FIV 97

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

LAURA iti sa stai cat mai putin la acest capitol si sa te muti repejor la ODISEE!!!
Maine ma duc la Mrs.M la ecografie,am vb la tel cu d-na Geta si mi-a spus ca voi incepe stimularea vineri sau sambata.Eu nu ma mai gandesc la ce va fi,dc va fi.... incerc sa ma calmez si ma incurajez singura.
KITTA nu mai plange scumpo,sufereai mai mult dc faceai punctia asa te-ai oprit la timp si sunt sigura ca data viitoare o sa ai o productie buna.

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

ADHNANA iti poti lua concediu medical de la spital si prelungirea ti-o poate da medicul de familie.Eu personal am renuntat la serviciu de la 01.01.2007, pentru mine prioritatea a fost bebele.

MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Thea_m ma bucur ca ai 2 inimioare in burtica, imi face foarte bine la "pisic" sa stiu ca e totul bine si ca se poate, cand o sa am timp o citesc si la odisee ca sa stau mai bine cu moralul

teodoran si la burtic. Mai mai linistit ieri cu povestea ta cu trompele, macar stiu ca se poate..

Adhnana referitor la concediu, daca nu poti cel de odihna sa-ti iei medical. Eu mi-am luat medical. Nu stiu cat de mult conteaza ca stai in pat sau nu dupa ET stiu fete care nu au stat si au ramas si fete care au stat si nimic, dar vreau sa-ti zic ca eu am stat doar primele 3 zile numai in pat, dupa am inceput sa circul, urcat scari..mers la "boutique din colt" la cumparturi, am gatit... si acum regret ca nu am stat, data viitoare nu ma mai dau jos din pat, e ideea ca tu sa faci tot ce-i posibil sa se nideze puiutii si sa nu-ti mai pui intrebari dupa

Sheri tu m-ai sustinut inainte punctie asa ca urmeaza sa-mi pregatesc muschii pentru tine inainte de laparo. Nu te stresa ca e super simplu, la mine dupa 9 luni nu se vede nimic..eventual daca cauti cu lupa.

Koratu cand te-ai programat???

Monilandma bucur a esti bine, sanatoasa si la toamna sau mai repede??? te-ai stresat degeaba...

laurabybybine ai venit!!! imi pare rau ca e asa, si la Kittae cam aceeasi poveste si nu cred sa fie frigul cauza ca in dec. multe fete au reusit. Stie cineva care e cea mai buna perioada a anului pt. FIv - daca exista asa ceva??

Galuscuta cum esti??? ai mai vorbit cu austriecii??

Adhnana, madalina, Cris, laurabybytin pumnii sa va creasc afoliculii si endometrul

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

meyyy fetelor! laurabyby a venit de mult la noi a si ramas gravi prin fiv a si nascut de aproape un an cea care a scris utilizand contul ei este prietena Laurei si se numeste Nicoleta!

lachi 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

da fetelor laurabyby e pe lista cu reusita are 2 gemeni feicita mamica, Nicoleta prietena ei ii foloseste doar nick-ul !

Pussi multumesc pt intrebare, eu abia peste cateva zile am sa port o discutie detaliata cu dr.T cu care voi face FIV, imi va da probabil analizele la facut si in functie de rezultatul lor vom face si programarea pt FIV.Cel putin pot sa spun ca in curand fac primul pas...Stiu ca a facut deja FIV luna trecuta unui lot de paciente si ma necajeste faptul ca nici una dintre ele nu scrie pe aici...asta este,am sa scriu eu prima probabil...Planul tau care este Pussi?

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Nicoleta, la 31 de ani si la infertilitate de natura tubara ai sanse mari inca sa ramai gravi prin fiv! foarte multe fete reusesc din prima...si mai multe insa nu reusesc din prima si iau prima incercare ca pe o "cunoastere a procedurii". eu am reusit din a doua incercare. Prima oara si eu am reactionat mai prost, a doua oara a fost mai bine insa. Stiu ca si Laurabyby a facut tot la MNL si parca tot din a doua incercare a reusit, nu?
Eu iti doresc multa, multa bafta! sigur ca mai pot creste foliculii, foliculii mai cresc si dupa pregnyl- cei existenti, mai greu e sa mai apara altii care sa se dezvolte si ei in timpul ramas la fel de bine; eu la primul fiv am inceput cu 4 fiole pe zi si am mers pana la 6/zi. la al doilea am facut 5 fiole/zi tot tratamentul.

lachi 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Fetelor , o intrebare :
vreau sa-mi fac analizele hormonale din nou a treia zi de ciclu (daca binevoiesc sa-mi vina)ca sa le duc la clinica in februarie dar nu cumva influenteaza asupra rezultatelor dozele de puregon care le-am luat in noiembrie pt. FIV? Pot sa le fac linistita ?
Dr. mi-a spus sa duc ce am dar toate analizele din Timisoara ,bineinteles platite in plus , nici macar nu le-am vazut...si le am doar cele din februarie 06'(de atunci am facut 2 FIV)
P.S. apropo de statul dupa FIV - in Italia si Austria nu recomanda nimic altceva decat sa nu te obosesti prea mult , in rest poti face orice , inclusiv.Bah , cate natiuni atatea obiceiuri....

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

NICOLETAbine ai venit, ca nu prea scria nimeni de la MNL. Tu ai 31 si ai reactionat la fel ca mine la 39 ani. Deci, motivul nu e batranetea, trebuie cautata cauza mai bine. Nu vreau sa te dezamagesc, dar mie mi-a zis Profu sa opresc tratamentul ca e in zadar si am avut luni 1 - 15 mm si 1 11 mm. Ceilalti 2 erau sub 10 mm. Eu am avut estradiolul mic, adica 88,...Tu cat ai avut estradiolul, ti-au spus daca nu intreaba maine. Maine merg si eu la eco, asa de chichi si mai imi inca o data hormonalele doar ca sa vad cum au evoluat dupa intreruperea tratamentului. Nu stiu cred ca a fost ceva in atmosfera la MNL luna asta fiindca mai sunt 2 fete in situatia noastra jalnica. Cel putin m-am consolat ca nu e din cauza varstei, ca eu de aia tot plang de 3 zile incoace de gura nu imi mai tace, ca m-am speriat ca imi e pe duca rezerva ovariana. O sa ii cer si neste hormonale mai in amanunt. Voi ce imi recomandati pentru imbunatatirea estradiolului?
Eu o sa fac IAs luna asta, ca sa nu zic ca nu fac nimic. De astazi vad un albus de ou, de ziceti ca sunt rame....Ma duc sa prestez deseara, ca oricum am cam ramas in urma la capitolul asta.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Pussi- io-s bine cateodata, de doua zile sunt cam intoarsa pe dos , stii ,cateodata ma apuca depresia , mai ales cand aud aici la stiri ca nasc si-si arunca copii de la etaj sau la gunoi iar noi ne zbatem atat de mult sa-i avem...nu-i dreptate ...acolo sus nimeni nu vede ?
Am vb cu prof.din austria si ma asteapta ...
am pus mai sus o intrebare , cine-mi raspundeeeeeeeee????

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Pussi , mercic de sustinere, imi dardaie genunchi ca piftia numai cand ma gandesc, dar ma tin tare sa nu se vada...Cate-si face omul cu mana lui fara sa-l doara!

Galuscuto, io am auzit ca o luna-doua mai are efect in organism, o fi cu plus minus o luna.





Sheritra

Mergi la inceput