FIV 97

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

MONILAND eu voi incepe stimularea luni pe 15 deci sunt de ianuarie-februarie si sper sa fiu la odisee in octombrie cu ajutorul lui Dumnezeu.

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

hai si MADALINAAAA

Si pentru Adhnana si Cris86

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Ma, te-as lumina, da' stai sa mai aprind niste becuri prin casa, poate ma luminez si eu, ca sa pot sa va dau din lumina mea, desi am impresia ca Matei si-a schimbat formularele din februarie 2005, de cand dateaza al meu, pana aproape de anul de gratie, cand am impresia ca ati facut voi.
La mine pe foaie sunt numai semne de "+" si numai cate unul. Voi povestiti de parca ar fi deja un desen cu 4 semne pe foaie, din care au fost mazgalite cate 1-2-3......
La paragraful cu anticorpii nu am niciun semn de genul "%", ci doar acelasi "+". Daca e deja tiparit "%", dar in fata a ramas gol pe pasajul cu "...", ma gandesc ca dna doftor nu a gasit suficienti anticorpi pe care sa-i poata cuantifica in vreun procent, sau poate a omis, ca nu o fi mers masinaria de numarat in ziua respectiva, asa cum Tutu nu ti-a inregistrat operatia, ca nu a mers DVD-ul, bata-l vina............
Daca nu pricepusi, poti sa dormi linistita si asa confuza, ca daca era ceva important , iti spunea Matei sa cercetezi.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

Se face FIV si la Judetean Ilfov: www.materno-fetala.ro
Preturile sunt mai mult decat rezonabile, sub preturile obisnuite pentru asa ceva (parca 5-600 euro, am auzit).

Eu am sa nasc acolo peste 10 zile, imi place mult spitalul si oamenii sunt foarte draguti, am aflat ca fac si chestia asta, asa ca poate va ajuta, fetelor!

BAFTA si sa aveti bebei in burtici cat mai curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Fetele, OANA, KORA, acum am aflat si eu de la cineva care a facut spermograma de mai multe ori la dr.Matei ca analiza anticorpilor o face la cerere, daca nu ati cerut-o nu e trecuta pe buletinul de analiza. Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Sheritama bucur pentru tine ca ai trecut direct la actiune. Poate data viitoare al Tushin iti trag eu injectia....Pana una alta eu deseara la miez de noapte la 12.00 trecute fix imi trag un Pregnyl. Doamne si cand citeam de fete care au facut 9 - 10 IAS nici nu imi inchipuiam ca in drumul meu voi numara tot atatea, mai de voie mai de nevoie....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Messa la preturile astea, am fi CEI MAI TARI DIN LUME!!!!! Multumim frumos, stam la prindere pentru orice fel de informatie utila. Uite, maiculita, cum stau eu si cuget si drumurile mi se inmultesc sub picioruse, numai ca dintre cararile astea, 2 is mai dragi sufletului meu. Sper, Doamne, sa nu mai apara ceva extrem de tentant, ca oricum insel Giulestiul cu Eliasul si viceversa, o alta alianta m-ar baga in faliment psihologico-patologic.......
Avaloane eu cu "+" m-am ales, desi nu cred ca a stiut al meu sa ceara asemenea semne pe hartie. Daca ceri analiza, se face separat, costa ceva in plus si iti apare si-un procent (....%) sau tot cu semne te alegi, ca la gradi, cand nu primeam note, ci simboluri, dupa cat de cumintei eram?

Kitta sa fie cu folos pregnylul si actuala/cea din urma inseminare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Scumpa, mi s-a spus ca ceri in mod special si anticorpii antispermatici la spermograma (nu costa nimic in plus), si dr.Matei ii analizeaza si ii trece acolo unde este rubrica de anticorpi (probabil in %, eu nu stiu cum arata buletinul de analiza la dumneaei dar am inteles ca e cea mai detaliata spermograma din Bucurestiul asta). Eu nu stiu cum de nu m-am gandit pana acum sa mergem la dr.Matei, se vede treaba ca am cam ars gazul de pomana pe aici mult timp...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Ma fetita sa nu-mi spui ca acum s-au aprins chibriturile cu Matei, ca nu te crez!
Apai, mergi tu la doftor Soare si n-ai incercat si o spermograma la Matei, ca noi la "oligospermie" am ars mult gaz pe tema asta, e adevarat, inainte ca tu sa te preocupi de spermograma, ca stiu ca te-ai cautat tu si apoi l-ai cautat si pe-al tau prin acte sa vezi pe ce te bazezi.........
Noi am plecat dinspre Matei (desi primul a fost Soare, tatal) cautarile, dar dupa cum vezi ,tot infertili suntem, asa ca nu te acuza ca nu ai plecat din start pe drumul asta. Ai mers pe alte poteci si a venit acu' si momentul Matei in cautarile voastre.
BAFTA si sa gasesti comoara ( ) cat mai repejor........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Messa spune:

M Oana, am gasit aici niste preturi: http://www.materno-fetala.ro/pagini/diagnostic-prenatal.php

Eventual, la urmatoarea vizita la spital, ma interesez exact de preturile la FIV si va spun

Mergi la inceput