INSEMINARE (6)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

danotino esti o scumpa si o draguta. Stii de ce nu cred? Pentru ca nu simt nimic, de fapt nici sora mea nu a simtit nimic. Pe 3 ian voi fi Z30. Am prestat si doua zile dupa, de ovulat stiu sigur ca am ovulat, ca m-au intepat ovarele.
Auzi dar tu crezi ca fetele care nu stiu ca sunt insarcinate, se feresc de bai fiebinti, cred ca nici nu stiu ca este contraindicat si fac bebei de bebei. Poate doar noi suntem mai grijulii, ca ne chinuim prea mult. Mie mi-a spus asistenta sa evit baile fierbinti cateva zile. Hai mai danotino ca vom rezista noi pana la anul, dar atunci vom stii de ce. Ai grija cu testul ala, sa nu il faci prea devreme ca mine........sa il tii bine ascuns.
Te pupic si iti urez tot binele din lume si in special un samburel in burtica.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

micky, multumesc pentru gandurile frumoase.
si eu cred ca suntem prea grijulii. oricum in 2007 sunt sigura ca ne va fi mai bine. si vom avea familii mai numeroase.
sper sa pot rezista cu testul ala.
e cam liniste pe aici.
va pup fetelor

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunetaeta spune:

La mine este ziua 1 cm Am sperat intr-o minune la sfarsit de an dar nu a fost sa fie. Desi nu aveam de gand sa fac test tot mai speram la cele doua liniute mult visate. IA scrie pe mine la anul si mi-e frica sa ma gandesc ca incepe un nou an care se poate termina la fel ca acesta, fara nici un rezultat si tot singuri, fara bb. Nimic pe lumea asta nu ma mai incanta, parca nimic nu mai are nici o valoare, tot ce vreau este pruncul nostru in pantece,un copil sanatos care sa creasca sub ochii nostrii si sa ne strige prin casa mami, tati .....of, sper sa nu va intristez prea tare, dar tare greu este in prima zi de cm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

brunetaeta .imi pare rau pt ziua 1.
danotino n-am prestat,c-am fost tot cu treaba si-am si fost plecati. dar nu scapa sotul meu nici astazi . azi mi-am facut iar test de ovulatie si a 2 2 liniuta mi-a iesit foarte slaba. nici nu mai stiu ce sa cred...de fapt, cred ca tot la inseminare ajung..macar sa dea DUMNEZEU sa-mi reuseasca.
ALI
FETELOR, VA PUP PE TOATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim spune:

Fetelor, am o rugaminte la voi, prietena mea a facut aici 2 inseminari nereusite (deloc ieftine de altfel). Voi sunteti cu experienta si cunoasteti tot felul de trucuri, ce sfaturi puteti sa-i dati - sa evite contactul sexual si baile fierbinti in primele 2 sapt de la implantare? Sa bea tinctura de muguri de zmeur, ajuta? inainte de implantare, dupa, si cum? sirop de tuse, acid folic...? Va multumesc si va doresc un an nou fericit cu bebei!

KIM & printesa ALICIA (29 martie 2006)
photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

kim si eu am tot doua IA nereusite. In legatura cu ce ai intrebat tu, pot sa iti spun ca mie mi-a spus dr. ca in primele zile sa evitam baile fierbinti, iar referitor la contactul sexual, a spus ca neaparat in urmatoarele doua zile sa prestam si neparat acid folic in fiecare zi cate o pastiluta. Acidul folic nu dauneaza ci face foarte bine la bebe. La celelalte intrebari eu nu pot sa iti raspund pentru ca nu stiu. Bafta pentru perietena ta.
brunetaeta imi pare asa de rau pentru Z1, chiar inainte de sarbatori, stiu cum te simti, ca nici eu nu am prea mari sperante si astept Z1, dar macar sa vina dupa 1 ian. Luna urmatoare iar o luam de la capat, iar perioada de asteptare........greu....dar fruntea sus....ce rezolvam daca plangem? Ne mai stricam si sarbatorile si nici nu poti impiedica Z1. Te pupic si ai sa vezi ca minunea se va intampla intr-o zi.
didi-anda nu te lasa, da-i bataie cu prestatul.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Smaddy spune:

Fetelor am facut azi testul barza ziua 33 si a iesit negativ, de venit nu au venit inca rusii, dar ii astept ce sa fac mai pun un tacam la masa si pentru ei.Sunt trista si stau in pat si sufar....sotul meu a zis ca ma sutine si in ianuarie ne ducem la IA. Asadar sper ca anul 2007 imi va aduce un bebe.

Va pup pe toate si va multumesc pentru sustinere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-anda spune:

smaddy multi pt tine. ma bucur ca sotul te sustine. vei face prima IA? sper din tot sufletul sa-ti reuseasca din prima.
si eu cu sotul ne-am hotarat ca in ianuarie sa facem IA. deja am cumparat pastilele de stimulare <la indicatia doctorului> si-astept ca pe la mijlocul lui ianuarie sa-mi vina uratii si sa ne pregatim de IA.
VA PUP PE TOATE!
VA DORESC UN AN NOU MAI BUN SI PLIN DE BUCURII.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

BRUNETAETA, imi pare tare rau ca esti z1.Eu astept ca maine sa fiu z1.
MYCHY, DONATINO, vreun semn, ceva?
SMADDY, de ce nu incerci sa ci un test clear blue? Ala e cel mai bun.Poate ca la tine HCG-ul se secreta mai putin in sange la inceput.
Ma bucur pt toate fetele care in ianuarie incep sa faca IA. Poate ca 2007 va fi un an mai bun si aducator de bebei.
Cat despre intrebarea ce anume ai voie sa faci sau nu dupa IA, eu stiu asa
-nu se face sex prima saptamana, sau deloc pana vezi ca ai reustit
-nu se fac bai fierbinti si nu se epileaza cu ceara pt ca se creeaza o accelerare la nivelul circulatiei periferice care duce la eliminarea sarcinii incipiente
-nu se ridica greutati
-se evita stresul si orice suparare
-nu se sta in frig.
Tinctura de muguri de smeur este buna pt ovulatie mai ales la fetele care au ovarele polichistice si ajuta si la implantare. Se ia toata luna in doza scrisa pe flacon.
Eu nu ma laud decat cu o alta criza de nervi pe care tocmai am terminat-o . Simt ca nu mai pot asa si tare as vrea sa gasesc o rezolvare. Dar nu are rost sa va mai supar. Vorbim pe 1-2 ianuarie. Pana atunci va doresc LA MULTI ANI si anul care vine sa puna capat durerilor si lacrimilor voastre si sa va aduca bebeii doriti.
Pupici tuturor

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim spune:

mersi micky si catty

sa vina anul cel nou la voi cu multi bebei

KIM & printesa ALICIA (29 martie 2006)
photos

Mergi la inceput