimineata, inainte de micul dejun si duminica iesiti la iarba verde si jucati ceva cu prietenii si familia.Eu am 2 duminici deja in are am iesit si am jucat fotbal, volei ...si 3 zile de munca in care am stat 12 ore non stop in picioare si am mers dintr-o parte in alta.
Nu va descurajati, mergeti inainte pentru ca pana la urma se vor vedea rezultate.De asemenea incercati sa tineti ziua de apa ( eu am incercat dar nu am reusit)..in carte scrie ca dupa ziua de apa vor incepe sa se vada adevaratele rezultate, ca dupa aceasta zi incepi sa slabesti mai mult.
Eu sunt trista pentru ca in zilele in care sunt la servici nu reusesc sa tin dieta :( nu am timp deloc sa mananc.Ieri abia mi-am facut timp sa mananc un mar ( si asta in 4 reprize) iar seara la 8 cand am ajuns acasa am mancat la greu, fara sa mai bag in seama ce mananc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna fetele!
Eu stiu ca de slabit, se slabeste greu dar tinind cont ca nu am avut nici o abatere ,nu pricep cum de tot stau pe loc!

Nu mi-au raspuns si mie fetele (care au mai tinut dieta) la intrebarea daca au avut momente in timpul dietei cand au stat pe loc.

Am renuntat si la masa de seara si tot degeaba.
Deci maninc si eu calumea doar la pranz.
Va pup!

Vio mamica, de Ana(13.12.2003) si Dragos(22.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Hello
Am slabit si eu 2 kg cu abateri fffff grave,dar de azi gata.
Azi am vitamine asa ca doar rontai

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

AJUTOR URGENT PENTRU MARIUS!!!


Doneaza 2 euro prin SMS la 874 si ajuta la reamenajarea si dotarea Sectiei de Pediatrie a Spitalului Fundeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Si eu bag 2 zile de vitamine si apoi ziua de apa ca sunt o .......,am avut ieri abateri grave .
Saptamana viitoare e banchetul si eu nu m-am dus mai jos de 68kg.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Doamna terminati liceul si aveti banchet?

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

AJUTOR URGENT PENTRU MARIUS!!!


Doneaza 2 euro prin SMS la 874 si ajuta la reamenajarea si dotarea Sectiei de Pediatrie a Spitalului Fundeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Doamnaaa termin gimnaziu si am banchet

Sunt pe post de supraveghetor la banchetul de clasa a 8 a al li Robert

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput
Mergi la inceput