Endometru,monitorizari,ovulatie,TB,stimulare148

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

floricico, aoleo, tu cauti semne de sarcina prin ziua 20, iar eu ma amagesc ca-n ziua 25 e prea devreme sa simt ceva, dat fiind ca nu simt nimic, nu tu dureri de sini, nu balonare sau gust metalic in gura, nimic, zero barat. Ba, sa nu mint, am ceva secretii albicioase, dar citi ca e semn ca vine ciclul, n-ar mai veni vreo 9 luni.
Oricum, votez si eu pentru chestionar. As fi de acord chiar si cu un examen de intrare in meseria de mama, as sta si-as toci noptile cum e treaba cu alaptarea, carucioarele sau cu biberoanele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floarea de colt spune:

turturico,sunt putin nebuna ,da, io am incredere oarba in instinct , si in "simptomele" foarte vagi pe care mi le da organismul , in acele feelinguri , pe care le avem mai ales noi femeile...de aia zic io ,ca , daca ar fi fost sa fie, cam azi ar fi trebuit sa aiba loc implantarea si deci automat ,sa "simt"ca acolo se intampla ceva minunat...

din pacate , sunt cam "nesimtita"...asa ca...raman cu dorinta neostoita in suflet si o car dupa mine si la anu care vine...

da poate o fi la tine turturico ,cu noroc!!

uneori ma simt vinovata , si egoista , si ma judec si pt paharul cu vin ,productie proprie ,pe care il savurez impreuna cu sotul ,seara la masa.
ma gandesc asa :na domle , cum sa imi dea mie Dumnezeu un copil ,daca vede ca beau paharul asta de vin?!zice ca sunt egoista,si nematurizata...si in loc sa mananc si sa beau sanatos , ca poate ,pana cand vad rosu ,este un bb mic acolo si poate ii fac rau...io ma dau in barci.

uite de aia imi vine mie dor de duucaaa.. ca si feliciei...sau de dor de zapada ,ger, scasnet de zapada sub ghete...stelutele cu miere ...offfff....

eii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzu37 spune:

Pai ia sa nu vina, Turturico! Vezi ca trebuie sa-ti respecti partea de contract!

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

floricico, te inteleg perfect la treaba asta cu intuitia. Si eu incepeam cu zile bune inainte sa imi vina ciclul sa ma jelesc la barbat ca iar nu s-a intimplat nimic luna asta, pentru ca imi venea asa de dinauntru un gol din asta de suflet, iar sosirea ciclului nu era decit ca sa imi confirme ceea ce eu simtisem dinainte ... Al meu nu intelege nici trasnit treaba asta cu intuitia feminina, dar nu m-astept, ca-i barbat si asa e ei, mai pragmatici
Dar luna trecuta am dat gres, am avut la 7 zile dupa ovulatie niste pete mici, ca de implantare, durere de burta, eram convinsa ca gata, s-a prins simburelul. Si nenorocitul de ciclu' mi-a intirziat citeva zile, suficient cit sa imi creasca sperantele. Si cind colo, ciclul mi-a venit miseleste, pe furis, fara dureri de burta sau altceva ...
Dar nu ma dau batuta, merg inainte si-o data or aparea si la mine cele doua liniute, ca doar promisei deja copila de nora lui gabitzu, nu poci s-o dezamagesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Irlandezo ce zic analizele...e de bine ashai...pupici

Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

ALI DRAGA, NU PREA E DE BINE. cICA NU E PREA MARE DIFERENTA fata de prima spermograma. O sa trimita medicul rezultatul pe posta. Si i-a spus sotului ca daca si a treia spermograma e tot naspa, atunci trebuie sa apelam la FIV. Desi mie nu mi-au facut toate investigatiile.
Si aici un fiv costa intre 3200-4200 euro.
Sunt asa suparata, sper sa nu ajungem pana acolo.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

duamnelor, nu mai prididesc cu atatea acu la sfarsit de an; bey, de ce or vrea altii sa treaca anul cu datorii si nu-mi umplu si mie un mic buzunar, nemaivorbind de sacul traditional
floricico, hai ca m-am cinstit virtual acum in post, ca esti libera ca o 'turturica' pe cerul primavaratic de-afara ; asa zici? meda e la odisee? las' ca ma duc peste ea si de n-oi balacario si mi-oi pune fustele in cap de numa! va dau un link in caz de ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Off, Irlandezo cat te inteleg si aici costa aproape dublu + ca trebuiesc platite si alte investigatii, dar daca ai stii ca reusesti din prima ...in RO ca sa faci FIV te preseaza timpu...chiar daca as avea posibilitaea de platit nu am timp de FIV si altele...la mine ar fii dureros ca sotu nici nu actepta tot tratamentu naturist.Eu cred ca dupa 3 luni de tratament naturist ceva schimbari s-or produce ...ca de nu pune-m mana pe Livia si vai ea...

Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

la mine Z1

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Ali, si-al meu a facut scheme cand a dat de gustul naspa de tinctura BU, tinctura de polen, dar l-am luat din scurt si i-am zis ca daca vrea copii sa i-a ce-i dau, daca nu ,imi gasesc altul care nu face atatea mofturi(bine-nteles ca n-am asta de gand ),dar i-am explicat ca si eu am facut orice, si o sa fac si in continuare, deci atata sacrificiu poate face si el.
Asa ca nu mai comenteaza nimic, mai stramba din nas, dar ......n-o sa moara , ca nici eu nu mor.


Noi 2 singurei

Mergi la inceput