Endometru,monitorizari,ovulatie,TB,stimulare148

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Noela , vad ca te tzii batz sa nu scrii, chiar daca n-ai ce . Scrie NIMIC .
Poate nu-mi spui pe mail ce-ai mai facut pe la Buc. dac-o sa vii, ce-au mai zis doctorii ... Vezi sa nu te protzapesti in mall ca data trecuta si sa te faci ca uiti de dr. Mai ai ceva bun la borcan?
Ali, nu te-ai prostit de tot atata timp cat nici io p-aici nu tin pasul cu sarbatorile. Ieri in loc sa ma duc dupa agheazma la biserica, iesea fum din mine lucrand ca trebuia sa termin o lucrare pana pe dupa-amiaza. Dar nici azi n-am fost . Ma mai si rog sa-mi fie bine .
Uneori intru asa intr-un fel de greva si ma priponesc ca magaru-n drum si nu vreau sa mai muncesc nik. Nici acasa, nici la 'scoala', nici la bal nici la spital. As face doar ce nu trebuie, de ex. sa pierd vremea pe forum cand ma asteapta atata treaba . Nu le las balta chiar balta dar nu mai sunt ca altadata . Imi revin io, cand ma voi face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Avalon super bancul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

hai noroc si la mai mare sa traiti(bine) mai dragi Ioane!!!

hi,hi,hi ,mai Mami, parca m-ai vazut cum stau pitita in spatele calculatorului.
de juma de ora tot citesc ce s-a mai scris pe forum.
eu fui petrecatreatza azi, am mancat papa bun, mi-am luat asa, un fel de adio de la sarbatori, dezmat curat.

sa mor io daca ma tin tare, chiar nu stiu ce sa mai scriu, pana mare de idei.
ma gandeam la Meda...as stresa-o si eu ,da-s mai rusinoasa si mi-e teama sa nu bat omul la cap!
poate totusi ne "vede" si ne da un semn.chiar mi-e dor de ea, asa cum am "cunoscut-o" eu.
Medaaaaaaaaaa, zi ceva, orice!!!!!!!

uite acus, acus ajung...si stai fara grija mami, ca nu vei scapa de elefantii mei.
nashpa e ca progaramarea e la 18.30am mai zis, deja ma stang si mai tare chilotii , au inceput sa-mi tremure si batoanele,numai cat ma gandesc.

si da, sa nu razi!!!! mai am dihania in borcan si acu!!!
piesa de muzeu!

Avalon, sa ma ierti c-am fost cam nesimtzitoare aseara, am executat intrusul, care a ramas si cu barzoiul neciufulit

Ali-esti darguta ca te gandesti la mine, ma faci sa ma simt speciala, asa un pic, ca pe urma mi se urca la cap.

o salut pe miki-miki,si-i spun ca nici io nu prea am ce cauta pe aici, pe la endo, dar uite asa ne mai intretinem una cu alta, mai scapam de gandurile negre...ca tare necajite mai suntem...

pup tati duamnili!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Bravo, scumpa mea Noela, bine ca te-ai distrat! Eu azi am cam zacut... asa m-am saturat... sper pana maine sa-mi revin, ca iar vad ca alunec pe panta aia nenorocita... of!

Da, Roxali, a fost luna cu 6 teste pozitive si urmatoarele vor fi la fel, vezi tu, eu am facut stimulare pt FIV si se spune ca vreo 6 luni dupa aceea ai ovulatie multipla pentru ca raman hormonii in sange. Asta nu inseamna ca o sa am tripleti sau gemeni, eu nu reusesc nici macar sa raman gravida...

Auzi Noelo, poate o punem de o intalnire cand vii in Bucuresti, ce zici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

recunosc, ca si mie mi-a trasnit ideea asta prin cap, insa totul depinde de barzoi...acu parca-mi pare rau ca nu m-am pus bine cu el.
daca are dimineata treaba, nu pup plecare mai devreme de ora 2,ma duce intr-o goneta, de cand ma dau jos din masina mi se inmoaie picioare ca la bebei.
iar dupa control , nici atat , ma duce glont acasa.
dar port tratative, ma pisicesc bine pe langa el...poate face imposibilul posibil...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Am si eu o problema! Sunt Z7 si azi dimineata am observat ca sangerez... de fapt nu e rosu... e un maroniu rosiatic asa... nu foarte mult cantitativ dar nici putin. Cam ca in prima zi de CM. Acum s-a oprit! Temperatura dimineata era 36.8 si ieri dimineata 36.7 deci in crestere...
Ce poate fi??? Ca sa fie de la ovulatie.. nu e cam mult??? Sunt super stresata! Ma doare si burta usor asa... exact ca in prima zi! Pe 2 ianuarie cand mi-a venit a fost totul normal... atat cantitativ cat si calitativ.
Iau Mastodynon, vitamina E si acid folic de o luna de zile. Poate sa aiba vreo influenta?

