INSEMINARE (6)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brunetaeta spune:

Buna fetele, imi pare rau ca va intristati si stresati din cauza testelor, eu nu le mai suport, voi face numai daca organismul "se da de gol" in vreun fel si daca intarzie peste ziua 35 cm.
Si daca tot vorbim de teste : La cate zile dupa pregnyl testul este concludent?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Smaddy, sa nu faci tu un test in Z31? Pai in Z24 nu ai mai avut rabdare si ai facut si acum esti asa cuminte? Stam ca pe spini sa ne spui rezultatul si-ti tinem pumnii stransi.
Catty ce e mai placut decat sexul cu seringa?Mai diversificam si noi ce sa facem...sa nu ne plictisim
Micky, mai ai putintica rabdare. Stiu cum e, zici ca esti calma si inainte cu vreo 3-4 zile de data cand ar trebui sa vina ciclul parca stai pe jar...Cred ca toate suntem la fel si analizam fiecare intepatura si durere si mai ales speram la nesfarsit....
Didi-anda, asa sa faci, sa vada cei din Israel ce voci puternice au fetele noastre .

Danotino, Brunetaeta, Bebekom

ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Buna dimineata si sa aveti o zi minunata.
Azi Z15 dupa IA, temperatura 37.15 la fel ca ieri, test am spus ca numai fac. Aseara m-a cam durut in dreptul ovarelor, dar mi-a trecut, azi numai am nimic. Alte vesti nu am.
danotino tu cum te mai simti azi? Ceva noutati?
Catty ceva noutati? Ai mai avut dureri ca aseara?
bebekom imi pare rau ca pierzi o luna, dar din pacate nu ai ce sa faci.
brunetaeta nici eu nu mai suport testele astea nesuferite. Macar o data in viata sa vad si eu a doua liniuta, apoi ma linistesc.
ali asa patesc de fiecare data, sunt calma pana in ultimele zile, apoi incep sa ma agit, vreau test pozitiv. Ma enerveaza si temperatura asta mare si sper din tot sufletul sa nu scada. Data trecuta mi-a scazut in Z13 dupa IA si mi-am dat seama ca nu este bebe. Din cauza asta ma agit cu testele, fac comparatie cu data trecuta. Dar poate sa fie si din cauza laparo, s-o fi schimbat si organismul meu.
smaddy ceva noutati? Vreun semn ceva? Daca nu iti intarzie in mod regulat, cred ca este bebe. Ce daca testele astea sunt negative, sunt nesuferite. Bebe este acolo in burtica.
Va pup pe toate.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

MYCHY, am eternele dureri cu care am ramas de pa IA facuta in noiembrie. Cred ca ai dreptate. Cand nu voi mai avea dureri va fi bb. Pana atunci astept 31 decembrie sa imi vina uratii si sa fac o criza de nervi. Astept totodata sa vad ce se hotaraste azi apropo de mine si de locul meu de munca, pt ca asa cum am spus sunt aproape somera.
Daca nu mai pot intra zilele astea, va doresc ca Anul 2007 sa stearga toate lacrimile si durerile voastre si sa va aduca ingerasii la care visati toate si pe care ii meritati.
Pupici tuturor.

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

buna dimi fetelor!
va doresc o zi minunata!
micky, eu iau no-spa daca ma doare ceva! alte simptome
nu am. ma simt balonata dar cred ca e mancarea asta grea de vina.
bebekom, ma bucur ca ai luat legatura cu d-na dr si te-ai linistit.
catty, poate e bebe, durerile pot prevesti si asta, dar stai linistita e prea devreme.
smmady, fa testul!
va pup, plec la cumparaturi si revin.

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

DONATINO, am avut eu dureri din astea si dupa IA si toata lumea credea ca e bb. Si uite ca nu a fost. Am exact aceleasi senzatii ca in noiembrie, asa ca asteptam armata invadatoare peste 3zile.
Si haideti fetelor cu vesti bune ca sa ne mai dezmortim si noi.
Pupici tuturor

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

catty, macar mai lasa-ma sa sper o saptamana.
brunetaeta, ai dreptate, sa facem teste atunci cand e cazul...
micky ai inceput pregatirile de revelion? cum te mai simti?
fetelor, chiar asa , unde faceti revelionul?
smmady, unde esti? da-ne vestea cea buna!
ce liniste pe-aici...
va pup

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

didi_anda, cred ca prestezi, nu?
ali, sa incepi anul plina de fertilitate si sa faci ce trebuie.

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

danotino chiar ca este tare liniste pe aici. Eu nu pregatesc nimic pentru revelion, pentru ca ma duc la mama, doar am luat doua torturi. Nu simt nimic, doar o tuse nesuferita, de care numai scap. Am luat un sirop de tuse ca numai puteam. Scrie pe prospect ca nu dauneaza femeilor insarcinate, in cazul in care sunt.....desi nu prea cred. A.....am uitat sa iti spun, acum am fost la farmacie sa iau sirop de tuse si acid folic, dar am rezistat si nu am luat nici un test de sarcina. Ce o fi o fi.....cu DD inainte. Asa ca pana pe 3 ianuarie nu voi putea face test.
Tu ai ceva noutati? Pupici

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

micky, nici eu de revelion nu sunt acasa, dar pe 1
am musafiri, asa ca tot aia e.
in ce zi fei fi pe 3? puteai sa-ti iei unul, si sa-l faci pe 1...
of, ce ma enervezi! de ce sa nu crezi ca esti? ai mai prestat 2 zile la rand? atunci e ok. ai prins si ovulatia "live", nu numai cei dinainte au prins-o, mai ales ca ai facut si pregnylul.
mie de obicei imi vine la timp, adica 28 sau 29 de zile. daca pe 6 nu mi-a venit inseamna ca ...pot face testul. sper sa pot rezista pana atunci cu testul in casa.
ma gandeam ca nu trebuia sa faci aia aia fierbinte. e contraindicata in sarcina. oricum daca nu te mai doare burta inseamna ca n-ai deranjat nimic pe acolo.
va pe toate.

danotino

Mergi la inceput