Endometru,monitorizari,ovulatie,TB,stimulare148

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amameda spune:

Fromos Mami! M-ai gasit la odisee ca lipsii si de acolo!!!!
Am avut putina treaba -a se citi dat indicatii sotului care facea saracul curatenie -si pe deasupra calculatorul mi-a tras-o...In concluzie am lipsit de peste tot. Zilele astea am luat suturi in dos fiindca nu am vrut sa-mi schimb locul de munca si am legat de gard doctoratul...S-a intamplat cum ai spus tu Mami ,bebe apare atunci cand nu-l mai astepti si cand deja ai ales ceva incompatibil cu el...He...he...Am ales iarasi..
Astazi am reusit sa intru pe DC si m-am tot uitat dupa Avalon si am mai citit ce mai face pe la aspirante peste 35 si m-am bucurat cand am descoperit ca e tonica si exerseaza cu spor. Mare lucru nu prea am de spus despre mine fiindca nu pot sa ma plang de aia si de ailalta (nu place sa fiu plangaciaosa sa ma rada copilul). Singurul lucru pe care as putea sa vi-l spun e ca(se pare) testele de ovulatie si temperatura nu m-au ajutat cu nimic la conceperea bebelui fiindca 2 doctori mi-au spus pana acum ca e mai mare cu vreo 5 zile. Cu alte cuvinte a venit fiindca mi l-a dat Dumnezeu, contributie stiintifica fiindv0.
Bebe creste dar e agitat ca ma-sa, are o frecventa cardiaca parca e elicopter.ultima data la eco am auzit inimioara si se pare ca au aparut veziculele cerebrale.
Mi-e dor tare si de Noe care o fi spart toate "flisele" de atata frecat si lustruit.Sau mai stiti o fi dat-o gata botezul si se trezeste mai greu....,poate reapari.
Floricico imi pare bine ca ai scapat de control,m-am imbatat si eu virtual. Cred ca nu ti-ar strica nici tie blana ursului ca prea o oferi fetelor si nu ai curajul sa o ceri si tu de la Felicia.

Tzucile pupacesc toate duamnele si asteapta vestile voastre bune.

MEDA 9 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Medo pupici pe burtica.
Mai am si eu o intrebare.
Maca se ia din orice zi a CM?
Cate zile pe luna se ia?

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Buna, dragelor! Mi-a fost dor de voi!
Floricico, ia sa vedem ce spune intuitia ta mai departe? Intuitia mea spune ca esti foarte aproape de a-ti vedea visul cu ochii si iti reamintesc ca aceeasi intuitie am avut si la Meda, nu-i asa, Meda? Sa nu credeti ca incerc sa vand blana ursului din padure, nuuuu, nuuu! Numai despre mine nu vrea sa-mi spuna nimic intuitia, ma lasa in ceata... Dar raman la parerea ca stresul e o piedica majora, Turturico! Atunci cand nu exista probleme de sanatate, nu exista alta explicatie decat STRESUL, aud tot mai mult de fete care au ramas insarcinate atunci cand nu se asteptau, cand au pus in cui monitorizarile, testele de ovulatie! Si uite cum vine Meda acum si ne confirma cat de nerelevante sunt simptomele pe care le cautam noi, iata!

Nu pot decat sa va doresc un sfarsit de an cu impliniri, sa fiti sanatoase, impacate sufleteste si bebe va veni la un moment dat, fiti sigure de asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

fetele, raportez ziua 1 la mine.
trimisei barbatu' la cumparaturi dupa ce-am vazut rosu, ca sa nu ma vada cind pling ... Of, avalon, stiu ca stresul e cauza principala, d-aia nici nu masor temperaturi si nu fac teste de ovulatie. Dar nu inteleg de ce nici luna asta, doctorul mi-a confirmat ca am ovulat, am prestat in zilele respective, spermatozoizii dadeau din codite la greu, toate conditiile erau indeplinite.
Nu pot sa zic ca nu ma asteptam sa-mi vina ciclul, simteam ca nu s-a intimplat nimic, dar tot m-a busit plinsul cind am vazut rosu.
Asta e, se pare ca nu mi-a fost dat deocamdata sa fiu mama. La anul incep un job nou, mult mai bine platit dar mult mai stresant, care presupune si calatorii dese departe de sot. Pot sa pun planurile de bebe in cui pentru o vreme.

Putin cam devreme dar pentru ca n-o sa mai reusesc sa intru pe aici o vreme, va doresc ca sarbatorile sa va aduca pace in suflet si va urez un an nou fericit si cu cit mai multe liniute


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Raportez si eu... z 1! Turturico, nu fi suparata, ca perioada buna va pica tocmai de Sarbatori, asa ca mai avem o sansa anul asta! (Asa ma consolez eu )



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirella76 spune:

Neata fetili mele dragi!
Stiti ceva? Apai o sa stiti daca o sa va spui...
Eu Z54 si ma gandeam ca deja m-am obisnuit fara ei ce-ar fi daca nu ar mai veni deloc?!....
Am facut un calcul si daca ar fi sa vina uratii dupa doua cicluri ar fi in ziua de Craciun, poate se indura DD de mine si imi implineste cel mai scump vis ......


mirella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Mirelus Z54??????Vai de capul meu!Si al tau!Dar daca te-ai obisnuit fara el,ar fi cazul sa nu mai vina 9 luni,asa-i?

NUNTA
28.05.2005
http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel

in asteptarea gemenilor
http://tt.lilypie.com/E-35p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

'Neatza fetele!

Turturico, la tine au venit la mine nici urma de ovulatzie ! Na, ca s-a ales prafu' de conventia noastra!
Ma duc sa !!!



Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirella76 spune:


Cum speranta moare ultima asa ma gandeam si eu sa nu mai vina, probabil ca au uitat sa treaca pe la mine. Poate, poate ma vor uita de tot....
FETite ce viseaza burtite

mirella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Miri totusi 54 zile... e cam mult! Test nu mai faci? Sau mai bine fuguta la dr.! Iti tin pumnii sa fie de bine!


Ingeri asteapta cu nerabdare...o lumina puternica se aprinde in sufletul fiecaruia dintre noi. Este vremea unui nou inceput, unui nou drum plin de sperante, fericire si sentimente nobile. Vine Mos Craciun, acel batranel rumen care este binevoitor si nu uita pe nimeni. Doar pentru a ne aduce aminte sa nu uitam de noi insine si sufletele noaste!
O iarna frumoasa, plina de zambete!!!
Biby

In asteptarea...www.justmommies.com/tickers/pic/ttc/20842/.png" target="_blank">fetitzei mele

Mergi la inceput