Endometru,monitorizari,ovulatie,TB,stimulare148

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Bubule, cam asa am zis si eu... ii dau timi un an intreg lui bb sa vina! Dar nu stiu cu cat optimism voi zice "un an nou - un nou inceput - o noua speranta "...
Juliada, nu stiu cum se face daca nu ai servici, oricum, in cel mai rau caz platesti, nu e chiar asa de mult... Sper si eu sa nu te doara, dar pregateste-te sufleteste si pt cazul contrar.. unele fete au luat inainte cu vreo ora un calmant.
winter, nu-i nimic daca nu creste brusc, important e ca a crescut. Teoretic, inainte de ov ar trebui sa scada putin, iar a doua zi sa creasca, sa fie diferenta de 2-3 zecimi. de ex, daca inainte de ov e 36,6- 36,7, scade la 36,5, sa zicem, iar a doua zi e 36,7 -36,8... e ok. Important e sa se mentina crescuta, pt a garanta ca ovulatia a avut loc. Sper ca m-am facut inteleasa...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

felicia: iarta-ma ca te bat la cap, dar la tine care sunt problemele??

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Iaca ca am ajuns, mai pe fuga, la androlog cu rezultatu de la spermograma si ma lamurit ioc...cica sant tareeeeeeee obositi si bla , bla, bla nik la concret ...m-a enervat si mai ca ma dadeam la dansu, zic pe scurt si la subiect...pai daca sant asa obositi n-are rost sa-i dau nik...muoama si m-au apucat toate cele si pe cat sant eu de lady i-am zis 2 de sa ma tina minte...mai mult m-au lamurit fetele Danyalo,Nusy si binenteles maimulte am invatat de la fetele de aici...deci voi trage un tratament naturist si speranta cat cuprinde.
Irlandezo da-mi un pm si spune-mi ce-i dai sotului...sa confrunt lista mea de "bucate".Ai citit despre Titelul avea oligo si va avea bb2 in curand ...deci se poate.
Toate ca toate , dar nici blana ursului nu ma va ajuta luna asta si nici urmatoarele 2-3.
Rox pe unde ai disparut..nici la munca n-aia juns inca...
fetele cucuiete

Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Winter important e sa creasca si sa se mentina sus.


Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Meda, voiam sa te mai 'hartzuiesc' un pic dar m-am razgandit si vreau doar sa stiu ca esti bine

fetele; ... mai bine va trimit (prietenii stiu de ce)

ati desfacut bradul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

De ce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Ce, de ce? de ce trimit ciocane in cap? Pt. ca nu scrieti!
Dupa brad imi pare rau ca uite s-au dus si sarbatorile astea
Dar nu-i nimik, acu zboara timpul si ciocnim oua rosii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Mami, nu stiu ce sa mai scriu... sunt tare plicti... ce ma fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Meda, daca nu dai niciun semn de viata te suuuuun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Dragele mele,
A trecut mult timp de cand nu am mai scris. Doar ce va citesc uneori.
Intai de toate va doresc un AN NOU cu sanatate si plin de realizari Si fie ca cel mai nobil vis sa vi se implineasca.

Vin si scriu acum pt ca am nevoie de parerea voastrea. Sper sa ma puteti ajuta caci ma confrunt cu o situatie inedita pt mine.
Am sa incerc sa va dau cat mai multe detalii fara a ma lungi inutil.

Deci de cateva zile la lupt cu gripa. Tuse, un pic de temperatura, stranuturi multe si durerei de cap....
De vreo patru luni imi vine menstruatia la 25, 26 zile. Desi inainte aveam ciclu de 28 (cel mai des), 29 si chiar 30 zile

Ieri dimineata imi vine menstruatia la 27 zile (desi mai avusesem ceva dureri de burtica si in zilele precedente).
Nimic inedit pana acum. Am crezut ca incep sa me reglez cu lungimea ciclului.
Elementele surpriza si care ma sperie sunt: hemoragie mare (m-am ridicat aseara din pat si de la talie in jos m-am umplut de sange/ acum ma duc din 15 in 15 min la baie sa descarc rezervorul) si chegulete de sange(pana acum am eliminat vreo 3, toate astazi, niciunul ieri)

Nu m-am mai confruntat pana acum cu asa ceva.
Va rog din suflet dati-va cu parerea. Ce mi se intampla?

Va pup dulce si va tin pumnii stransi la toate


Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput