Endometru,monitorizari,ovulatie,TB,stimulare148

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rox_dox spune:

felicia, mai trece la gravidutze de Decembrie si pe luna1 si pe mychydutza.

pupici fetele!



Ne straduim pt


Nunta noastra!

Nepotelul meu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Floare de colt, cand dai de baut? Sa stiu cum imi aranjez programul !
Nu imi aminti de zapada , de ger , de miros de brad ,de colinde ... ca mi se face dor de duuuca , si de locurile natale (Apuseni)... si io stau de Sarbatori in Bucuresti...
Si nu mai cauta siptome, ca nu se "vad" inca!
Mirella, poate iei si tu utrogestan, care nu afecteaza o eventuala sarcina!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Buna ziua la dumneavoastra fete zglobii !
Am iesit si eu sa dau raportul :
TB luata incepand cu data de 07.12.06
-36.6 -07.12
-36.7 -08.12
-36.5 -09.12
-36.7 -10.12
-36.5 -11.12
-36.8 -12.12
-37.0 -13.12
-36.9 -14.12
-36.3 -15.12
E posibil sa fii ovulat in zilele cand am avut temperatura mare fata de zilele precedente si fata de ziua de azi? Plus ales ca ieri, am si din greu.....si poate iese ceva. Aaa, era sa uit, azi ceva intepaturi usoare pe stanga, dar scurt asa, vreun minut sau aproximativ . Sa ne ierte DD ca am facut "prostii", dar noi nu suntem obisnuiti cu postul si poate ne iarta ca nu am respectat regulile astea .


Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylinca spune:

Buna,
La o ecografie de monitorizare a ovulatiei s-a vazut ovarul drept lipit de cantul uterului. A mai fost (sau este)cineva in situatia asta sau aveti idee ce inseamna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirella76 spune:

Tocmai vorbeam mai devreme cu cineva careia doctorul ia spus intr-o situatie asemanatoare ca organismul isi urmeaza cursul si chiar daca nu a venit menstra de noiembrie incepe un nou ciclu urmand sa vina in decembrie; doctorul respectiv ii spunea sa astepte urmatorul ciclu si daca nu vine atunci sa mearga la el...
Ma gandeam ca poate totusi ar trebui sa mai astept pina saptamana viitoare cand ar urma z1 dupa doua cicluri consecutive ?...

mirella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirella76 spune:

Bubuleana cred ca asfel a ramas si prietena ta organismul si-a continuat ciclul si practic ar fi ramas in al doilea ciclu(daca pot sa spun asa). deci m-am hotarat o sa iau utrogestant ca oricum nu face rau eventual ovule...Ce ziceti? Anca iarta-ma nu mai tin minte tu ce ai luat?

mirella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floarea de colt spune:

feli,mama,io zic sa imparti cu avalon blana de urs (pe rand si cu sotii din dotare), ma ofer sa stau la geam si sa arunc cu zapada artificiala , si un colind ceva , facem si o vijelie , numa sa va fie voua bine!!
de baut dau virtual , pt ca , la mine (in locul unde se agata harta in cui) inca nu a ajuns teleportarea sau alte minuni ale tehnicii moderne.
apropo de tehnici de astea , oare nu or inventa ceva de obtinut bebelu asa instant??
completezi un chestionar ceva, bifezi niste obtiuni , ce culoare a ochilor ,ce sex etc...
ce ne-ar mai scuti de chin,stres,nervi,lacrimi,fetze palide..

ca sa raspund ylincai , este posibil ca , trompele sa a fie strangulate de aderente,acestea fiind , poate unul din motivele pt.care ovarul e lipit de uter.
din pacate cand vine vb de aderente ,singura solutie este laparoscopia.

pupici si mai tinem legatura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Floricico, Pai atunci asa ramane! Avalon aduce blana de urs si tu zapada artificiala! Si vijelia e buna, dar nu prea puternica, bine? Asa mai merge...
L5845, eu zic ca ai ovulat fie in 11 sau 12 (in ce zi erai?) fie azi! Vezi cum e in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

quote:
Originally posted by felicia_


L5845, eu zic ca ai ovulat fie in 11 sau 12 (in ce zi erai?) fie azi! Vezi cum e in continuare!

Merci felicia !Din pacate nu pot sa stiu in ce zi sunt, pentru ca eu nu am mai avut CM din 20 mai . Dar de 3 saptamani iau Maca si BU, asa ca pot lua in calcul ca as fi ovulat in ziua a 13 sau a 14, pentru ca pana la 20 mai, CM venea la 28 de zile. Sper ca daca a fost ovulatie si nu am ramas acum, ovulatia sa fie rezultatul tratamentului pe care il fac in continuare, pana mai apar semne sau nu. Oricum, o sa continui sa urmaresc si TB si mai departe.


Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!

Lau-Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

esti o dulce copiez si miercuri sper sa nu am probleme...adik sa nu trebuiasca sa-l folosesc...se gasesc usor in RO???

Ali

Mergi la inceput