Endometru,monitorizari,ovulatie,TB,stimulare148

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Mai Noela, eu zic sa o comitem... cam dupa 12, sa fim noi impacate... e bine asa?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Eu zic s-o comiteti oricum la noapte! Eeeei comédie! Ce atata tocmeala?!? Ce, ati obosit si acum cautati vineri negre pe calendar? La 12 noaptea bate gongul, voi sa fiti pregatite, incalzite... de fapt fierbinti de-a binelea!
Apropo, colega mea care tine toate posturile zice ca ea nu a auzit de aceste vineri negre, ca in mod sigur faceti parte din vreo secta!

Nusy
, sar'na! Sunt bucuroasa, cum nu? De la 6 milioane oligo-batuti-in-cap la 30 milioane vioi e ceva, nu? Ne-am intors la 'vremurile' bune cand facea spermograme la Medsana...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Bine zici, Avalon ! Si daca si colega ta zice... marturisesc ca nici eu nu am auzit de aceste vineri negre, (si am si o sora care e calugarita, si nu m-a avertizat!)
Oricum, eu cred ca o comit degeaba, ca azi (mai ales acum) simt activitate prin zona ovarului stang... asa ca pt miscatorii din seara asta e prea devreme, pt cei de ieri dimineata prea tarziu...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

Avalon, Felicia , io nu-s sectanta, cartea am luat-o de la o manastire...daca mint aia, mint si io...da' sti voi cum e, necunoasterea legii nu te absovla de efectele aplicarii ei...
acu' eu ma dau voinica, si fierbinte , da' ce ma fac, ca "saraca" frige la propriu, iar la resapare n-am avut timp s-o duc.
si pe al meu voinic il vad o tzara cam daramat...mi-a zis ca el mai poate, da cica nu-l mai tin batoanele(=picioarele)...
si nici durerile n-au aparut...
ce-o mai fi, numai Dumnezeu poate sa stie!

ma duc sa mai fac un test de ovulatie!
si pe urma ma vopsesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

valeleu, facui testul:
asta e super pozitiv, e tripu intens colorata fata de cea de control. e pe vine deci!!!
sa-mi tineti pumnii!!!
la 12 trecute fix intru la aparate si pe urma la programul liber ales

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Avalon: Dati-i bataie acum,ca la atatia gigei, tre' sa fie vreunu numa' bun de intalneala!

Noela: Sunt bine, astept sa inceapa noul an sa ma apuc de ceva concret..ca pana acum( cu exceptia histeroscopiei,bineinteles) am cam pierdut vremea.

Felicia, Noela, fiti cu ochii pe ceas! La "12 trecute fix" treceti la actiune!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Noela tin pumnii! Sunteti super tari la faza cu secta Si io stiam ceva de neshte vineri, dar nu mai stiu care si cum


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Sa fie cu noroc!
Faceti-va masaj pe picioare cu xilina ca sa nu mai simtiti durerea de batoane (bey, am glumit! sa nu credeti ca e din tratatul ala pt pasarici si cucuvele si s-o luati de buna )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Eteeee ce s-a mobilizat Noela noastra cand a vazut triplul test pozitiv intens colorat, ati vazut? Mai, am glumit cu secta, dar asa e umorul meu, mai negru, sper ca nu v-ati suparat. Sau da?

Hai sa va zic eu din tratatul ala de pasarici si cucuvele, ca vad ca Mama nu vrea sa va zica! Sau i-o fi rusine... Acu de curand am aflat si eu marele secret. Sunteti curioase, nu-i asa? Cica Big O ar fi 'cheia' sa ramai insarcinata! Na, ca altfel nu ma pricep s-o spun, dar se pare ca acele contractii ar fi extrem de benefice migrarii gigeilor si nu numai. Eu nu am dat atentie pana acum sincera sa fiu acestui aspect, mai ales ca citisem intr-o carte ceausista (una despre contraceptie) ca in timpul org...lui de fapt contractiile sunt invers, de respingere a spermei. Astept comentarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

hi,hi,hi
stiam si io, am cetit pe undeva, ca femeile care au orgasm au sanse mai mari sa ramana insarcinate.colul ar inota in baia de gigei, bal,bla

bey, da e valabil la orgasmul simultan, ca digeaba se contracta instalatiile noastre daca nu au in ce sa inoate...

na, ca mie nu mi-e rusine, si daca o s-o iau peste bot, asta e, dar trebuie explicat cat mai clar, nu?!

sfat:
daca nu aveti fericirea unui "O" simultan cu cel al partenerului, treceti la exercitiul individual impus : contractii repetate ale muschilor vaginului, pana simtiti ca va "moare"!!!

Mergi la inceput