INSEMINARE (6)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catty spune:

MYCHY, tre sa fac IA undeva saptama viitoare intre 10-12 ianuarie la Dacia Medical Center. Tu unde urmeaza sa faci IA luna asta, ca poate ne vedem?
DONATINO, iubita scuze daca te-am suparat. NU ai mai putea repeta HSG sa vezi daca se vad aderente iarasi? Stiu ca e ffffffff dureroasa HSG, dar este si asta o solutie, nu?
MARRINA, e super combinatia intre HSG si IA in aceeasi luna. Se spune ca substanta care se foloseste la HSG este benefica implantarii.
Fetelor, deja simt ca incep noile emotii legate de IA, si tare as vrea sa fiu "imuna" si sa nu imi fac iarasi prea multe sperante, pt ca nu mai vreau sa mai sufar atata.
Pupici si mai vorbim.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

stiu ca nu gasesc explicatii, dar eu de data asta nu prea
am fost stresata. chiar la tine ma gandeam ,cu laparo facuta proaspat...
o sa iau ova-mit de maine si o sa sun luni sa ma programez.
sunt foarte trista.


danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

marrina
catty, la HSG nu se vad aderentele.
sigur ca la presiune trompa devine permeabila, dar in stare normala...
nu mai fac HSG, decat daca dr zice ca nu se poate altfel. e groaznic si doar am facut laparo.

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

MARRINA, ma bucur tare mult ca ti-ai mai revenit. Lasa ca va fi bine, vei vedea.
DIDI, iubita fiecare are organismul ei aparte si soarta ei. Stai linistita si va fi bine.
ALI, tu ce mai zici?


catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

didi_anda sa speram ca ai rezolvat luna asta si nu mai ajungi la IA.

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

DONATINO, eu nu mai fac HSG nici sa ma plateasca cineva cu greutatea mea in aur. Si sunt tare mititica, nu am decat 100 kg. Asa ca te inteleg. Nu stiu ce sa zic, dar tre sa fie o solutie, ca de ex perfuzii utero-tubare, care sa iti arate permeabilitate 1 dupa 2 perfuzii. Se fac la Giulesti. Poate ca astea te pot ajuta.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

of, catty, mi-e frica de chestiile astea, mi se par primitive.
o sa fac ce-o sa zica dr.

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

DONATINO, te cred ca ti-e frica, dar uite Corinuk a avut la HSG tromppele infundate. Dupa 2 perfuzii utero-tubare are permeabilitatea 1 si daca totul merge bine saptamana viitoare facem IA impreuna. Vezi ce zice dr tau si nu mai sta asa ca e pacat. Bate-l la cap sa iti faca ceva sa iasa bebe mai repede. Tmpul trece si noi suferim degeaba.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

nu inteleg catty. eu am facut si HSG si laparo. trompa dreapta e permeabila, trompa stg nu e si nici nu poate fi, de ce sa mai fac perfuzii? nu mai fac nimic de genul asta. mi se pare... mai bine mai fac o laparo decat sa ...nu mai zic nimic.

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

DONATINO, te inteleg perfect iubita. Uneori lucrurile se complica atat de tare incat nu stii de unde sa incepi sa reglezi lucrurile. Vorbeste cu dr tau sa vezi daca mai incercati cateva IA sau va ganditi la FIV sau la altceva.
Am uitat sa va spun ca pe 31 decembrie i-am spus sotului ca mai incercam anul asta si daca nu iese nimic in 2008 ne facem dosarul de adoptie. Imi doresc un copil si simt ca o sa mor daca nu reusesc.
Pupici tuturor si succes.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput