INSEMINARE (6)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

fetele va . sper ca, in curand sa fim toate si sa de fericire.
eu am inceput sa prestez , cu gandul sa scap de stimulare,injectie si inseminare.
fetele care ati facut IA cu stimulare..am si eu o intrebare..de fapt mai multe..: unde se face injectia pt spargerea foliculilor? doare? de la medicamentele de stimulare, simtiti ceva dicomfort? as vrea sa stiu, sa nu ma speriu de eventuale reactii adverse. sa ma scuzati daca pun intrebari cam "deplasate",dar sunt inainte de prima IA si nu stiu absolut nimic.
multumesc. va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Catty, miki,danotino, multam pentru ca-mi ridicati moralul.Nu am reusit sa vad ce se intampla pentru ca am luat un test, eram foarte nervoasa ca sotul s-a infuriat ca m-am hotarat sa fac testul(stie ca de fiecare data cand fac testul si e negativ, plang)si ,din greseala am pus in alta casetuta urina si ...in ciuda faptului ca am cercat a repara greseala ,testul nu a mai raspuns, adica nu a mai aparut nici banda de control.Poate e un semn asta....zic si eu asa pentru ca oricum sunt dupa o stimulare de 7 zile cu menogon iat la monitorizari nu am avut dimensiuni ideale pentru ovulatie.Dar speranta moare ultima...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Danotino, Micky si Lorelai sunteti sperantele noastre.Haideti fetelor si dati-ne vesti bune.
Didi-anda, stai linistita, injectia se face intramuscular si nu doare.M-am amuzat terbil de cum ti-ai facut simtita prezenta prin spital atunci cand ti-au facut HSG.Ma gandesc ca daca esti asa fricoasa ce te faci la nastere?

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Neata fetelor,
Eu am numai simptome de CM. Asta este. Iarasi voi face sex cu seringa in ianuarie, scuzati exprimarea, dar cam asa sta treaba.
MYCHY, DONATINO, voi ce mai ziceti?
LORELAI, eu zic totusi sa faci un test fara sa stie sotul tau. Nu stii de unde sare iepurele.
DIDI, fiecare organism reactioneaza diferit la stimulare. La mine de ex, cu cat treceau zilele si luam Ova-mit, cu atat simteam cum ovarele se umfla si ma dor la efort. Injectia pt ovulatie se face in popou, si nu doare. Iar dupa IA, in functie de tratamentul prescris si de modul in care raspunzi la el poti avea ceva simptome care sa semene cu bb. La mine asa a fost, dar din pacate a fost alarma falsa.
INUTA, dr asta e cretin. De acum chiar vei avea viata grea cu sotul tau si il vei convinge f greu sa faceti IA. Dar poate tratamentul prescris va da roade bune si bb va veni fara sa te chinui prea mult.
Pupici tuturor si o zi buna va doresc

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Smaddy spune:

Buna fetelor ....ce sa va zic nou sunt ziua 31 nici urma de rusi pe la mine si lipsa orice simtom de venire a rusilor peste mine, TB 36,8 se mentine de 17 zile, seara temperatura e 37,5 nu e relevant seara dar traiesc la temperaturi mari, nu stiu ce sa va spun decat ca sper in continuare....testul barza l-am facut in ziua 24 f devreme si acum imi este teama sa il repet, speranta asta ma tine intr-o tensiune placuta.

Va pup pe toate si poate ma razgandesc si fac un test iar...dar imi trebuie curaj. Poate fii o dereglare totusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

SMADDY, lasa testele barza si fa un clear blue. Daca nu ai nici o urma de rushi eu zic ca e de bine. Hai da-ne o veste buna, ca avem nevoie.
A, si era sa uit sa va spun. Aniast, care a facut si ea o IA nereusita, este graviduta. A ramas dupa primul FIV.
Pupici tuturor si succes.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebekom spune:

Smaddy, poate in sfarsit da DD. Eu zic sa-ti faci testul si sa ne dai vestea cea buna mai repede.
Catty, poate nu vin rushii, poate vine barza; doar stii ca simptomele sunt aproximativ aceleasi. Oricum, trebuie sa te gandesti ca daca nu e bine acum, in ianuarie vei reusi. Cateodata ma gandesc ca e imposibil sa nu ne ajute DD avand in vedere cat de mult ne dorim.
Acum insa, sunt suparata pentu ca-mi sunt doctorul si nu raspunde. Sunt in Z1 si mi-a zis sa-l sun pt a-mi da tratament. Nici nu stiu ce sa fac. In momentul acesta as vrea cu disperare nr dr Cocei, dar....
aurel_cris e plecat, dar poate ma ajutati voi.
Va pup, fetelor si astept numai vesti bune de la voi, multi, multi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

micky, tu in ce zi esti? eu si aseara
am avut intepaturi. nu mi-a curs decat atunci - la doua zile dupa IA ceva rozaliu. eu special imi iau hartie alba...
lorelai, o fi un semn. de ce va grabiti cu testele astea? imi faceti pofta, dar nu vreau sa plang.
smmady, poti repeta testul daca vrei. pote se vede in ziua 31.si o sa ai II.
catty, in ce zi esti? de ce esti pesimista. aceleasi simptome le ai si la sarcina.
inuta, poate ar fi mai bine sa mergeti si la alt dr. o prietena de-a mea a fost tot la el cu stul si tot asa i-a zis. ca e ok si nu i-a dat nimic sa ia. cu toate ca ar fi probleme. convinge-l sa mergeti in alta parte.
va pup


danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Fetele azi Z14 dupa IA si Z24 normal, temperatura 37.15, test negativ . Am vrut si eu sa fiu tare, sa numai bag in seama, cu DD inainte, dar azi am fost dezamagita, dupa inca un test de sarcina negativ, parca mi-a venit sa plang dimineata, de ce nu vrea sa vina bebe, ca stie ca il astept cam de multisor. Poate iar am facut prea devreme, dar totusi Dr. mi-a spus sa fac un test in Z14 dupa IA. La IA de data trecuta in Z13 am avut ceva pete maronii, semnal de CM si totusi a doua zi am facut testul de sange, care binenteles a fost 0. La naiba cu testele astea, m-am saturat de ele. Sotul meu mai face si misto de mine, imi spune sa imi fac unul in fiecare zi, sau chiar doua pe zi, ca ma vede tot timpul cu teste in mana. Ma enerveaza si temperatura care este mare si care data trecuta in Z14 dupa IA a scazut la 36.8.
Fetele ma scuzati, ca am cedat si eu, dar sper sa imi treaca. De obicei sunt tare, dar cand dorinta este foarte mare, mai cedez si eu. Acum cand totul este ok tot nu vrea sa vina.
Danotino macar la tine sa fie bine, ca eu imi iau adio luna asta, nici teste numai imi fac, poate doar temperatura sa o iau.
Smaddy macar tu esti Z31, este ceva daca nu au venit rushii. Sa vezi ca la tine sigur, sigur, este un samburel in burtica. Testele astea nu sunt bune de nimic. Iti urez bafta multa sa fie cu ochisori.
Catty ce draguta ai fost sexul cu siringa. Asta este, daca asa vrea DD, bun si asa, numai sa iasa.

Va pup pe toate fara exceptie.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

of mai micky, de ce nu incetezi cu testele astea?
chiar daca e ziua 14 dupa IA...macar daca era ziua 28 sau
oricum mai tarziu. icepi de pe acum sa te superi? poate fi bebe acolo, mai...
de ce crezi ca nu ar reusi? ce motive ar fi?

danotino

Mergi la inceput