FIV 97

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Adhnana felicitari si bafta multa

cristina ion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

madalina28, uite ca pe aceeasi strada nu locuim dar la cat de mic e Ploiestiul...e posibil sa ne cunoastem din vedere .
M_Oanaaaa, Sheriiii, Ploiestiul s-a organizat, asteapta Bucurestiul. Hai, formati echipa? Veniti?




Andreea 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Adhnana ma bucur ca ai sosit la raport cu vesti bune, bafta in continuare!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

ajung 8 foliculi ??????????????

cristina ion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

cris86 vad ca te stresezi tare mult, nu e bine ...stai linistita ca stresul influenteaza maturarea foliculilor , eu cred ca 8 foliculi sunt foarte buni in stadiul tau, ramane de vazut la punctie ce se gaseste in ei,sa speram la 8 ovocite de calitate!Sper ca fetele cu experienta de pe aici sa te ajute mai mult,precis si eu cand voi fi in faza in care esti tu am sa ma panichezi la maxim si va fi nevoie ca alte fete dragute de pe aici sa imi spuna sa stau calma...Daca te uiti pe prima pagina la Romaniau care are acum un baietel prin FIV sa stii ca ea a reusit cu un singur embrion implantat, deci orice e posibil daca DD vrea!

Rog fetele veterane pe aici sa imi spuna si mie daca faptul ca am luat anticonceptionale ani buni ( vreo 6-7 pana acum 2 ani) inseamna ca am protejat cu ceva rezerva ovariana din moment ce ovarele au fost in reapaus si nu le-am pus la "munca" in acel timp...daca e o intrebare stupida va rog sa zambiti cu indulgenta si multumiri anticipate!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

CRIS86 Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! f BINE, BRAVO!
Pussi, las ca fac bine injectoarele, trece reumatismul !
Adhnana, si mie mi-a facut placere sa te cunosc, bafta in continuare!
Kora, ti-am trimis pemeu.
Aniast, ai chef de ? Ne-ne-ne, nu-i voie, cah!

Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Sheri dragutza, intotdeauna mi-a facut placere sa ne vedem si sa povestim asa ca imi asum riscul sa salivez la bericile voastre si sa beau apa plata cu lamaie. Intalneala si voie buna sa fie ca in rest, cu ce udam momentul vedem noi la fatza locului

Dana.P, te rog frumos, cand ai tu timp modifica linkul de la prima pagina aferent nickului meu cu acesta. Multumesc mult.

Pupici si la buna revedere.

Andreea 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Beyyyy Pe aripile vantului vezi ca Madam Urgent a batut capitala sa se drink-uiasca cu infertilele, iooouuu zic ca-i cazul sa apelam la provincie pentru o gura de apa sfintita. Cand facem drumu', ca masina e deja incalzita????? Da' sa fie in timpul saptamanii, ca weekend-ul e deja rezervat pe multe luni incolo.......
Si mai am 3 locuri pe bancheta din spate, se mai inscrie vreo capitalista la o gura de tamaie londoneza?
Cris buni 8!!! Nici prea multi, nici prea putini, tocmai sa-ti faci treaba cu ei si sa mai si congelezi pentru viitorime!
Kora vezi cum storci informatiile de la Maestru Tutu, ca Marinovici castiga teren in deciziile mele si parca m-as arunca direct la un FIV lungo-scurt de februarie - martie...
Al meu deja a aprobat un FIV la Giulesti, s-a votat bugetul, asa ca acu' ramane sa vad exact in ziua 1 pe cine sun si pe ce drum o apuc, ca ambele drumuri sunt bune, iar e sigur pe unul dintre ele ..........
Avalon da, am facut amandoi analiza din sange la Medicover si a iesit la amandoi aceeasi valoare. Citisem eu acu' vreo 2 ani niste cronici despre cat rau fac anticorpii astia si atunci am scormonit acest locsor, dar nici acolo n-a fost sa gasesc raspunsul la INEXPLICABILUL nostru.
Cat despre cele 2 cai (laparo/FIV ) as face simultan ambele, daca s-ar putea, macar sa stiu ca le-am incercat pe toate. In etapa in care ma aflu inclin sa-mi incerc norocul cu un FIV, apoi m-as arunca la o laparoscopie, daca nu se prinde norocu' de mine.....
Merge si invers, insa parca destul m-am cautat si am tot asteptat..... Moisa mi-a spus si mie clar ca nu ma ajuta cu nimic laparo si ca imi recomanda FIV cu Sefu', acum ramane sa mai cuget nitel si sa ma arunc pe unul dintre drumuri in maxim 7 zile (azi sunt in ziua 21, si am muncit ceva la bebici luna asta, poate - poate...).
Pussyca, Adhnana, Madalina numai bine si sa fie intr-un ceas bun toate incercarile prin care trecem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Pussi sunt aici, nu v-am uitat, dar va urmaresc din umbra, citesc tot ce scrieti dar nu am timp sa criu pentru ca sunt foarte ocupata la servici.
Nu mai nici o noutate privind bb-ul. Sper sa fie bine, o sa-l mai vad la eco pe 22 ian.

Sotul meu este din Ploiesti, asa ca pot sa ma consider si eu ploiesteana.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

teodoransigur e bine BBpe burtici

Sheri, M oana, Kora FIV-oase de februarie-martie...eu propun sa deschidem de pe acum un nou capitol la Odisee ...de noiembrie- decembriepoate ne poarta noroc

PUSSI

Mergi la inceput