Endometru,monitorizari,ovulatie,TB,stimulare148

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Galuscuta, eu stiu ca macca e f buna pt endometru, cauta pe net, poti face comanda de la Inovatics (fetele au luat si de la alte firme, Medica, de ex, dar nu are acelasi efect), costa 280 000 cutia cu 90 de pastile, se iau 3 pe zi... in plus, are rol de reglator hormanal. Altceva nu ma pricep sa iti spun, poate te ajuta si fetele de la naturiste...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

Galuscuta, daca te referi la un preparat naturist, banuiesc ca e nevoie de un un produs puternic estrogenic: tinctura sau pulberea de marar,soia,lemn dulce si asa cum spune si Felicia, Maca-care de fapt ar fi un reglator hormonal.daca te referi la vreun medicament alopat,recomand... prudenta.e un cutit cu 2 taisuri...

Mirella, felicitari dragutza, chiar esti un caz de gazeta de perete, dar un caz fericit,dovata clara, ca totul se intampla dupa voia Lui!
dupa eco asteptam sa ne spui varsta sarcinii.
felicitari inca o data!!!

pup duamnele ocupate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

maca Inovatics am vazut inainte de Craciun si la NET-HELP cu vreo 28lei
nu e bine nici sa se exagereze cu cresterea estrogenilor; nu trebuie abuz, sa nu se ia din toate si control cu o analiza zic io
pupaceli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns juliada spune:



salut fetele frumoase

Daca se poate as vrea pareri de la voi,ca sunteti destul de incredere,...:) si informate....

Unde credeti ca e mai bine sa fac o Histerosalpingografie ,o fac pentru prima data,dr.mea a spus ca ma trimite la Bucuresti,inca nu am vb cu ea unde,dar vroiam informati,si ce trebuie sa fac inainte,analize,acte,daca te duci la un spital particular iti trebuie ceva?

Va multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:


LA MULTI ANI!!! si sa avem cu toatele un an asa cum ni-l dorim!!!

Am vazut ca cineva intreba cum poate ajuta endometrul sa creasca. Cred ca cea mai buna solutie e sa ia 2 maca/zi (de la Inovatics)

Raportez si eu caci luna asta am ceva sperante (ca de obicei de altfel caci sunt o optimista incurabila )
Deci o histero in Z7, prestat cu mare pofta inca din Z9 pana in prezent. Azi Z21. Luna trecuta am avut CM de 24 zile iar acum 2 luni de 27 zile. Deci uratii ar trebui sa apara candva sapt viitoare. Om vedea ce va fi si de data asta...
Am avut o vacanta de o saptamana la munte cu prietenii, a fost superb...insa acum iar la munca cu noi

bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Fetelor
Mirela - ovulatie in Z47 ??? asta-i miracol
eu stiam ca ciclul mai lung de 35 zile e anovulator...
eu am facut de toate , si-n cap am stat si not 'nik....tot la FIV am ajuns

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Bubuleano, ne luam de manuta! Si eu am avut luna trecuta CM de 25 de zile, inainte, de 28... acum sunt z 20! Doar ca eu nu prea mai sunt optimista... Ma bucur ca ai revenit cu forte proaspete din vacanta! Ai vazut ca a revenit si Motzunic? Desi vad ca nici ea nu e prea optimista...
juliada, la HSG nu cred ca conteaza spitalul, mai mult "mana" doctorului... Daca mergi la un spital de stat iti face internare de o zi (iti trebuie trimitere si adev de la serv) sau iti face direct, si atunci platesti (era 800 000 la Cantacuzino, cand am facut eu); oricum, si in primul caz dai ceva dr...
La particular nu cred sa ai nevoie de altceva, decat de bani...
Bafta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

felicia: ma bucur sa te regasesc aici pe baricade Poate te ajut sa-ti recapeti optimismul Ma gandeam ca sunt fete optimiste care se gandesc: o luna noua - un nou inceput - o noua speranta si rad singura cand imi dau seama ca noi am ajunsa sa gandim un pic altfel: un an nou - un nou inceput - o noua speranta

Motzunic: pe unde esti ca nu te vad??!!



bubuleana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns juliada spune:


Multumesc Felicia,abia astept sa o fac,sper sa nu ma doara,....nu conteaza cum o fi, ...:)
daca nu am servici,o iau de la sot adeverinta,nu?


va multumesc
va doresc numai bine cu bb-ei in brate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns winter spune:

fetelor,lamuriti-ma si pe mine:la mine temperatura creste incet dupa ov. ajungand in cateva zile la 37-37,1. E normal asa sau trebuie sa creasca brusc?

Mergi la inceput