Endometru,monitorizari,ovulatie,TB,stimulare148

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Eheeei, DJ Mama... tanarul insuratel este luat de val si nu mai are de ales acum, nasii ne asteptau de mult 'la cotitura', cred ca mi-am gasit si rochia, care nu e alba, desigur... Dar pentru care nu va mai intarzia mult (simt eu asta!) nasa va fi Meda, desigur ca nu am uitat! Ce mai face Tzuca? Dar suedezul? Cred ca te cocoloseste, nu-i asa Meda?
Nusy, mersi mult de urari!
Noela, ce mai face Toto al tau? Eu am vrut sa-i pun coarne de ren la al meu si sa-i fac poze apoi! La caine, ce credeati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

gingal bel,gingal bel,gingal ...

aho, aho, copii si frati,
stai putin si nu manati,
langa boi v-alaturati
si cuvantul mi-ascultati...

stimate duamne,mamici si viitoare mamici...
mi-e dor de voi!!!!ce mai faceti? cum ati petrecut? a venit Mosul la voi?

Craciunul acesta parca am fost lovita cu leuca. am dormit pe mine de am crezut ca-s in ceasul din urma; ieri, era sa adorm cu capul pe acte, nu am putut gandi di loc,m-am chinuit sa aleg o oferta la orange vreo 2 ore si tot nik, n-am reusit sa aflu raspunsul corect.
am levitat tot timpul, m-am chinuit o gramada sa concep un mesaj pentru voi... ioc,nu mi-a iesit si gata; parca eram o leguma fiarta pentru salata de beuf, pur si simplu nu ma mai recunosteam, am zis ca m-am tzuchit di tat...
ei, azi am aflat raspunsul...
scumpul meu sot,s-a gandit sa faca un gest frumos si sa faca el cafeaua...dragut nu?
azi a uitat cutia pe masa, si cand am vazut-o, am zis ca sar pe el:
"de cand folosesti cafeaua din cutia asta?" l-am intrebat...cu o fatza mirata si speriata de parca l-am prins la furat mi-a zis:
" pai de vreo 3-4 zile...de ce?...e expirata?!"
" expirata?! de cand are timp sa expire cafeaua la noi?!!! e fara cofeina!!!"
imi venea sa-l omor, mi-a stricat zilele de Craciun!
asta ca sa vedeti, ce face cafeaua din om...si eu care credeam ca nu-s dependenta de ea

Avalon iubita, pai atunci sa-ti fie de bine coana mireasa, si sa fie intr-un ceas bun!
stiu ca ai sa fii tare momoshica,neaparat sa ne trimiti poze!
nu stiu cat de "bine" va fi pe "urma", dar sufletelul, cu siguranta ca-l vei simti mult mai usurat.
Toto a mea (ca e fetiza) face zambre,miauna de mama focului ca am bagat-o la regim...se ingrasase prea tare si ea...si acum face jaloane printre picioarele mele, era sa-mi rup gatul de vreo cateva ori...

Medutza
mea mica si dragalasa, , sa ma crezi pe cuvant ca am fost total adormita, nu s-a inteles nimeni cu mine din cauza letargiei care m-a lovit asa "suspect de brusc"...
io ti pup dulci, dulci
si chiar daca nu am scris, sa stiti ca m-am gandit la toate , la fiecare in parte, si v-am transmis "telepatic" ce-i drept, toate gandurile mele bune...
daca mi-ar fi spus cineva ca poti lega prietenii atat de puternice pe net,as fi zis ca nu ma cunoaste suficient, nu prea sunt genul care sa se lege sufleteste de oricine...
sunt fericita ca v-am "cunoscut", indiferent de subiectul la care am postat...
na! ca m-a lovit melancolia

Mami, meu drag te astept si cu sorcova, poate o sa-mi mearga mai bine la anu', daca ma urezi tu!

