INSEMINARE (6)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

catty iarta-ma, nu am inteles eu bine, de fapt habar nu am avut ca asa se numeste clinica. Am fost numai o singura data si cred ca am citit dar am uitat. Cum sa nu vreau sa ne intalnim, vreau. Mai mult ca sigur vom face in aceeasi zi. Dar eu stiu de data trecuta ca Cezara nu lucreaza cu Cocei. Si Cocei este tot acolo? Nu este numai clinica Cezarei? Pupici
iazminn bine ai venit la noi. Doamne prin cate nereusite ai trecut, eu sper sa iti reuseasca IAD.
danotino abia astept sa ne intalnim toate trei, poate ne nimerim in aceeasi zi. Eu mai mult ca sigur voi face IA vineri. Pupici
bebekom bine ai revenit. Nu ai reusit pana la urma cu banca aia? Imi pare rau ca a fost inchisa. Poate reusesti natural.
lorelai
catty sa ma treci si pe mine pe prima pagina cu IA 2 nereusita. Merci.
Sa aveti o seara placuta.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

fetelor, micky si catty, v-ati programat deja? eu o sa sun luni, ca am inteles ca nu e nimeni pana pe 8.cred ca pe mine o sa ma cheme mult mai traziu...dar ne-om intalni noi.
lorelai
iazmin , nu cred ca au ce informatii sa-ti dea despre donori. eu cred ca donorii, sunt si dintre cei care mai fac IA acolo. eu m-am gandit de mult la asta. eu nu cred ca au ei lucrurile organizate asa de bine acolo...de mult am o banuiala despre integritatea dr M.... in fine nu te sperii, dar nu prea am auzit reusite la IAD. macar una cu care sa fi vb eu.
aaaaaaa, micky, eu stiam ca cezara cu cocei lucreaza impreuna. o prietena dea mea a facut cu amandoua, adica cezara a fost gine si cocei biologul.se poate sa nimeresti si tu asa, sau doar cu cocei.
va pup


danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

danotino noi luni la fel ca tine, ne programam. Ani asa mi-a spus, sa sun atunci dupa ora 2. Referitor la Cocei, mie asa mi-a spus in decembrie, ca numai lucreaza cu ea, decat la Giulesti. Am intrebat-o eu cine este dr. care a facut spermograma. Si era Bechir. Daca nu voi nimeri cu Cezara sigur voi face cu Bechir. Dar vom vedea noi. La CMU stiu ca a preparat sperma o tipa blonda, draguta cu parul mai scurt, probabil ca este Cocei, nu stiu sigur.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

micky, da, cocei este blonda.
sunt asa de incurcata...sa mai fac IA? are rost? sotul
zice sa mai facem...saracul, cred ca a intrat si el in panica...

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

aaaaa, mie mi-a facut o eco bechir, mi s-a parut mai nesigura asa...nu stiu ce sa zic. oricum sper sa fac treaba cu serizitate, cu raspundere.

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

danotino tu m-ai incurajat pe mine luna trecuta si mi-ai spus sa fac IA si sa nu pierd timpul si tu acum ce faci? Sau sfaturile sunt bune numai pentru altii. Si daca stai asa, crezi ca iese? Eu zic sa mai incerci, nu te lasa, daca vezi ca nu iese de cateva ori, te vei gandi impreuna cu medicul la altceva, FIV de exemplu. Si eu am zis ca daca nu iese pana in vara, am sa fac FIV. Hai asculta-ti sotiorul, ca zice bine.
De Bechir, pot sa-ti spun ca am avut aceeasi parere. Pe mine m-a urmarit pe parcursul analizelor si ecografiile pe care le-am facut inainte sa ma vada Cezara si mi s-a parut destul de nesigura pe ea. Cezara imediat mi-a pus diagnosticul fffff sigura pe ea.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catralu spune:

La multi ani pe 2007 fetelor!Inainte de sarbatori am vazut aici o discutie despre a face sau nu dragoste dupa IA. Eu am facut dragoste la cateva ore dupa IA si apoi din nou in urmatoarele 24 de ore si totul a fost bine: am ramas insarcinata;noi punem pe seama IA,dar...cine stie?

Bafta tuturor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

MYCHY, DONATINO, ultima data cand am vorbit cu dr meu, pe 22 decembrie, mi-a spus sa il sun pe 8 ianuarie seara sa vorbeasca cu dna Cocei si sa vada cand anume se face IA la Dacia in saptamana 8-12 ianuarie. La Dacia Medical Center actionar principal este Cezara Bucur, apoi dr meu si nu mai stiu cine.
CATRALU, felicitari pt sarcina.
IAZMINN, nu inteleg o treaba. Daca sotul tau are oligospermie, si luptatori sunt ceva, de ce vrei sa faci IAD? Si sotul meu are oligospermie, dar nici nu s-a pus problema de IAD.
O zi buna va doresc fetelor, si fruntea sus ca va veni si vremea noastra.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

micky, stiu ca eu te-am incurajat...dar e mai greu sa ma
incurajez pe mine. ai putere sa faci pana in vara? eu nu stiu...ma gandeam la FIV, de fapt azi-noapte faceam calcule.nici nu stiu daca putem face un credit pt FIV...mai vedem noi.
catralu felicitari, asa o sa facem si noi.
catty, ai dreptaate cu IAD-ul...dar nu te pui cu dr M...ca e f naravasa, daca o contrazici te da pe usa afara

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

DONATINO, daca dr asta e nebun, il schimbi. Cum dracu sa iti impuna sa faci IAD daca sotul are oligospermie? Este cretin, parerea mea. Sper sa nu se supere nimeni pe mine.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput