FIV 97

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Buna fetelor, am venit si eu la voi cu o intrebare din partea verisoarei mele care incepe de saptamana viitoare protocolul lung la Giulesti. Intrebarea mea ar fi daca pe langa costurile achitate legal ar trebui sa ma cotizeze si pe la doctori/biologi/asistente.
Va doresc sa ramaneti gravidutze toate si va multumesc anticipat!

Deni & Vlad 28 sept 2005 & bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Nicoletaam uitat sa iti spun ca eu am inceput Diphereline tot pe 25.12, iar Menogonul pe 02.01. De azi am inceput sa imi simt si eu ovarele, culmea.Va mai tin la curent cu rezultatele de maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

galuscuta, nu stiu ce sa zic despre cat timp influenteaza puregonul, dar mie dr. mi-a zis dupa ce am intrerupt tratamentul(dupa ce am luat tot puregonul) ca sa ma duc dupa 2 luni la control. Probabil dupa 2 luni isi revine organismul. Iar cu dupa ET ,sunt din nou derutata mai ales ca am auzit ca e indicat fara orgasm in aceea perioada.

Kitta, sunt si eu curioasa cum va fi maine la tine intalnirea cu dr. Sa ne dai amanunte . Poate ovarele tale acum isi dau drumul. Maca iei?

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

pussi inca nu i-am zis dr. ca sunt ok. Sunt si eu curioasa care e pasul urmator pe care trebuie sa-l fac. Eu as fi vrut sa incep luna aceasta tratamentul, dar m-as mira pentru ca de obicei vrea sa vada pacientele in perioada de ovulatie cum lucreaza ovarele fara stimuli. Pe cand eu tocmai ce am trecut de acele zile. Poate totusi vrea sa incep luna asta. Voi vedea ce mai nascoceste.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Tocmai am vorbit cu dr. si in week-end ma duc la el.
I-am spus ca sunt ok analizele dar cica nu e suficient pentru ca vrea raportul dintre ele. E mult prea mult pentru economista din mine sa priceapa tot fenomenul. I-am spus dr. ca vreau sa incep cat mai repede. Poate, poate vrea si el luna asta.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Buna seara fetele ,este normal ca la a treia injectie cu puregon sa te simti unflata ?
ca eu ma simt ca un balon

cristina ion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pis spune:

Fetele am mai bagat si eu un "nasuc" pe aici...nu mai scriu ca nu mai am noutati...de abia la inceputul lunii februarie am sa dau un telefon doctorului de la Szeged pentru consultatie...de fapt altceva vreau sa spun...facand curatenie prin frigider am gasit de la FIV-ul din Romania 4 GonalF 75ui si 1 Menogon, toate avand termenul de valabilitate aprilie 2007. Cum eu nu am sa mai fac FIV in Romania cine are nevoie de ele i le dau cu cea mai mare placere, le donez...cine le vrea sa-mi scrie, eventual, pe PM.

Chiar daca nu mai scriu, sa stiti ca va urmaresc din "umbra" si as vrea sa citesc numai vesti foarte bune.

la toate fivoasele - mamici, cu burtici, sau burtici viitoare

Pis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Monica, hai sa-ti zic cum e cu raportul asta buclucas, dr tau vad ca este intr-adevar preocupat de cazul tau si vrea sa se lamureasca ce s-a intamplat atunci cand ai fost la un pas de hiperstimulare pentru ca sa nu se mai intample asta data viitoare. Deci raportul LH/FSH in ziua 2-4 poate indica o predispozitie la a avea ovare polichistice, respectiv in mod normal raportul trebuie sa fie aproximativ 1/1, dar in cazul ovarelor polichistice acesta este mai mare sau egal cu 2/1, cu cat raportul este mai mare de 1/1 cu atat predispozitia este mai mare. De ce ovare polichistice? Mi-am dat seama ca te investigheaza pe partea asta pt ca vad ca ti-a dat si analize cum ar fi glicemia si insulinemia, iarasi un indiciu de ovare polichistice daca ies marite.
De ce zic ca dr tau este documentat si preocupat, pentru ca el stie ca femeile cu ovare polichistice au o reactie mult mai mare la tratament, respectiv sunt susceptibile a face hiperstimulare ovariana, ovarele lor lucreaza mai cu spor si vrea sa depisteze daca tu tu ai aceasta predispozitie si sa preintampine la tine hiperstimularea.

Sheri, asa e, m-am hotarat s-o fac si eu! Vom fi ingerii de care ziceai tu, mai ales eu sunt o ingerasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Am ajuns foarte tarziu astazi de la servci si am citit si eu pe "diagonala" si vroiam sa ma pronunt si eu despre contact dupa FIV....nu faceti nimic, nu aveti voie sa aveti contact dupa FIV...de orgasm nici nu mai zic. De fapt nu prea aveti voie sa feceti mai nicmic, adica eu nu am facut baie, m-am spalta ca pisica, nu am facut miscari bruste, nu am stat in pat decat prima zi, dar prima spataman nu am stat decat prin casa, si nu m-am obosit. Incercati sa mergeti cat mai des sa urinati sa nu lasati sa se umple vezica, vedeti ce mancati sa nu va constipati, chiar daca se intampla acest lucru sa nu incepeti sa luati mai stiu eu ce medicamente.

Si inca ceva , mi-a spus si mie cineva....cu o zi inainte de ET, seara am avut contact, a ajutat la mai multa lume, eu stiu inca 2 persoane ca au facut asa si au ramas .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

La multi ani cu intarziere ca nu am mai intrat de mult.
Bafta tuturor ca fac fiv si aveti incredere ca se va intampla minunea.poate anul acesta este mai darnic.
eu azi am fost la eco si mi-a zis ca este un singur bebe care este bine si ii bate inimioara.

alexi 7+

Mergi la inceput