Endometru,monitorizari,ovulatie,TB,stimulare148

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Avalon, ma bucur de vestile bune de la dr. Soare; infectiile se rezolva dar luati neaparat amandoi tratamentul
Noela, nici o grija! Prestatia de aseara a asigurat necesarul de gigei pt azi iar la noapte dupa 12 prestezi iar linistita (mai bea cafea ca sa rezisti dar moderat ca nu e buna pt. calitatea ovocitelor si la el fiind aceeasi pr. de la cafea/tutun); mai bag si io un cui acu la sfarsit de an ... Atata chin stiind pr. tale si dak Doamne feri! este si el ostenit si nu stiti??? Nu te-ai oftica? Si-a facut vreodata o spermograma? Nu de alta dar sa nu plangi dupa timpul pierdut
LA MULTI ANI, tuturor si multumesc de urari! Dar mai intru
Cel mai mult voi intra pe 1 si 2 cand sunt zile de zacut-placut
Vorbim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

mami, mami

ei, si-a facut! nu mai zice ca ma apuca nervii capului
dar l-am avertizat ca dupa sarbatori, o sa iau daca trebuie, cu fortza pretiosul lichid.
il violez!!! vreau sa ma duc la medic cu toate temele facute.

parca ma si vad cu paharelul in mana fugind dupa furtunelul lui prin toata casa. cred ca motul curcanului ar fi mai mare decat cucul lui

editez:
eu sunt cu viciile pe mine!
el nu bea, nu fumeaza, cafea doar una mica dimineata.
unul mai invidios mi-a zis o data: "bey, asta al tau , nu bea, nu fumeaza, da de , poate?!
ce rea e lumea asta mey...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:


pai atunci, sigur ii va iesi buna analiza
ai grija la ca si io le tot dau cu shutul si ei iar vin si rad de mine; ieri voiam sa-mi fac ness si am pus zaharul in borcanul cu ness in loc sa sa-l pun in cana; si m-am trezit ca am cumparat ceva in dublu exemplar ca ma sunase cineva cand eram cu cosul la smarket si n-am mai mai stiut ce fac; noroc ca e de mancare si ma sacrific

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

lasa, consoleaza-te, ca eu sunt mai rau...
in zile alea adomire, am bagat bricheta in gura si am vrut sa o aprind cu tigara, si ma gandeam: ce mare e tigara asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

quote:
Originally posted by noela_carmen

lasa, consoleaza-te, ca eu sunt mai rau...
in zile alea adomire, am bagat bricheta in gura si am vrut sa o aprind cu tigara, si ma gandeam: ce mare e tigara asta!

_

si maine e o zi...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Hai mai, adormitelor ("zapacitelor"), Noe, Mami ca ma facurati sa rad! Sa va spun si eu ca nu stiu ce fac si mut telecomanda tv dintr-o camera in alta? Intr-seara nu o mai gaseam si pace... pana am mers l baie si am gasit-o pe masina de spalat! Da' nu mai gaseam hartia igienica... era in sufragerie pe birou, in locul telecomenzii!
Noela, in Apuseni a fost suuper, mai ales ca de Sarbatori se pastreaza obiceiurile... Desi am plecat din sat de la 14 ani, iar de vreo 2 ajung doar o data sau de 2 ori pe an, tot acolo simt ca e "acasa"...
Avalon, super! S-a imbunatatit considerabil productia de gigei!
syyylviuta, bine ai venit printre noi, si iti doresc sa nu apuci sa devii "experta", asa ca noi... De prestat, e bine cam la 2 zile (adica o zi da si una ba) , incepand de prin z 10 (depinde si de lungimea CM tau). "Albusul" apare cu cateva zile inainte de ovulatie... cand ti se pare ca e mai mult, inseamna ca ov va fi peste o zi sau 2. Sper ca te-am lamurit putin...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

quote:
Originally posted by syyylviuta

Buna!
Sunt si eu noua pe aici. M-am casatorit anul acesta, si acum incercam sa facem un bebe, numai ca nu prea ne iese... Am tot citit pe aici, vad ca voi toate sunteti experte, eu nu prea stiu mare lucru... Asa ca m-am gandit sa va pun o intrebare. De fapt doua! In perioada fertila cat de des trebuie sa ai contact sexual? Si atunci cand ai "albus de ou" Cu cate zile inainte, si cate dupa poti sa ai contact?
Va multumesc! Si Sarbatori Fericite!



Bine ai venit!
In perioada fertila cica trebuie sa prestezi o zi da, una ba, ca sa se refaca gigeii... uneori eu mai mai incalc aceasta 'porunca' (asa cum mai incalc si multe altele...) si o mai comit si zilnic.
Dupa ce apare albusul la 2-3 zile ai ovulatia. Ideal este sa nu ai o perioada de pauza mai mare de 6 zile inainte de a incepe perioada fertila.
Dar asta e teorie... practica ne omoara!
Te pup si bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

deci, ce sa inteleg, eu o comit sau nu la noapte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Syyylviuta si daca vezi ca nu se prinde nik fa si niste analize hormonale si spermograma....nu se stie niciodata.


Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syyylviuta spune:

Multumesc mult de tot pentru informatii! M-am mai lamurit si eu acum... La mine CM nu e regulat, de obicei intarzie, poate fi 33 de zile, sau poate fi 40, asa ca nu ma pot baza pe zile. In schimb chestia cu "albusul" mi se pare mai potrivita pentru mine! V-am intrebat pentru ca azi este foarte abundent, asa ca dupa 12 voi fi si eu ... activa!

Mergi la inceput