FIV 97

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Adhnana, super ne vedem acolo, ma recunosti usor: stau cu gura cascata dupa Fraila si abia ma abtin sa nu rad cu hohote prelungi, iar pavilioanele urechiuselor indreptate radar spre ea intr-o maxima concentrare sa nu pied nimic din ce spune sau din gesticulatie pt a o va putea reda cat mai fidel fara sa fiu acuzata de exagerare.
Voi avea praful sters de pe nicovala, ciocanelul uns, irisii clari si limpezi, cd nou la hard (adica mansarda) si fasolea ranjita. Io sunt aia! Usor de recunoscut, nu?

Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

Bine Sheri..ne vedem acolo, cu siguranta te voi recunoaste. Eu ca reper am ochelari cu rame negre, groase si stau cuminte de obicei sa nu am cu madam Geta. Dehhhh...mi-am luat-o in freza de cateva ori dar acum am invatat lectie

Adhnana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Adhnana, eu am afcut ET intr-o zi de vineri si luni m-am dus deja la servici.
Mult succes si la eco sa se vada productie frumoasa.

Sherita, imi dau seama prin ce treci ca si eu eram asa inainte de laparo. Dar ideea e ca nu simti nimic. Ii vezi pe dr. legati la cap cu chestii colorate de te gandesti oare ce au in cap daca capul lor arata asa.

thea, sa-ti creasca mari puiutii in burtica si sa ai o sarcina usoara.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Sheri fata haioasa, stai linistita asculta de mine ca e floare la ureche, nu simti nimic si apoi nici compania lui Tutu nu e dezagreabila....nu?Refacerea e usoara, alintata ,rasfatata de sotior si urmele gurelelor chiar nu se mai vad aproape deloc la 1,5 luni ( cazul meu ) asa ca e rezolvata si partea estetica... pam-pam vorba ta dupa care macar stii ce cale ai de urmat...hai ca te mai imbarbatez eu si pe tine da' si pe Oana cand va fi momentul....sa imi zieti doar ziua cu pricina. Deci tu mergi pe doua carari deocamdata...si nu de la

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurabyby spune:

buna fetelor !
ma numesc nicoleta si sunt prietena cu laura care e o fericita are 2 puiuti gemeni fata si baiat care fac 1 anisor pe 18.01.2007.
eu sunt in tratament la ned new life si sunt cam terminata
la primele 2 seturi de analize era totul bine la al 3-lea set cu eco aveam 1 folicul de 14 pe un ovar si unul de 9 pe celalalt restul fiind mici de neluat in seama
dupa ce au esit analizele m-au sunat si mi-au spus sa cresac doza de menogon la 4 fiole.
spuneti-mi va rog daca stiti mai cresc foliculii pana la urmatorul set de analize care este si ultimul pe 11.01.2007?
toata noaptea nu am dormit numai la asta m-am gandit!!!
astazi deja am dat-o in plansete
sunt putin cam terminata

multumesc mult


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

multumesc mult ca ma primiti in randurile voastre ,sunt cam speriata si chiar am nevoie de niste sfaturi

cristina ion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Buna Nicoleta! Bine ai venit printre noi!
Ma bucur tare mult pentru Laura sa aud ca puiutii ei au deja 1 anisor!
Nicoleta tu cati ani ai? Te intreb pentru ca mi se pare ciudat faptul ca si tu ai reactionat la fel ca si KITTA care tot doi foliculi avea la prima eco de la inceputul stimularii. Si ea tot la Med New Life a facut. Mi nu mi se pare in regula nici reactia ei nici a ta.
Inainte de stimulare ce ai facut? Cu ce ai facut inhibarea? Cu diphereline de 3,75 sau cu cel de 0,75?? Spune-mi un pic mai mult despre motivul pentru care ai ajuns la fiv si despre ce tratament ai facut pana acum la MNL ca sa ma luminez ce se intampla acolo.

lachi 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Nicoleta bine ai venit si multa bafta iti doresc!Personal subscriu la ce a spus Lachione...e cam ciudat faptul ca si tie si Kittei vi se intampla cam acelasi lucru....Nu imi permit sa dau sfaturi nimanui in ce priveste decizii care pot schimba total viata cuiva,cu atat mai mult cu cat eu voi face primul FIV in curand,dar eu cred ca mi-as cam schimba in acest caz orientarile catre alte clinici,respectiv alte tratamente...Spune-ne povestea ta ca dana_p sa te poata trece pe listuta aspirantelor cu link cu tot.Mult succes!

Sheri cu Oana nu te pui ca vine cu !

Kora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurabyby spune:

buna
am 31 ani si infertilitatea mea este data de trompe
am inceput tratamentul cu jasmine apoi pe 25 decembrie am inceput diphereline de 1 mg si pe 1 ianuarie am inceput menogon cate 3 fiole.
primele 2 analize au fost bune
la al treilea set de analize cu eco la eco de fapt mi-a spus de cei 2 foliculi.
maine am iar analize si eco
sunt terminata
nu inteleg de ce se intampla asta
pana maine as vrea sa stiu daca ceilalti foliculi pot sa mai creasca ca mi-au marit doza de menogon la 4 fiole
multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

in mod normal ar trebui sa mai creasca foliculii mici. ar trebui marita doza cu mai mult de o fiola. nici eu nu am raspuns stralucit la tratament, am inceput cu 3 fiole si pana la sfarsit am ajuns la 8. iti tin puumnii!

bine ai venit la

Mergi la inceput