INSEMINARE (6)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brunetaeta spune:

Craciun fericit, va doresc din suflet ceea ce-mi doresc si mie, un test cu doua liniute roz, o sarcina pana la termen si un copil sanatos. Sarbatori fericite si sper sa fiti fericite si iubite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

Craciun fericit fetelor!
sper ca n-ati facut excese. noi am stat cu intraga familie
la masa la noi acasa. a fos frumos.
sper ca si voi ati petrecut frumos.
catty, deocamdata niciun simptom. oricum e prea devreme, cred. poate micky sa aiba ceva simptome, nu-i asa? micky hai da-ne vesti bune .eu sunt ziua 7 dupa IA.
voi cum va simtiti? catty
te inteleg perfect...si eu sunt trista de sarbatori, pentru ca nu am un puiut caruia sa-i fac bradul...,dar trebuie sa ne intarim si sa CREDEM ca vom trai si noi experienta minunata de a fi mame.
va pup si va doresc zile frumoase.


danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Dragele, Craciun Fericit doresc, in ciuda faptului ca e cam tarziu....
Asteptam cu nerabdare vesti bune de la voi,sper sa fie de bine luna asta ,poate ca doamne-doamne ne va face un cadou.
Eu astept rusii pt a incepe o noua stimulare dar vad ca intarzie...ceva pete de 2-3 zile si nimic!Pupici multi si tin pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

La Multi Ani !! si sarbatori fericite in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Din pacate eu vin cu prima veste proasta.Ieri a fost Z29 la mine si s-a transformat in Z1.Eram mai mult decat convinsa ca mi s-a intamplat minunea pentru ca de prin Z27 mi-a fost foarte rau si ameteam foarte tare.Din pacate au fost sperante false....
Mi-a trecut si dezamagirea, desi ieri simteam ca niciodata nu o sa am parte de minunea asta.Azi mi-am luat tempertuta si aveam 36.9.
Cam atat despre mine, sper sa veniti voi cu vesti mai bune.



ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

ali , multi pt tine!
eu am fost duminica la doctor si mi-a dat sa iau in ianuarie,din ziua 5 pana in ziua 9 cate 2 pastile de ikaclomin pe zi,sa merg la monitorizari,iar cand foliculii sunt destui de mari,iau ovitrelle injectie,iar in 36 de ore de la injectie,o sa fac inseminare. mi-i tare frica, ca n-am mai facut niciodata..mi-i frica si de injectie....sper sa raman luna asta si sa nu mai am nevoie de inseminare. fetelor,ati luat ikaclomin?dar ovitrelle? doare ovitrelle? va rog,daca stiti cate ceva,sa-mi spuneti,sa ma pregatesc psihic.
va pup
micky ...ceva noutati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Didi-Anda, eu n-am mai auzit de medicamentele de care zici tu.
Mai bine da o cautare pe net sa vezi despre ce e vorba.Nu-ti fie teama de inseminare nu doare.E aproape ca un consult ginecologic.
Multumesc pentru pupici, si eu iti trimit la fel de multi.
Asteptam vesti bune. Cine incepe?



ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

LORELAI, pai poate la tine petele alea care nu se transforma in CM sunt de bine. Test de sarcina ai incercat?
ALI, imi pare tare rau ca au venit uratii. Tb-ul tau este destul de mare. Asa il ai de obicei cand iti vin uratii?
DIDI, nici eu nu am auzit de tratamentul de il faci tu. Stai insa linistita ca IA nu doare. O sa simti o mica jena, care nu se compara insa cu o HSG.
DONATINO, MYCHY nici o veste buna?
Pupici tuturor si o saptamana linistita va doresc.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

ali, catty, eu sunt in israel si poate de-asta nu ati auzit de medicamente. am dat pe google si la ikaclomin mi-au aparut site-uri pe ebraica...inseamna ca sunt produse in israel. la ovitrelle, am intrat undeva ,unde am vazut ca 2 fete din cluj, vroiau sa vanda injectie ovitrelle, deci exista si la noi in romania. dr mi-a spus ca este ca si pregnyl. va multumesc ca sunteti alaturi de mine. va pup.
imi cer scuze ca pun atatea intrebari... unde se face injectia?<pregnyl,ovitrelle, sau ce ne da dr pt spargerea foliculilor.> doare?
catty ai zis ca nu se compara cu hsg...vreau sa-ti spun ca, atunci cand am facut hsg-ul, a stiut tot spitalul ca sunt acolo . am crezut ca mor acolo..dr mi-a spus ca pot ramane dupa, dar crede-ma, am ramas cu traume dupa...vreo 2 sapt tresaream si-aveam impresia ca-mi umbla cineva inauntru cu fieraraie..nici n-am putut sa prestez .nimic..plangeam si tremuram. daca-mi zicea cineva c-o sa fie asa, pe cuvant daca ma mai duceam...sau cel putin, m-as fi pregatit psihic..
acum incerc sa ma pregatesc psihic pt injectie.. nu radeti...ma tot uit la ea si-mi zic ca nu trebuie sa-mi fie frica, ca n-are mult ser...este o mica injectie..
tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Catty..pot sa ma declar o fricoasa acum. dupa ce am citit ce-a zis Didi..plus ce mi-ai zis tu..deja pot sa-mi fac cruce..cand aud de hsg.
chiar nu e nimeni care sa zica ceva de bine de analiza asta?

Mergi la inceput