Endometru,monitorizari,ovulatie,TB,stimulare148

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Iepurica, trebuie sa mergi la doctor, nu-i a buna cu hemoragia asta masiva la tine! Ai grija de tine si nu sta asa!

Motzonica, abia acum am vazut mesajul tau! Ai lipsit mult timp de pe aici, ce ai mai facut tu in tot timpul asta? Esti bine?

LA MULTI ANI pentru toate fetele ce poarta numele de Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Te pup Avalon, dar deocamdata ma tin pe picioare. Si nu sunt foarte panicata. Atat doar ca as dori sa-mi explic fenomenul. Ma pot gandi la un avort menstrual? Sau pur si simplu e raceala?

Sau sa ma gandesc la mai rau?



Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Iepurila un control tot ar trebui sa-ti faci sa vezi care e treaba cu hemoragia...decat cu presupusu.Ai mai patit asa, ai facut ceva tratamente ptr a ramane??
Am desfacut si eu pomu, prezepele(sant personajele principale Maria,Isus, animale, fiecare le combina dupa bunu plac tip sceneta)...si e tare trist ca s-a mai dus un an.
la figurat sau la propriu...
Eu sant Z18 si astept...nici un simptom.

Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Roxali nu am mai patit asa ceva.
Iar tratamente in ultimele luni nu am mai facut.
Ultima interventie a fost in nov, un chiuretaj biopsic pt eliminarea unui polip endometrial. Dar menstruatia ce a urmat chiuretajului a fost normala. Asta de acum e a doua dupa chiuretaj deci nu cred ca mai are legatura cu el.

pupici


Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

iepurila: imi era dor de tine!!! LA MULTI ANI!!!
In legatura cu hemoragia ta, dupa parerea mea, ar fi mai multe posibilitati:
1. raceala la burtik si trebe sa mergi la dr ca nu e de bine si trebe sa iei tratament
2. avort menstrual daca ai si dureri de burtik
3. poate fi si de la endometrioza, daca ai asa ceva...ai facut cumva laparo?
4. sau nu inseamna nimic pt ca fiecare CM e diferit de altul si pur si simplu poate ai avut mai mult de eliminat: endometru mai gros, etc

Oricum ar fi, si eu cred ca tb sa mergi la dr. Iti tin pumnii sa fie bine!

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Iepurila, bine ai revenit! Ma bucur ca mai scrii, imi pare rau ca ai probleme... eu zic ca ar putea fi avort menstrual, stiu ca in astefel de situatii cantitatea de sange e mai mare si cu cheaguri... probabil ca si raceala a amplificat hemoragia... Problema e ca nu prea poti sa fii siguara (decat daca ai fi facut un bhcg). Oricum, daca va continua tot asa pana maine, cred si eu ca ar trebui sa merg la dr!
LA MULTI ANI! Ioanelor si Ionilor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

iepurila: si inca ceva! ai luat cumva aspirina pt raceala??? pt ca aspirina provoaca hemoragii mari cantitativ in timpul menstruatiei (ca si vinul rosu dealtfel )

felicia: 'neata draguto!!!

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Bubu, 'neatza! Am omis sa iti raspund la o intrebare anterioara: noi incercam de peste 2 ani, eu aveam trompele infundate, am facut 2 laparo, la a 2-a cica le-a reparat... probleme e ca fiecare luna care trece imi aminteste ca se pot infunda la loc... Sotul are si el astenoteratozoospermie...
Pt anul asta mi-am propus o stimulare luna viitoare, apoi vreo cateva IA...
Avalon, ai sunat-o pe Meda?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

LA MULTI ANI tuturor care isi serbeaza ziua de nume, sa fiti sanatoase,sa aveti numai impliniri si sa va dea Dumnezeu cat mai repede bebei frumosi si sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

felicia: cum zicea si avalon, histeroscopie ai facut? faceti cumva si tratament naturist amandoi? poate va ajuta

bubuleana

Mergi la inceput