INSEMINARE (6)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Micky2007 Nu e prima HSG. Am mai facut una in 2000 cand a fost OK, o piscatura mica, cam ca la inseminare. Trompele erau permeabile. In dec. 2002 am facut laparoscopia si trompele erau permeabile. Doar ca inca n-a venit. Prin octombrie mi-a iesit Ureaplasma pozitiva in cultura de col. Am tratat-o cu antibiotice dar dr. vrea sa verificam din nou trompele sa nu fi aparut aderente. Si sincer o fac ca sa vad daca are rost sa mai fac inseminari sau ma indrept direct spre FIV. Nu mai mi-e frica de nimic. Imi pare rau doar ca tata nu a mai trait sa-si cunoasca nepotii...

danotino Sper ca astazi esti mai bine.

De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Marrina, bine ai revenit printre noi.Ma bucur ca privesti mai optimist lucrurile.
Micky, dupa cum vad ti-au spus si fetele si doctorita de ciclu stimulat.Succes.Probabil ca o sa ai rezultate bune in urma stimularii.

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Neata fetelor,
Despre stimulare, eu stiu ca Ova-Mit se ia cate o pastila maxim 5 zile. Dr meu vrea sa iau 1/2 de pastila timp de 10 zile din z2, adica doza de 5 pastile in total. Luna asta iau insa 1 pastila pe zi din z3 timp de 6 zile. Fiecare dr este insa cu parerile lui, iar eu am incredere in dr meu.
Donatino, ia No-Spa si stai linistita in pat. Cunosc fffffffffff bine durerile dupa IA si cat de aiurea te simti. Poate la tine va fi ok si ne vei da o veste buna.
Eu astept ziua de luni sa imi sun dr si sa vad cum procedam saptamana viitoare.
Va pup si mai vorbim astazi.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

ali Intotdeauna am privit optimist lucrurile. Chiar si in cazul tatei. Numai asa cred ca am putut sa-l ajut sa traiasca mai mult dandu-i mereu sperantele pe care eu le creeam privind mereu optimist fiecare incercare. Niciodata nu m-am lasat deliberat dusa spre o zona pesimista. Si caut puterea in oamenii de langa mine. Si o gasesc de cele mai multe ori. Au fost zile in ultima perioada a vietii tatalui meu in care aveam probleme la munca si el ma incuraja. Acum nu mai e.... dar de la el am invatat sa lupt. Asta nu inseamana ca pot sa lupt permanent cu incercarile vietii.


De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

LA MULTI ANI!
n-am mai scris demult, dar v-am citit.
micky, catty voua si celor care n-au ramas nici luna asta.
tuturor!
eu nu sper luna asta, chiar daca am prestat cand trebuia,pt c-am sperat prea mult in ultimii ani. incep sa ma pregatesc sufleteste pt IA,chiar daca imi este din ce in ce mai frica,dupa ce citesc ce scrieti. va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

fetelor, va pup!
eu ziua 1. nu stiu clar ce "diagnostic" sa-mi pun.totul era
ok. poate doar daca ...s-a infundat sau s-a prins in aderente trompa dreapta.sau daca ovulele mele nu au fost bune. nu inteleg altfel...

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

DONATINO, imi pare rau ca e z1. Vorbeste cu dr tau si vezi ce spune si el si ce iti recomanda. Daca ai aderente de ce nu ai facut laparo pana acum? Eu chiar nu inteleg nimic.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Of danotino ce rau imi pare, chiar nu avem noroc, macar una dintre noi sa reuseasca sa avem si noi puterea sa mergem mai departe. Asa ramanem numai cu speranta si cu increderea in DD.
Oricum orice Z1 incepe cu o noua luna plina de sperante. Asta este, capul sus si mergem mai departe .
Eu caut disperata la plafar "fertil" si nu gasesc. O prietena dea mea a ramas cu asa ceva. Nu dauneaza pentru este un medicament din plante si luna asta vreau sa incerc si eu. Am tot amanat, crezand ca iese IA.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

marrina ma bucur ca esti curajoasa, mai ales peste cate ai trecut. Ma bucur ca acum esti bine. Pupici si bafta la HSG si IA.
ali multumesc pentru incurajari, sunt singurele care ne mai alina sufletul si putem merge mai departe. Eu cu voi vorbesc mai mult despre lucrurile astea, cei care nu trec prin ceea ce trecem noi, nu inteleg.
Catty ai dreptate, fiecare dr cu parerile lui, si noi binenteles ca avem incredere in dr. nostru. Cred ca facem IA impreuna. Si eu abia astept sa sun luni sa vad cand ne programeaza pentru monitorizare, eu zic ca joi, dar vom vedea. Multa bafta si tie.
didi-anda totul este sa nu iti pierzi speranta si cu ajutorul fetelor de aici poti trece mult mai usor peste un esec. Iar cu inseminarea iti spun inca o data ca nu este dureroasa. Fiecare organism raspunde in felul lui. Eu nu am avut absolut nimic, dar nici bebe nu a fost. Oricum trebuie sa faci ceva, sa nu pierzi timpul.
danotino nu incerca sa iti mai explici, si eu sunt ok dar totusi nu se intampla. Eu stiu ca sunt foarte stresata si asta poate una din cauze. Asa mi-a spus si mie dr. ca nu are nu iasa de data asta si iata ca nu a vrut. Eu nici numai incerc sa imi explic.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

catty, am facut laparo in ianuarie 2006. mi-au gasit aderente, le-au curatat , dar ma gandeam ca poate s-au format. nu mai am ce analize sau investigatii sa mai fac, deocamdata...crezi ca n-as fi facut?
micky, daca gasesti sa-mi spui si mie ce e cu el.
eu o sa iau dinnou stimulare asa cum mi-a zis prima data. de fapt mi-a scris pe hartie. n-as vrea s-o mai sun.

danotino

Mergi la inceput