FIV 97

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Incurajez si eu fetele FIV-oase de ianuarie-februarie.
Si astept sa fiti toate cu anul acesta.
Kitta, eu te consider in aceasta gasca, sa stii .
Si nu am uitat-o pe Liana care ne tot ofera cate o surpriza. Astept sa o vad pe cea din octombrie .

Sheri, a trecut deja 3 luni de la celalalt FIV?

Eu voi avea duminica prima intalnire cu dr. in acest an. Sper sa fie una placuta .

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Mai, m-ai mirosit, ce mai! Recunosc, nu-mi place sa merg pe carari batatorite si asta nu-i un avantaj... fetita a scaparat chibrituri prin hrube, acum vede si ea lumina adevarata, si daca asta-i drumul cel bun, atunci va avea si ea in curand pomul de craciun . Nu-i nimic, din greseli invatam, facem acum ce trebuia sa facem cu 2 ani in urma... mintea cea de pe urma.
OANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

MOananu te lasa sedusa de a treia carare - Spitalul Judetean Ilfov. Eu nu m-as risca, de-abia din iunie 2006 s-au apucat de FIV, iar unele dintre noi sunt mult mai vechi in acest doemniu.
Nu am vazut preturi de fIV pe site-ul lor si nici exact cine face FIV nu scrie. Poate ne scrie si noua cineva care a reusit acolo, ca mie una nu imi dau de cap dr. de prin strainataturi daramite astia de prin suburbii...Sunt rautacioasa, dar ce sa fac trebuie sa ma descarc si eu aici, mai ales ca pe sot nu poci ca el nu are nici o vina, tot eu sunt divina....
Apropos, cine stie unde este exact acest spital Ilfov, ca eu am o banuiala ca ma impiedic de el in drumurile mele zilnice spre birou si daca e asa ma impiedic si cad intr-o zi in el ca sa le spui sa isi mai imbogateasca datele pe site...si sa ma consulte si pe mine nitel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Fetelorcand se organizeaza intalneala la Ploiesti merg si eu. Si unde mai pui ca mai am si 4 locuri in masina + vreo 2 - 3 in portbagaj ca e combi...Si in drum spre Ploiesti facem si o halta la Manastirea Ghighiu (va duc eu daca nu stiti!) ca sa ne rugam pt. BBei. Cica face minuni. V-o spui eu pe pielea mea cand ma rugam sa mi se lumineze cararea cu actualul sot (nu ca as mai fi avut vreunul inainte!) daca e alba sau e neagra! Si a fost alba pana la urma...
Si trebuie neaparat intr-o vinere! Ce ziceti cand va bagati o deplasare ca eu pot any time?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Kitta, mama daca la alte seductii am interdictie totala, ma desfat si eu cu seductii medicale.......
Ii spuneam deunezi Korei ca deja alegerea medicului pentru FIV-ului ideal a devenit la fel de complicata ca alegerea partenerului de viata.
Sa fie tanar si visator, ori unul mai copt, dar taciturn si plictisit de toate cele???
Dar intre astia 2, n-ar strica si ceva exotic de Ilfov, ma gandesc......
Sa fie femeie, ca doar e mai gingasa in miscari, ori sa apelez la masculinitate????
Uite d-aia nu fac eu FIV, ca prea imi place doar sa ma gandesc la el si sa ma distrez pe seama lui, dar si cand oi da cu capu' de realitate...........

Cat despre baza de date, vad ca doctorii nu prea se pricep la tehnica, ca si Tutu e deficitar in acest domeniul site-icesc. Si cum noi toata ziua nu facem altceva decat sa butonam, poate se leaga vreun schimb de experienta..........
Messa nastere fara peripetii si un prunc de toata isprava, multumim din suflet, ca eu, una, muream de tanara si nu stiam ca a mai aparut o posibilitate.

Ma gandesc ca bietii medici, la cat de putine femei mai raman insarcinate natural, cum risca sa dea faliment cu salile de nastere, se apuca cu totii urgent de sectii specializate pe infertilitate, ca sa nu se aseze prafu' pe bietele sali............ Glumesc, ca oricum de acte la ora asta din noapte n-am chef, desi tot va trebui sa trec si la lucruri serioase, in loc sa ma hlizesc .........
Avalon marile povesti de succes se scriu cu sudoare. Pai fetele care reusesc din prima incercare, nu au satisfactia reusitei, cum avem noi, ratacitele pe cararile vietii........

Kitta eu m-as inscrie pentru vinerea viitoare, stai sa vad cum o scot pe Sherica de la munci..... Ii concep eu o scutire lirica de toata frumusetea si fac si munca in folosul comunitatii pentru asta.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Cred ca in februarie o sa ma inscriu si eu la ET ca mai am 5 embrioni congelati,dar asta depinde de ce va zice dr. miercuri
Eu sper sa fie OK

P.S.:Va citesc in fiecare seara dar la mine nu prea apar noutati asa ca stau pe bara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Aniast, vazusem povestea ta de acum , dar mai era una trecuta si acum nu mai stiam pe care s-o las.
Si eu sper sa fac parte din lotul februarie-martie si sper sa mai si reusesc, sa nu raman vesnic aici sa tot deschid capitole de fiv, vreau si eu la Odiseeeeee....

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Avalontu esti mai citita in ale FIV-ului. Ce crezi are rost sa il mai chinui pe al meu cu analize gen anticorpi antispermatici si cariotip atata timp cat sperma lui e super OK si buba e la mine? In alta ordine de ideistie cineva pe unde poty sa dau de Dr. Corina Neamtu - endocrinolog de la Parhon, vreau sa zic pe la alte clinici particulare fiindca as vrea sa mi se investigheze in amanunt hormonalele, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

KITTA..ce faci? cum te simti?
Vezi ca si sotia Prof Marinescu de la Giulesti, dna doctor Ileana Marinescu este un endocrinolog renumit. Si are cabinet particular tot la
"Marinescu Medical Centre". Tel. 224.31.27.
Te pup si succes.

Adhnana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Adhnanamultumesc.Despre D-na Marinescu am auzit ca este cam cu toane, dificila, asa ca nu am nervi pentru asa ceva.Plus daca ii spun povestea ca am inceput primul FIV ducandu-ma la Dr. Bucur si nu la husband, poate e geloasa sau cine stie cum reactioneaza, asa ca vreau pe cineva impartial.Am aflat si despre DR. Corina Neamtu - este la Sanador si Marinescu Medical Center, asa ca o sa incep cu Sanador chiar azi daca or avea deschis macar pt. programari. Multumesc. Despre mine sunt cu pisicul nu la pamanat ci as spune sub nivelul marii....

Mergi la inceput