INSEMINARE (6)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Micky2007 Multumesc de raspuns. Daca fac HSG in ziua 8 si inseminarea in ziua 13 cred ca e OK. Mai ramane doar ca si trompele sa se dovedeasca permeabile si prof. Marinescu sa fie disponibil in ziua respectiva. Ca despre factorii naturali (folicul, ovulatie, endometru, incerc sa-i ajut din toate puterile. Iau Maca, Branca ursului, acid folic si Omega 3 iar sotiorul alte multe .
Prietena ta are tripleti?

inuta Bine ar fi sa ne scrii si valorile normale de pe buletinul tau de analize. Ca "la cate bordee atatea obicee".




De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!

marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Da marrina are tripleti. Este mai mult decat bine sa faci in Z13 inseminare. Daca trompele sunt infundate si le desfunda, insemna ca asta este impedimentul si gata .....iese bebe, iar luna viitoare ne dai o mare veste. Te pup si multa bafta. Vad ca esti destul de curajoasa, daca faci HSG. Eu nu am vrut sa o fac nici in ruptul capului. Mai bine m-am operat laparo decat sa faca histerosalpingografia.
danotino, catty, ali, smaddy, aurel_cris, brunetaeta, inuta12
danotino te mai doare burta? Ce o fi oare? Ai sunat medicul? Ai grija sa stai mai mult in pat daca se poate. Pupici

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

micky, te pup. ce optimista esti!
ma bucur ca ai sunat-o pe cezara si iei stimulare, asa poate o sa ai mai multe sanse.
da, ma mai doare burta si chiar e enervant. nu mai am no-spa si nu am iesit sa-mi iau. daca imi vine si mie sa o sun si eu s-o intreb daca iau iar stimulare? nu prea pot sa stau in pat , dar nu fac mare lucru. dar felul in care simt durerile...e clar ca trebuie sa-mi vina.
catty, cam multe zile de stimulare...n-am mai auzit. pai asa...o sa ovulezi mai tarziu.
marrina, bafta la HSG si apoi la IA.

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

e enervant ca ma doare fara intrerupere. ma doare incontinuu.


danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

danotino tu nu te gandi acum ca va veni, nu va veni cam 9 luni. Tu asa iti simti organismul, ca ar veni? Tu il stii cel mai bine. Dar mai speram ca ne dai o veste buna.
Eu sunt optimista, ca nu am ce sa fac, acum ca nu am facut niciodata stimulare, sunt curioasa sa vad ce va iesi la monitorizarr, apoi la rezultat.
Catty si eu cred ca sunt cam multe zile de stimulare. Stii ce mi-a spus dr. mea azi, ca stimularile se fac intre Z2 si Z5 si mi-a mai spus ca nu se iau neaparat la aceeasi ora ca doar nu sunt antibiotice. Tie asa ti-a spus medicul? Acum depinde de la medic la medic. Eu nu iau mai multe zile ca imi este frica. Acum sunt tare curioasa sa vad cati foliculi am sa vad la ecograf. Te-ai programat pentru IA? Facem impreuna?

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

micky, iti dai seama ca sper, dar durerile de burta nu ma lasa sa nu ma gandesc si la rushii aia nemernici.
sunt sigura ca o sa raspunzi bine la stimulare, o sa fie bine ai sa vezi. te pup

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

danotino cand ar trebui sa vina uratii? Si cand iti faci un test?
Pupici

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

micky, ar trebui pe 5, ziua 28. mi-am facut ieri un test si evident negativ. nu prea mai sper... stiu ca l-am facut prea devreme dar...
nu stiu ce sa zic, e prima data cand ma doare burta asa de tare si asa de mult timp. acum ma doare si mijlocul.
in ultimele 2 luni nu am avut niciun fel de simptome inainte de CM, dar cred ca datorita maca. luna asta n-am mai luat maca pt ca am facut stimulare si IA. nu inteleg de ce sunt asa de mari durerile si fara incetare...chiar asa? parca mi-a venmit deja si sunt racita, nu stiu daca cunoasteti senzatia.


danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Of Doamne, prin cate trebuie sa trecem. Trebuie sa iei o no-spa, eu nu am avut asa dureri. Si tocmai cand spuneai ca nu ai nimic......imi pare tare rau, dar macar sa fie cu folos durerea asta.
Eu zic sa suni medicul. Ai mare grija si te rog stai linistita, cine stie ce poate fi.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

nu am mai iesit la farmacie, de fapt tot zic ca -mi vine.
de ce sa sun medicul? sa rada de mine? el mi-a zis sa iau no-spa...
da, vorba ta , macar de-ar fi cu folos. om vedea, va tin la curent. sper sa fie vesti bune. nu-mi mai fac niciun test oricum. ce-o fi o fi...

danotino

Mergi la inceput