FIV 97

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Sheri ma bucur , ca ti-a dat unde verde Mr. M., deci ti-am purtat noroc. Tin pumnii stransi de data asta sa fie cu bb.
Moana vad ca tot nehotarata ca de obicei, sper ca acum sa te gandesti bine si te asteptam cu hotararea cea mai buna.
Aniast fii cumintica si ai grija de bb. Sper ca ai lasat
Fetelor care sunt in tratament multa bafta.
cristinici

''Niciodata sa nu te simti rusinat ca ai incercat si n-ai reusit,pt ca acela ce nu a avut esecuri inseamna ca nu a incercat vreodata''O G Mandino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Oana am vorbit si cu Sheri la tel e incantata si ma bucur pentru ea, am hotarat ca in acest an vom fi si noi trei burtik-oase ea,tu si eu pe langa celelalte fete de pe aici,stiu ca o sa fugi si tu la FIV la Marinescu asa ca de pe acum iti tin pumnii si tie,va spun dumineca ce am reusit sa aflu,sunt tare hotarata acum sa vedem cum ma determina mister T sa merg pe mana lui, ca eu tare as vrea sa fac un singur FIV cu succes,eventual cu gemeni,dar ma maultumesc si cu un singur bebe si apoi un ET cu embrioni congelati vezi ce optimista sunt acum???!!!
Pussi si tu in februarie-martie???Tot Szeged sau ...?

Seara frumoasa tuturor!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Peyyy m-as hotari ieuu, da' daca-s multe drumuri, ce sa-i faci, frate.....
Parc-as fi Arcul de Triumf dintr-un sens giratoriu, d-ala parizian, nu romanesc, ca al nostru si cum stau eu locului vad toata ziulica cum trec, ma mama, pe la chisoarele meli tot felul de carari, si-s toate presarate cu reusite si esecuri, cu avantaje pe-o parte si pe-alalta parte-i plin de dezavantaje........
Si scrisa fata din turnul ei de fildes multe cugetari, dar cu cat cugeta, cu atat mai mult veneau cugetarile, ca niciuna dintre cugetari nu se dorea cea FINALA........
Da' pana sa ajung la cutit sau la intepaturi, poate se pogoara totusi Duhul Sfant si prin maruntaiele mele si poa' scap de vartejul cugetarilor, pana atunci insa...........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Dana _p cand ai timp scrie te rog in dreptul Sheritrei noastre dragi, in curs al doilea FIV la Giuly cu dr. Marinescu, Madalina28 e trecuta de doua ori pe lista si Kitta a itrerupt FIV-ul dar cu siguranta va face altul si data urmatoare va fi mai bine, trece-o si pe fata mosului M Oana care atunci cand se va decide iti va zice ea ce sa treci in dreptul ei. Multumim !

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Io vreau in dreptul meu DOAMNE AJUTA!.....
Avalon m-a ajutat Copilutz de la "paciente..." sa-mi reimprospatez partea din creier in care am zavorat anticorpii aia. La spermograma facuta de Matei ai rubrica speciala "anticorpi anti " si acolo se trec semne de genul "+". Noi avem un singur astfel de semn (Copilut a zis ca avea 3 semne, dintr-un maxim de 4). La noi s-ar potrivi acest semn cu ce spune analiza de sange. In sange el are valoarea 6 dintr-un maxim de 60, deci ne-am incadra la un singur "+" dupa masuratoarea dnei doftor.

Iar in ceea ce priveste "povestea-mi infertila" eu am scris-o prin decembrie/noiembrie, dar daca ma puneti sa sap dupa ea, o iau la sanatoasa......
Oricum, cand cazul meu va fi explicabil atunci merita citit, pana atunci nici eu nu inteleg nimic si asa ca n-are sens sa va incetosez si pe voi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Am inteles ca gasca de FIV-oase februarie - martie a aparut, dar in ianuarie - februarie nu e nimeni?

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

MONILAND,de ianuarie-februarie sunt:CRIS86, ADHNANA si subsemnata MADALINA28. A fost si KITTA care din pacate a trebuit sa renunte.


MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Asa e Madalina, doar ca eu v-am bagat (in capul meu ) in gasca de decembrie - ianuarie. Nu ma intreba de ce ca nici eu nu stiu .
De fapt vroiam sa stiu daca mai incepe cineva luna aceasta? Voi sunteti imediat gata cu tratamentul. Vad ca deja stati bine cu productia, cele care ati fost deja la eco

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Oanaaaa help me please!!!Stau cu fisa de la Matei cu spermograma lui al meu houseband si la prezenta de aglutinate sunt semne de + din care dansa a incercauit doi de + din patru,dar la anticorpi antispermatici nu scrie nimic decat "...%". Lumineaza-ma si pe mine!Pupici!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Monilland incepe maine Sheritra hai sa ii facem galerie: hai Sheriiiii!!!!!!

Kora

Mergi la inceput