Endometru,monitorizari,ovulatie,TB,stimulare148

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Buna Fetelor intru pt prima data aici dar va citesc din cand in cand. Imi sunteti tare dragi si haioase si cateodata ma faceti sa rad bine. Nu intru aici pt ca eu nu-mi masor nimic, deoarece sotul are azoospermie si deci numai prin FIV pot ramane gravi.
Astazi intru pt ca am un raspuns pt Iepurila.
Eu cred ca hemoragia este de la aspirina asa cum a spus si Bubuleana. Mama mea acum cativa ani a racit rau si eram plecate din localitate. Avea instalata menopauza de 2 ani si i-am dat sa ia upsarin (doza maxima scrisa in prospect). A avut surpriza sa vada ca i-a revenit menstruatia. Deci dc ai luat ceva care contine aspirina sigur de la ea este hemoragia.
Mami ce mai faci? Nu mai intri decat pe aici si numai stimulata . Te-am stimulat si eu pe la alte subiecte dar degeaba. Tu ai spus ca o cauza posibila a caderii parului este lipsa de progesteron? Te-am citat la Naturiste si sper sa fie asa.
Va pe toate fara exceptie!

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

La multi ani Ioanelor! Sa fiti ocrotite de Sf. Ion la tot pasul!
Iepurila, cand ai povestit, mi-am adus si eu aminte ca la fel pateam cam dupa fiecare chiuretaj si ma mai duceam si a doua si a treia oara sa ma curete ca nu mai terminam cu hemoragiile; posibil sa mai fie un rest acolo de care nu scapi;
daca este avort menstrual, fa repede maine un bhcg si te lamuresti ca un pic de valoare mai e acolo; macar stii ce se intampla
posibil sa fie vb. si de vreun fibrom de care sa nu stii sau cum zic fetele endometru ingrosat; iti doresc multa sanatate si nu sta asa; mergi la dr. ca te anemiezi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Felicia, o s-o sun daca nu da niciun semn de viata.
Hei,stie cineva ce-i cu Meda?
Bubuleano, eu nu am zis nimic de histeroscopie, adica am zis da' la alt sobiekt.

Vesti: ZIUA 1!

Banc: Domnule doctor, de un timp incoace barbatul meu nu imi mai ajunge... - Ia-ti un amant. - Mi-am luat dar nici doi barbati nu imi ajung. - Mai ia-ti un amant. - Mi-am luat. De fapt am in total zece amanti si tot mai simt nevoia sa am si mai multi. - Doamna, duneavoastra chiar sunteti bolnava... - Atunci scrieti-mi pe ceva faptul ca sunt bolnava, pentru ca barbatul meu nu ma crede si zice ca sunt curva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Miki sa traiesti, sa-ti mearga bine tot anul!!!
Tu vorbesti? care n-ai mai intrat sa vb. de anul trecut pe nicaieri?
Chelesti?
Reparatiile le-ai terminat? Sau ele pe tine? Spune tot. Cand incepi fiv-ul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Sarumana mult fete frumoase.
Sa le iau prin eliminare: aspirina nu am luat si nici vin rosu nu am baut.
De la chiuretaj nu are cum sa fie ca a fost vorba doar de eliminarea unui polip

Voi pune totul pe seama racelii si voi trece peste acest episod ca sa nu deraiez prea tare. Deraierea insemnand avort premenstrual ceea ce inseamna ca a fost o tentativa de sarcina ceea ce ar fi pt prima data in viata, ceea ce ar insemna ca se poate.... vedeti deja am deraiat.

Va pup de un milion de ori



Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Mami multumesc pt urari. Si eu va urez la toate de aici un an nou plin de realizari .
Sa inteleg ca citesti si prin alte parti dar de scris nu scrii . Pai nu am mai intrat ca am vrut sa dispar ca magarul in ceatza . M-am tinut tare at cand ai adus-o pe Avalon inapoi si m-a tentat si pe mine blana de urs de aici dar nefiind un subiect al meu am ramas pe magar.
FIV-ul il mai intaziem putin pana scapam de renovat. De chelit nu chelesc eu, sunt cateva fete pe la Naturiste care cer sfaturi si te-am citat pe tine. Eu sunt tanara si frumoasa cu cativa .
Iepurila esti sigura ca medicamentele pe care le-ai luat imptriva racelii nu contin si aspirina? Uita-te in prospectul lor.


Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Da, da, confirm, Miki e foarte tanara si frumoasa-foc, dar dupa sarbatori a venit cu prea multi fluturi in par... cred ca s-au mai luat si de la mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Miki, doar daca Coldrex-ul contine aspirina.
Am uitat sa va spun ca durerile sunt cele normale de la menstruatie. Nimic in plus


Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Avalon nu ai fst luna asta fff pozitiva (parca 6 teste )??
Da Noela ce invarte vreo de Sf Ioan??
Pe , aici , daca nu ma anunta mama mai uit de sarbatorile din Ro...cred ca m-am prostit.

Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Avalon: ai dreptate, la alt subiect ai spus da io citesc peste tot si stiu tot dar nu le repartizez cum trebuie cateodata

super tare bancul

bubuleana

Mergi la inceput