INSEMINARE (6)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Buna ziua fetele mele dragi, dar ce mult ati scris, se vede ca va ganditi mult la bebe si mai presus de orice, aveti nevoie de sustinere, de un gand bun, de o vorba buna, de la cele care sunt in aceeasi situatie ca noi si inteleg.......dar ce vorbesc de voi, ca si eu sunt la fel, nu pot sa nu ma gandesc tot timpul ca poate sa fie bebe.
Catty . Craciunul asta a trecut fara bebe, dar la urmatorul nu vei mai fi singura, sunt convinsa. Sunt aproape sigura ca DD te-a vazut plangand chiar in ziua de Craciun si nu va mai ingadui un alt Craciun fara un copil alaturi de tine si de noi toate care ne dorim.
Catty eu nu am nici un simptom, chiar mi-a facut un test de sarcina in ziua de Craciun, care a iesit negativ binenteles, cu toate ca stiam ca este devreme. Dar nu m-am suparat, chiar daca nu va fi sa fie. Mai vine o alta luna, cu alte sperante. Dar tu cum te simpti? Ca esti in aceeasi zi ca si mine.
Danotino te si iti urez bafta. La fel ca mine, nu ai nici un simptom. Eu normal ar trebui sa imi fac test vineri, dar parca numai vreau. As vrea sa astept sa vad daca imi vine sau nu, dar nu mai tarziu de 5 ianuarie.
didi_anda eu iti doresc din tot sufletul meu sa iasa luna asta, dar crede-ma ca nu trebuie sa iti fie frica de IA. Este cea mai simpla operatiune posibila.
ali imi pare rau pentru Z1, dar speranta moare ultima...ai uitat...fruntea sus.
lorelai_lorelai, inuta 12, cristiama, smaddy

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

micky . iti multumesc pt sustinere! ma bucur ca nu esti daramata ca ti-a iesit testul negativ, dar euu sper in continuare ca va fi cu ochi la tine! am sa incerc sa ma calmez in legatura cu IA. sper ca totul sa fie bine. in cazul in care nu va fi o reusita, m-am gandit sa fac si pauza dupa. vreau o luna IA, o luna pauza. ce spui? am zis sa nu-mi "obosesc ' organismul, mai ales ca eu nu prea iau medicamente.
inuta multi. n-am vrut sa te sperii. sa stii c-am mai citit pe forum <dar nu mai retin unde exact> c-au fost fete care n-au simtit durere, sau carora dr le-a dat ceva inainte, pt dureri. ai putea sa intrebi dr inainte. tot pe forum ziceau unele ca, cine a trecut prin chinuri la hsg, inseamna ca dr a fost nepriceput si ca trebuia sa dea pacientelor ceva pt dureri. nu stiu ce sa spun...cand am vazut ca multe declar ca n-au avut dureri, ma intrebam de ce n-am avut si eu norocul ala,sa nu ma doara. cred ca depinde si de doctor, dar si de organism. nu stiu.. eu nici nu m-am documentat inainte despre hsg,doar m-am dus cu trimiterea de la dr si nu stiam in ce consta..poate de-aia am ramas cu traume..pt mine a fost un soc..daca stiam inainte,precis vorbeam cu doctorul sa-mi dea ceva pt durei. cand trebuie sa faci hsg? te pup si te rog sa nu fi speriata din cauza celor scrise de mine! iti mai zic o data c-am citit ca unele fete ziceau ca n-au avut dureri. sper ca si tu, dupa ce faci hsg, sa-mi zici ca la mine a fost o exceptie, un dr nepriceput si ca nu te-a durut deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

didi_anda sa stii ca nu iti obosesti organismul cu inseminari, decat in cazul in care faci stimulari. Este ca si cum ai face acasa cu sotul tau, numai ca aici iti prepara gigeii (in cazul in care aici exista ceva probleme) si ii introduce acolo unde trebuie.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

micky am sa fac stimulare din ziua 5 a pana in a 9a, dupa care monitorizari, injectia si inseminarea.
de-aia am zis sa nu-mi prea solicit organismul..n-as vrea sa fac in fiecare luna..
multumesc ca-mi raspunzi tot timpul la mesaje si intrebari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

didi_anda da, daca faci stimulare ai dreptate, eu fac pe CM natural, doar daca nu iese dupa 3-4 inseminari, atunci am sa fac 2 luni stimulari.


Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

MICKY dr mi-a dat sa fac stimulare, pt c-am ovare polichistice si mi-a zis ca, daca n-am ramas in 4 ani, de cand incercam, probabil asta este cauza si ca n-are rost sa mai asteptam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

buna seara fetelor!
michy, te pup! ti-ai facut destul prea devreme! ai simtit ceva?
ce optimista esti! asa te vreau!
ali, imi pare rau ca n-ai reusit nici luna asta. inteleg ce simti! si eu am avunt perioade cand chiar credeam ca am reusit...
didi_anda, nu-ti fie frica de IA, nu doare. si poate ai sanse mai multe cu stimulare.
catty, pupici, tinem pumnii si tie. tu ai vreun simptom?
lorelai poate petele astea sunt de bine.
fetelor sper ca ati petrecut frumos si ca nu ati fost triste. pe mine ma cam deprima sarbatorile fara bebe.
eu am avut ceva intepaturi in burtica, dar nu crd ca e vreo legatura. eu tot sper sa fie cu ochisori si as va doresc si voua!



danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Buna fetelor..
Catty...sa-ti povestesc:
am fost la Calomfirescu..si a inceput "zapaucul" sa sara in sus si sa strige URA..Nu stiu daca a fost cineva la el pana acum, dar cine a fost sigur il recunoaste din aceasta descriere.E un extrovertit si dupa parerea mea e mult prea optimist. Pentru cine nu stie sotul meu are astenozoospermie..cu o mobilitate de 10 % a+b..deci destul de nasol.plus un numar mult prea mare de leucocite..peste 2,5 mil
iar doctorul sarea in sus de bucurie si-l felicita pe sotul meu ca vai ce bine o duce el..ca de un an nu a mai vazut spermograma asa de buna. Bineinteles ca al meu radia..si-mi spunea vezi ce a zis doctorul ca sunt ok...
nu puteam sa-i spun..."pai mai omule..tu ai 30 de ani..si restul pacintilor care vin la dansul (vazusem 3 persoane) au aproape 100 de ani..:))"..ca il demoralizam complet.
l=am rugat sa ne prescrie ceva pentru infectie care o banuim ca se afla in organism tinand cont de numarul mare de leucocite..iar el nu ne-a dat decat: ciprinol 2 capsule pe zi timp de 15 zile si prostenal perfect..
iar concluzia lui a fost incercati mai..ca merge iese sigur bebe...
asa ca sotul meu o sa devina un "obraznic" in sensul ca o stam acum si o sa asteptam sa pice bebe din cer...si cred ca s-au dus toate incercarile mele de-al face sa inteleaga ca totusi are o problema si ca trebiue tratata si ca o solutie ar fi inseminarea..el a zis ca momentan nici nu vrea sa auda de inseminare..dar pana la urma tot nu va fi dupa el. o sa mai astept o luna..timp in care merg la monitorizare si apoi daca nu merge ma pregatesc pentru ia..si cred ca o sa-l pun in fata faptului implinit ...cand o sa-l rog sa-mi doneze niste gigei...
sper ca nu v-am plictisit prea mult.
va pup cu mare drag..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

danotino si eu am avut intepaturi la fel ca tine, dar nu prea le-am bagat in seama, ce ma bucur ca mai are cineva aceleasi simptome (sa le zic asa) ca mine. Eu am zis ca nu are nici o legatura cu bebe. Pe mine ma cam dor sanii, dar ca inainte de CM si o usoara durere de burta, tot asa ca inceput de CM. Stiu ca am facut testul prea devreme, dar am fost curioasa sa vad daca se poate vedea ceva si in Z11. Am citit pe undeva pe forum ca o tipa a facut un test in Z11 si a iesit a doua liniuta usor vizibila. Nu am simtit nimic, dar am zis sa fac de Craciun, ca cine stie.......DD se indura si de mine, dupa 4 ani jumate de asteptat bebe.
Pupici

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

danotino am uitat sa te intreb daca ti-a mai curs ceva rozaliu. Poate o fi curs si la mine, dar nu mi-am dat seama ca am hartie roz. Pupici

Micky

Mergi la inceput