Floare rara, tu cum ai petrecut?hai la raport!

ali,irlandeza,ancutza,angelique,turturica,felicia,nikole reslul duamnelor pe care acum sigur le omit (ca tare multe mai suntem),va doresc din tot sufletul, un An Nou cu multe bucurii, plin de speranta si cu multa, multa sanatate!

va imbratzisez pe toate

aaaaaaaaaaa
sa nu uit!
ziua 11,ovar de servici: stangul, care deja simtzesc cum lucreaza.

mai fetelor, am citit intr-o carte bisericeasca, ca nu e bine sa concepem copii in cele 12 vineri de post negru din an. cica s-ar naste bolnavi de epilepsie si nu mai tin minte ce alta boala groaznica... maine e ultima vineri din anul acesta...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amameda spune:

Salut aspiranta adormita! Noe cum crezi ca ma simt eu care am deja vreo 2 luni fara cafea? Se spune ca progesteronul dar eu cred ca mai mult e cafeaua. Pupa sotul si sanctioneaza-l altfel ca se apropie...
Avalon, Tzuca e bine iar tati face orice ca sa ne fie bine la amandoi sau amandoua. Problema e ca ma apropii de testele de la sf. trim I si sunt KK de frica. Ma rog si eu la Dumnezeu sa fie bebe normal si sanatos.
Astept sa fiu nasa la Tzuca ta cat de curand.
Mami nu te apuca de munca fiindca in doua zile vine din nou relasul.Mai lasa pe anul viitor ca sa nu te plictisesti.


MEDA 10 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Noela dar esti o adevarata poetesa...am ras in hohote.Drept sa-ti spun si eu ma simpt naspa , sant intr-o hibernare, molesita...am dat vina pe un pic de gripa da buba cred ca-i prin alta parte.
Irlandezo zilele astea tropaiau nervii pe mine.L-am luat pe pretenu( cel caruia ii facuse prima analiza)si pe al meu sot si i-am dat cap in cap... sa zica merci ca nu am folosit alte ustensile...macaronarii sant palavragii si atat.Am sa-i dau un tratament naturist imi va trimite si Nusy.Am sa le caut si aici ,cred ca in latina.
toate fetele cucuiete!

Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floarea de colt spune:

buna duamnili meli si sarbatori frumoase!!
am citit tot ce s-a mai scris pe aici ,sa ma pun la curent cu ultimili vesti, tot speram ca a fost una mai norocoasa si a prins lozu cel mare ,acum la sf de an....
da bag sama ca ne rezervam fortele pt la anu care vine!!
io nu prea ma pot lauda cu multe , au trecut sarbatorile ,si m-au lasat franta ,ca dupa razboi , obosita , mii dor de somn!!
dimineata as dormi pana pe la 10 daca as putea!!

am avut musafiri din ajun , prima zi am fost io musafir la parinti , a doua zi iar am primit colindatori , si am cam epuizat energia , cu ,pune-te masa ,strange-te masa , spalat caruta de vase de dupa , aspirat si asa mai dparte...
eiii dar ,doar odata e Craciunul!!

am avut casa plina de copiii , cel putin vreo 5 , mai mari mai mici , si atat imi erau de dragi , m-am jucat cu fiecare in parte , m-am bucurat si eu de putina fericire de a avea un bb mic!!!

am vazut si finutul , stefan ciprian , o frumusete de baiat , mic si scump , l-am tinut in brate ca pe o comoara , nu ma puteam dezlipi de el1!!
nu stiu ce imi va rezerva mie anu care vine dar, speranta e in suflet ca poate voi simti si eu bucuria deplina ,nu furata de la altii !!

ma bucur insa ,ca, totusi nu am renuntat la lupta , si la speranta!!si vreau sa stiu ca si voi fetelor sunteti inca in cursa si nu va lasati doborate de lunile grele ce se transforma in ani de asteptare...

avalon,te felicit pt casatorie !!! sa fie intr-un ceas bun si poate Domnul asta astepta de la voi ,ca sa va poata trimite un ingeras!!!
meda , nu te gandi la rau inainte de analize !
fii pozitiva , si sigur o sa fie totul bine cu bb ai sa vezi!!

noela , scumpa de tine, simt io ca sotul tau nu a gresit cafeauaa, cred ca vrea sa te obisnuiasca fara cofeina , in ideea ca in mom.unei sarcini sa renunti defitiv la ea....

felicia , e in forma maxima , probabil are bateriile incarcate dupa excursia acasa!!
dj mami ma bucur sa nu vei dezerta din randurile noastre!!stai cu noi , avem mare nevoie de tine!!

