Endometru,monitorizari,ovulatie,TB,stimulare148

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

fetelor, voi stiti cam ce valori (aproximativ) ar trebui sa aiba endometrul in ultimele zile de CM??


angelique: te asteptam cu rezultatul; sper din tot sufletul sa va iasa bine

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

lorelai_lorelai, poate fetele de la inseminare te pot ajuta mai mult... ca pe aici nu cred ca sunt multe fete care sa fi facut stimulare. Eu am facut o data cu menogon, dar am reactionat bine, si nu am luat decat 6 fiole, parca...Poate ar trebui sa iti mareasca doza... Nu stiu cate luni se poate face stimulare, auzeam ceva de 3, dar nu sunt sigura. La closty nu ai reactionat?
Bubu, stiu ca Lachi intreba la un moment dat, nu mai retin daca s-a lamurit...
Angelique ... ne tii pe jar?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Feli,multumim pt. noul cap.
Anca draga,sunt bine deocamdata,Z33-stau linistita,vad eu ce va fi pina la urma,ca drept sa-ti spun de prelungiri fara rezultat sunt c-am satula.
Va,pe toate
MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Irlandezo am si eu niste emotii ptr miercuri...inainte de Ajun parca vad ca-mi plang de mila...in eprubeta era asa putin ca volum ma refer...ce pretenti sa mai am la mobilitate....Ptr volum exista un alt tratament sau sant la fel ca si ptr mobilitate??

Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

saluta duamnele ocupate o duamna la fel de ocupata si as mai zice o prostie da' ma aud fetele astea tinere si nu se face

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirella76 spune:

Buna dimineata fetili!
Azi z50 la mine m-am hotarat si voi lua pastile sa-mi provoc menstra, va amintesc ca vin dupa un ciclu in care nu mi s-a pozitivat nici un test de ovulatie, nu mi-a crescut temp. mai mult de 36.7 si bineinteles de asteptat ca nu am vazut doua II nici pe testele de sarcina, eram sigura de asta pentru ca nici urma de simptome.
Ce m-a uimit a fost faptul ca un doctor renumit ca Tutunaru mi-a spus sa mai astept. CE? Sa apara vreo minune? Sau poate sa ajung la pensie?
Dupa cate stiu nu este bine nici pentru organism sa stau fara ciclu.
Voi ce ziceti?

Va pupicesc



mirella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Mirella 50 de zile??
M-ai luat ,eu am avut 45 de zile.
Cred ca este cazul sa incepi un tratament care iti provoaca menstra mai ales daca ai test negativ de sarcina.
Ma mir ca dr T a zis asa ceva,chiar ce ma astepti?
Iti tin pumnii si sa ne ti la curent.

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by Roxali

Irlandezo am si eu niste emotii ptr miercuri...inainte de Ajun parca vad ca-mi plang de mila...in eprubeta era asa putin ca volum ma refer...ce pretenti sa mai am la mobilitate....Ptr volum exista un alt tratament sau sant la fel ca si ptr mobilitate??

Ali



Eu am inceput sa-i dau tratamentul Liviei, care este pt. tot( mobilitate, volum, .....) Intra la Naturiste si homeopate. Pe prima pagina. Uite ca sa-ti fie mai usor ti-am copiat trat. aici.

Tratament naturist pt. barbati cu rezultate spectaculoase daca este tinut intocmai (postat de LIVIA)


-vit.A(1,5-2mg sau 5000 UI)-echilibrul hormonilor sexuali
-vit.C(cat de mult)-influenteaza formarea hormonilor glandelor suprarenale,protejeaza
-Zn (15 mg/zi)-pt.trat.sterilitatii
-Tablete de telina max.cat scrie in prospect
-Spirulina tot max.
-Naprasnic(ceai,preparat special)-2 luni,3 cani pe zi
-polen(2 linguri/zi,dimineata)

-ulei de catina-are efect foarte puternic se adm.int.timp de 3 luni
-Branca ursului-de 3 ori pe zi(se face un amestec din frunze,flori si seminte-cele mai importante,se macina toate cu rasnita de cafea) cate o lingurita plina (nu cu varf)bauta cu o cana de apa-creste motilitatea si nr. -sau tinctura(mai usor de adm.)
-busuioc -macerat la rece 8 ore(4-8 lingurite intr-o cana cu apa)se strecoara si se bea dimineata.-doar 14 zile

Trat. se tine trei luni,exceptie facand produsele la care am scris in dreptul lor altceva.

IMPORTANT!!!Nu se beau: alcoolice si racoritoare,nu se fumeaza(cine poate ar fi excelent) si nu se mananca carne de porc-TIMP DE TREI LUNI"

PS:se mai poate adauga coenzima Q10-30 mg(1 tb./zi timp de 1 luna,apoi pauza 1 luna si se reia inca o luna).

Si eu ai mai dau in plus inca ceva. Daca o sa ai nevoie( eu sper sa nu ai )o sa-ti trimit pe PM trat. pe care-l face sotul meu.

Azi suna sotul medicul sa vedem daca are rezultatul la spermograma. Am si eu niste emotii...........



Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

mirella: uite povestea recenta a unuei prietene: nu i-a venit ciclu vreo 2 luni, deci 60 zile, n-avea nici un simptom de bebe (incercau de 2 ani), a fost la dr. nu s-a vazut nimic la eco si i-a dat urogestan sa-i vina CM sau sa sustina sarcina in cazul in care exista. Dupa ce a terminat cu utrogestanul a asteptat vreo cateva zile si ciclu tot n-a venit. S-a dus iar la dr si surpriza!!! avea bebe!!! si se pare ca minunea s-a intamplat prin Z40!!!! adica a ovulat de-abia prin Z40!! nu mi-a venit sa cred, mai ales ca ea avea probleme mari cu prolactina
asa ca ai grija ce iei ca sa-ti vina CM-ul
tin pumnii sa fie bine!!

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floarea de colt spune:

buna duamnele mele dragi!!!
va salut si va anunt ca dau de baut!!
am terminat controlu'.....nici nu imi vine sa cred...dar dupa o luna de "lupte seculare"....au plecat de la capul nostru...
bineinteles ca ne-au usurat cu ceva amenzi ,dar , ma bucur sa pot rasufla si eu linistita!!!

in alta ordine de idei , ce faceti mai fetili??cam ati disparut in misiune!!
dj mami abia ne-a salutat putin....o invit sa spuna si prostiile pe care le tine numa pt ea..

noela nu e de gasit nici daca tragi cu pusca!!

meda s0a mutat cu tot calabalicu' , la odisee!!!

avalon , inca mai cauta blana de urs!!

feli , mai intra si ne spune cate o vb de duh si cam atat!!

io cu cine ma mai joc?????????

ia refaceti randurile...hai sa ne mai dstram putin , nu numai in real life ,da si aici pe forum , mai facem haz de necaz!!!


am un chef nebun de zapada , de ger ,sa scasneasca zapada sub ghete !!!
am un chef nebun de miros de brad ,de colinde ,de prjituri in forma de stea cu miere !!

si ca sa nu fiu off topic....nu prea am motive de sarbatorit totusi..
azi ziua 20 , teoretic ar trebui sa am simptome de sarcina , doar au trecut 7 zile de la ovulatie , insa , nik ,da absolut nik!!
cred ca ,si luna asta,ca si altele inaintea ei ,desi am prestat la ovulatie , m-am ales cu nik!!
poate doar cu programul artistic!!

pupam fetele si duamnele mele dragi!!!

Mergi la inceput