Endometru,monitorizari,ovulatie,TB,stimulare148

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Da, poti sa ai ovulatie asa devreme! Categoric! Si eu am avut albus si intepaturi in ziua 8 si la eco s-a vazut folicul de 27 mm. Am o prietena care a ramas insarcinata dupa un contact neprotejat in ziua 6, imediat dupa menstruatie. Asa ca, da-i bataie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floarea de colt spune:

neata duamnili meli dragi!!! offf tare bini ma mai simt cand intru aici si va citesc!!
avalon ,fata scumpa , nu vreau sa te contrazic , daca asa iti spune tie simtamantu, ca o sa intru in randu mamicilor , nici ca as vrea altceva.
aaa ,ba da ,as mai vrea ceva ,de la anul nou,sa intram cu toate in randul mamicilor , ce ar putea fi mai frumos??????

azi sunt ziua 9 , cred ca pe la pranz trantesc un test de ovulatie , cine stie ,poate in noaptea dintre ani , mi se implineste cea mai fierbinte dorinta!!!!

va doresc petrecere frumoasa de revelion ,sa vi se implineasca toate visele si dorintele!!!!

pupici pt toate duamnili meli dragi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

neatza fete cucuiete!

duamnilor, sunt suparata!
ziua 12, test ovulatie POZITIV, azi in vinerea de post negru. mi-e o frica!!!
cum naiba chiar azi?! am sperat sa fie mai tarziu...o singura data am mai avut ovulatie in ziua 12...si tot pe stanga...vad ca ovarul asta de la un timp, lucreaza foarte devreme...
"normalul" meu e cel mai adesea ziua 15...
ei, uite pe asta n-as fi crezut-o, sa nu ma bucur ca ovulez devreme

dureri inca nu am , dar din experienta, stiu ca diseara vor incepe...

Meda, te-am ascultat si l-am sanctionat la greu, asa ca in vremurile bune. ma dor picioarele de mor, merg cracanata prin casa. asta noapte nu puteam sa merg la baie, ca-mi tremurau picioarele ca la caprioare...da cracile nu le-am mai pus pe pereti ca muream de somn...si am baut o groaza de cafea ieri, sa recuperez...si am recuperat, ca l-am tinut pe pozitii pana la 3 dimineata, de am zis ca o sa iasa fum din "ea"...cred ca o duc la resapare ... maine din nou...

nu-ti mai face ganduri negre...da ce zic eu..."curaj gaina ca te tai", dar stiu eu, simtzesc ca o sa fie bine!

Avalon, nu stiu cati, ar trebui sa fie, dar inteleg ca e de bine.Vezi???
tot raul e spre bine. Sa fie intr-un ceas cu cuc, si la cati mai multi gigei, .
o sa iasa si fhs-ul beton, si totul va fi bine!(spui eu!)

Floricico , sa inteleg ca de Revelion vei fi pe baricade,si ca vei avea program artistic?! nebunatico!
aaa, si sa stii ca sutzul nu a gresit intentionat cafeaua...vorba lui Avalon, cred ca avea capul pe canapea...

fetele adormite si molesite hai, stand up, vine Anul Nou!!!
nu uitati sa aveti bani multi prin buzunare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syyylviuta spune:

Buna!
Sunt si eu noua pe aici. M-am casatorit anul acesta, si acum incercam sa facem un bebe, numai ca nu prea ne iese... Am tot citit pe aici, vad ca voi toate sunteti experte, eu nu prea stiu mare lucru... Asa ca m-am gandit sa va pun o intrebare. De fapt doua! In perioada fertila cat de des trebuie sa ai contact sexual? Si atunci cand ai "albus de ou" Cu cate zile inainte, si cate dupa poti sa ai contact?
Va multumesc! Si Sarbatori Fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Auzi draga Noela, am intrebat aici colegele care sunt in tema cu posturile si cica nu e nicio vinere neagra azi! Ce-ti veni, pe ce calendar te uiti? Ha? Continua activitatea artistica, nu fii superstitioasa! Eu vorbesc acum... o sa am grija sa-mi pun banii in buzunare, cardurile de credit se pun? N-am avut timp sa sparg banii prin magazine, activitate ce-mi da o stare de beatitudine, banuiesc ca si la voi e la fel...
Floricico, spor la teste II!
Hai LA MULTI ANI! Petrecere frumoasa, dar sa nu va dezmatati prea tare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

Avalon ,am cautat si ute ce am gasit:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71037&whichpage=2&SearchTerms=cele%2C12%2Cvineri

nu am cartea la mine, ca sa-ti citez de acolo.
si cica anul acesta, prima vineri de dupa nasterea Domnului, pica exact in ziua cand au fost omorati pruncii...
offf...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Noela daca astepti miezunoptii e prea tarziu?
Avalon am incercat in fel si chip...ce nu facem noi femeile ptr a ne atinge scopu.O sa-mi aprovizonez camara cu vitamine...apropo dupa cred ca o sa aiba mai multa pofta de mancare decat de.
Duamnelor Noela, Avalon, Meda, Nusy, Irlandeza, Rox, Flori,Dj Mama ANU NOU sa va aduca sanatate intregii familii, toate dorintele sa vii se implineasca, mai ales cea comuna !
toate fetilii

Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Noela, si eu care ziceam ca deseara am program... z 13, ceva dureri tot pe stanga... acu... nu stiu ce sa mai fac
Uuff... mai fetelor, eu nu ma mai joc, simt ca am ratat si luna asta...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Noela, chiar asa...dupa miezul noptii nu mai e vineri...deci spor la treaba!

Roxali, sper ca ai primit e-mail-ul meu.Ti l-am trimis aseara.De ce nu mai ai casuta de PM?

Avalon: felicitari pentru" miscatori"!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

Fetilor, pana la urma nu stiu de ce ma tot agit,speranta ca as putea prinde ceva ochisori in burtica nu inseamna ca va face posibil acest lucru...n-am ramas atatia ani, nu cred ca voi ramane nici acum...doar ca asta noapte dupe ora 12 am facut plostioare, rau di tat si pana la urma depinde totul de momentul producerii ovulatiei.
poate ca nu voi ovula azi, sau poate se va produce dupa 12 noaptea

n-aveam eu destui fluturasi la cap am mai facut rost de inca unul

Felicia, dupe 12 ai liber, nu?!
programul artistic, e pe aparate sau e liber ales?
cum fu in Apuseni? ti-am vazut pozele, si mi s-a facut asa un dor de duca...asa cu rucsacul in spate,si fara nici o tinta...mi-e tare dor de muntii aceea, cei mai frumosi pe care ii avem...parerea mea.

Nusy, imi era dor de tine.sper ca esti bine.

Ali,

mai fetelor mai stie cineva ceva de Ale??!!
Ale, daca ne "vezi" si nu poti vorbi, iti doresc din suflet tot binele din lume!


Mergi la inceput