pt toate fetili , doresc un an nou mai bun , mai special , mai plin de reusite ca cel care a trecut!!
uite ,una din duamne se marita ,alta poate ramane la inceputul anului si face si bebele pana la sf , alta , ramane si face bebele la anu...offf ar fi frumos !!!

pup pe toate fara exceptie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Noela , ai dreptate cu cele 12 vineri negre. A fost un subiect mai de demult, unde am scris care sunt cele 12 vineri de peste an, si ce se poate intampla. O sa-l caut si o sa-l pun aici.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Irlandezo mai facut curioasa ...fuguta cauta-l

Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Helo, dragelor! Cata veselie, asa-mi place de voi! Cu mare placere primesc vestile despre voi de fiecare data!
Noi suntem bine, tocmai am venit de la dr.Soare si vestea buna este ca am ajuns la 30 milioane de gigei, i-am vazut fetelor la microscop!!! wow, eram tare curioaaaaasa... parca ar fi niste mormoloci, am fost incantata sa vad cum unii erau foarte agresivi si iuti... vestea proasta e ca e rost de ceva infectie si va trebui sa refaca spermocultura, au iesit leucocite mari... nashpa, dar ii dam noi de capat cumva. O sa ma duc si eu cat de curand sa refac hormonalele (mi-e groaza de FSH cum o sa iasa dupa fiv, de la 5 sper ca n-a sarit in sus!) De asemenea analizele de secretie si un PAP as vrea sa fac, si o ecografie amanuntita sa vad cum mai e treaba pe acolo... cred ca si o eco mamara ca ma dispera durerea asta de sani continua, prolactina e exclusa ca ultima oara era mica, ramane doar ipoteza unui estradiol mare (noroc ca am un progesteron suficient ca sa echilibreze balanta), m-am pipait eu si nu am simtit niciun nodul... uf, ca tare mi-e teama de efectele stimularilor... Oricum, fetelor, am intrat cat de cat in normal, cred...

Floricico, vezi ca pe mine nu prea ma inseala intuitia si simt ca tu esti aproape, foarte aproape s-o urmezi pe Meda! Curand vei avea bucuria ta si nu furata de la altii. Am zis, am zis!

Meda, stii ca noi am mai vorbit despre investigatii... parerea mea e ca analizele necesare in sarcina (cele uzuale), ecografiile morfologice (cele 3 importante in sarcina) facute la un ecografist bun si supravegherea IR-urilor sunt suficiente. Eu as face insa amniocenteza direct si as sari peste triplu test, stii parerea mea... Tzuca (sau Tzucul, ce zici?) va fi sanatoasa/sanatos si frumos ca parintii lui, o sa vezi!

Noela, wow, suntem in prag de ovulatie, te cred si eu ca esti asa voioasa! Sa stii ca e chiar nociva cafeaua fara cofeina, mai bine fara cafea decat cafea fara cofeina (am aceeasi parere despre berea fara alcool!). Am si eu un sot aiurit, cred ca daca ar avea capul detasabil l-ar uita pe fotoliu in sufragerie cand pleaca la serviciu...

Roxali, vad ca te-au lamurit fetele cum e cu asteno, sunt doar putin osteniti, saracii, dar se poate si mai rau... Niste vitamine nu i-ar strica sotului tau, mai ales daca are un program de munca stresant. Si relaxare, un masaj bun (thailandez )... ia sa vezi ce vioi sunt apoi!

O mie de pupici pentru toate fetele mele, ca tare drag imi e de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Va multumesc tuturor de urari, Nusy, Daciovi, Roxali, Meda, Noela, Floare de Colt, DJ Mama!
Si sa fie intr-un ceas bun intrarea in Noul An!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciovi spune:

Sper ca mai gasesc pe cineva aici sa imi raspunda la intrebare. Ieri, Z 7 am facut un test de ovulatie si au iesit cele 2 linii instantaneu, la fel de proeminente. Am avut niste scurgeri gen albus de ou si niste intepaturi groaznice.. Voi ce credeti? Pot sa ovulez asa repede?
Va pup si sper sa imi raspundeti.

Mergi la inceput