Va rog mult dati-va cu parerea!





In asteptarea...fetitzei mele

Biby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

quote:
Autor: auricass
Subiect: inainte sau dupa pozitivarea testului de ovulatie?
Trimis la: 08/01/2007 14:44:09
Mesaj:

Buna fetelor,
Poate ma lamuriti si pe mine...In momentul in care in urma testului de ovulatie apar 2 liniute rosii ca la carte, este momentul ca din acel moment sa "inceapa distractia"sau pana in momentul inrosirii celor 2 liniute, asta dupa ce in prealabil ti-ai stabilit data estimativa a ovulatie. Eu am CM neregulat in sensul ca rushii vin o data pe luna dar la 34 -36 -38 -32 zile, cam asa.
In urma unui tratament cu polidin, antibiotic, Vit E si acid folic, CM s-a stabilit de 4 luni la 31 - 33 zile maxim, iar ovulatia este undeva intre 16 si 19 zi a CM.
In prospectul testelor de ovulatie scrie ca, se va incerca ,,,conceptia din acels moment intre 12 - 24 de ore, nu mai tarziu. Medicul spune ca pana la momentul pozitivarii testului de ovulatie (imi spune ca asta ar fi apogeul ovulatiei).
Luna aceasta testul a iesit pozitiv in ziua 19 si am prins super dar are ceva daca in urmatoarele zile nu s-a mai intamplat nimic? Adica este suficient daca am prins ziua cu pricina?
Va pup pe toate si astept vesti de la voi


quote:
Autor: ingeras26a
Raspuns la: 08/01/2007 14:50:30
Mesaj:

Buna,

Dupa ce ai liniutze rosii la testul de ovulatie, incepi sa prestezi:)

Bafta multa!

Pupicei, Ingeras de Maya Maria (16.12.2006)


quote:
Autor: auricass
Raspuns la: 08/01/2007 15:04:17
Mesaj:


Multam mult ingeras
din pacate am prestat doar in ziua cand s-a pozitivat testul nu si dupa asa ca poate iese cu bb-l luna viitoare.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

Buna fetelor. Am si eu o nelamurire. Este prima data cand mi s-a intamplat de aceea va cer sfatul. In a 16 zi de la ultimul CM am observat pe chilot o pata rozalie iar pe hartia ig un firicel de sange. Initial am crezut ca -moi vine ciclu cu toate ca era prea devreme insa de atunci si pana astazi ( acum sunt in ziua 20) nu mi-a mai curs nimic decat o secretie alba . Ce credeti ca poate fi? Merci frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Noela ma bucur ca te-am pacalit...toate fetele de aici cred ca sant speciale...in durerea lor reusesc sa mai faca haz de necaz...iti ti-n pumnii stransii sa ai bafta la control.
Avalon nu mai tinea-m minte de stimulare...mamalica cata ovulatie.
Bine ca nu-s singura care n-are chef de munca, da nici de bucatareala, gospodarii, am rams cu chef de petreceri in sange...asa ca azi dupa-amiaza au inceput reducerile si am achizitionat niste blugi, toale( de scandal, adik decoltate colorate si suchii)...e si acu ma simpt mai ghine...boala femeilor...achizitii .
Si eu astept ...vara ...ca altceva nu cred sa vina mai repede.

Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Avalonmerci dar pe dinauntru cred ca nu mai sunt asa tanara . Mi-e tare frica ca in curand nu o sa mai am deloc menstruatie. Am ramas in 2 zile si alea amarate rau de tot dc nu le stimulez cu Maca .
Dar tu de cat ai CM-ul ca luna trecuta eram amandoua in ac z1 si acum eu ajunsai la mucus deja (adica z12)iar tu in z 1. CM-ul meu e de 28 fix, rar se abate de la cifra asta.
Noela te salut si eu si iti spun ca-mi esti tare draga. Esti hazlie rau.
Iazmin cred ca in ziua 16 ai ovulat iar o cauza a prezentei sangelui poate fi un progesteron mic.
Roxali si eu mi-am achizitionat in 2 zile 4 fuste si 2 pulovere (bolerouri). De cateva ierni numai in pantaloni umblu si acum am dat in boala fustelor . Sper sa ma opresc . Hi, hi ... si acum umblu numai in fuste ce n-am umblat eu de 10 ani incoace. M-am dilit

Miki

Mergi la inceput