FIV 97

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Mey frumoaselor, sunt f fericita, a decretat scumpul de Marinesckovici NU hotarat laparoscopiei, exact cum spunea si Avalon, deci problema noastra este de „patologie masculina” (parca suna mai bine decat sa spui: „Am barbat oligos”). Of, am uitat sa-l intreb daca n-ar vrea sa faca laparo barbatelului, poate curata canalele alea pe unde se fabrica si merg gigeii la gradi si apoi pe tobogan, ah ce mi-a scapat!
Doamne ce fericita am fost, imi venea sa-l iau in brate si sa dansez o polca cu el. Fac tratamentul lung de data aceasta, incepand de poimaine.
Asa ca o iau de la capat cu injectoarele, parca mi se si facuse dor de ele. Tocmai slabisem si eu 4 kilisoare, acu le voi pune la loc.
M-am intalnit pe hol cu Danyalo, facuse ieri laparo, si tipa in gura mare pe holul de la eco: Pup-o pe fraila pe coif! M-am stricat de ras, bine ca n-a inteles nimeni limbajul morse!
Mi-am cumparat si dipherelinul, trei cutioante. Asa ca iau startul, o sa am si eu ce sa mai povestesc, ca parca ma saturasem sa stau pe tusa.
Intru in joc! Pussi mai am injectii de la tine, bine ca mi-ai luat destule! O sa-mi fac si-n limba daca nu mai am unde.
Aniast, deci sa vina Mahomed la munte, bine, trecem si pe la Poliesti sa bem o berica caci nu mai sunt la cura!
Kora, tin pumnii la Intalneala cu T, sa-ti aleaga cea mai buna si rapida cale spre implinirea visului.
Thea_m, tine-te bine ca viu si eu!



Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Stiti cumva daca sunt suficienti?
Ca dr.a spus ca este f devreme si sa vin si maine la eco dupa ce fac si a cincea injectie cu puregon

cristina ion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Sherico draga eu o sa fiu alaturi de tine zi de zi, te rog sa imi spui in PM pe care dintre numerele de tel de la care m-ai sunat te pot suna si eu!Ma bucur ca esti fericita si sincer iti tin pumnii!Data trecuta ai facut protocolul lung sau scurt? Am vb si cu Oana la tel....cred ca va veni si ea pt un FIV rapid la Marinescovici,ea mai asteapta sa ii spun eu ce am vb cu T dumineca.Doamne ...imi vine sa alerg si eu sa ma prind cu voi de manuta, sa facem incercarea toate trei,da tare ma opreste simpatia asta deosebita ce o am fata de mister T, ia sa vad cum ma convinge el la "intalneala" si va mai spun hotararea decisiva!!! Te pup!!!!!

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

sherine faci pe toate sa ne puce un chef de FIV....,si eu vreau!! Vad ca si Kora e la fel De data asta cred ca si mie imi da progesteroane dupa ET, nu mai scap Tu cam cand aproximezi sa ai punctia???

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

ANIAST72 dc o puneti de o intalnire in Ploiesti sa nu ma uitati mai ales ca locuiesc vis-a-vis de London House.
CRIS86 bafta multa in continuare si ai grija de tine!
Pe mine m-a chemat in ziua a 9-a de stimulare de ce asa de tarziu?Am citi ca pe celelalta fete le cheama in ziua 4,5 sau 6.

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Am uitat sa va spun eu am inceput sa iau capsule de naprasnic,l-am intrebat si pe Marineskovici(cum ii zice Sherita) si a zis ca e ok.

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

madalina28, ia uite ca suntem si vecine...eu stau la 3 min de mers pe jos de London House. Mai bine stabilim noi intalnirea, anuntam fetele si le asteptam cu drag. Ca vorba aia...e usor de ajuns de la Buc la Ploiesti si invers, stiu din proprie experienta.

Pupici

Andreea 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

ANIAST72 Sa nu-mi spui ca locuim si pe acceasi strada , ca ne si cunoastem ca mor de ras.Cand esti disponibila ma suni iti las nr de tel pe PM.Te pup.

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Madalina28 nu stiu nici eu care sunt procedurile,si eu sunt tot novice si se pare ca sunt singura dupa aici care urmez alt tratament.
Sa speram ca o sa fie bine pt. toate

cristina ion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

Fetelor va pup!

Am fost si eu azi la Prof Marinescu de mi-a numarat si masurat productia. Dupa 7 zile de stimulare cu menogon 3 fiole pe zi am foliculi intre 9, 5 si 12,5. Zice ca e bine. Mergem inainte cu medicatia.
Sheri - ma bucur mult ca nu a vrut profu sa faci laparo. Adica mai bine zis ca nu a vazut sensul. Succes la nou inceput de FIV...si nu in ultumul timp..mi-a facut placere sa te cunosc
cris86,madalina28 - succes cu productia
KoraPop, pussi, avalon,MOana, Moniland, anaist72, galuscuta
nicoleta: bine ai venit si succes!

Adhnana

Mergi la inceput