FIV in Ungaria 6

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Pussi pana nu faci testul eu zic sa stai linistita. Fi optimista in continuare. In acest moment noi nu putem face nimic, doar acolo sus se stie care este situatia si ce ne asteapta asa ca... gandeste pozitiv. Am vorbit cu o cunostinta care mi-a spus ca la reusita unui FIV 50% conteaza psihicul. Ai gija de al tau. Mult succes.
Cornelianei si Ioana 76 va si va multumesc. V-am timis PM. O sa fim o super gasca in martie.
Succes la toate unguroaicele.





5

Gabita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

andicu, gabitu sunt mai linistita..si trebuie sa sper ca sunt acolo BB... testul de sarcina va confirma...

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Pussi, cred ca 25% din reusita o are si puterea subconstientului...trebuie sa reusesti si sunt sigura ca vei reusi...nu fi negativista!
Ioana78, deci tu ai facit numai spermograma, sau si punctie testiculara?
Fetelor,va tin pumnii stransi la toate, si sper ca de sa primiti cele mai frumoase vesti si cadouri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

am fost foarte suparata..vineri seara am sunat'o pe d'na Ani sa'mi spuna cand e programarea..si/..si.. cica sa intrerup Ac sa il incep din ianuarie si sa vin in ianuarie la control adica z12..asta insemnand ca la Cm din februarie incepeam stimularea si Fiv ul in martie..asta pt ca dc nu a fost acolo si dansa avb cu fetele..
eram disperata,..am sunat'o pe crinutasa'mi dea adresa de mail,,tel..tot ce are..nu mai aveam putere nici pe net sa caut..
i'am scris mail chiar in noaptea aceea..a doua zi cum m'am trezit..de parca dormisem...m'am ferfelit totta noaptea in pat..am sarit direct pe calc..inca nu'mi raspunsese..eram disperata daca nu'mi raspundea pana luni..imi era teama ca plaeaca in concediu si nu mai apucam sa'l prind..iar noi sa stam 3 luni la unguri...va dati seama..ca nu mai puteam sa vin acasa pana nu faceam Fiv..
am reusit sa'l prind la tel..am vb ..e un om deosebit..a inteles situatia si ne'a chemat pe 21 dec..
sunt fericitaaa..abia astept sa ajung si sper din tot sufletul sa nu mai apara nimik..
va pupacesc pe toate..si sa ma iertati ca nu am intrat...
legaturooooo poate vin cu sa te invat minte..ia vezi..
Pis
andicu multumesc de vesti ..ma bucur ca are fetitza..tu esti bine da?
crinuta multumesc pentru tot..nu stiu ce m'as fi facut fara tine..
andra ,gabitu,auburn,Zori,Tia,daria,ioanelor,Leliuta Mika..si toate..toate..sa nu cumva sa va uit va pupacesc pe toatee

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Liana ma bucur ca ai rezolvat problema..Chivu e un om deosebit...ti-am zis eu ca esti fata isteata si ca o s-o scoti la capat..mai urmeaza faza cu burta la gura Deci lucreaza Chivu si pe 21...ca mie atunci mi-a zis sa fac testul....dar il fac pe 20 ca nu mai am rabdare..vreau sa fiu cu acte si daca pot in 21 sau 22 sa fac si eco sa fiu sigura ca e totul ok.

Andrastiu ca ai dreptate...eu sunt o optimista convinsa, dar faza asta cu asteptatul e cea mai grea din tot FIV-ul ... plus ca am si stat acasa .. mai mult in pat...oricum de vineri am inceput sa circul ... cate putin sau chiar foarte putin si ma simt mult mai bine..astept ziua de miercuri

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Liana30, ai sa reusesti dupa tot stresul prin care ai trecut!Sa fie cu noroc pe 21 decembrie!
Pussi, au dreptate fetele: de ce nu te uiti la o comedie?Te mai deconecteaza din stresanta asteptare....
Liana30,Avalon, Crinutza 71, Pussi,Internet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Buna dimineata!!!! si o saptamana exelenta!!!

Pentru mine si pentru PIsnumai maine nu-i poimaine...asa ca sa dea DD ca miercuri sa ni se confirme ca avem burticile pline cu BBi, si cum am fost amandoua fete cuminti anul asta o sa vina cu cadoul mult visat .

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pis spune:

Fetele ...am intrat sa va intreb si eu...maine marti este Z13 de la ET si eu cred ca am sa fac analiza de sange...dr.imi spusese miercuri-Z14...dar eu cred ca daca este BB testul iese pozitiv in Z13...voi ce parere aveti ???

Despre simptome ...nu stiu ce sa zic...parca din Z8 sau Z9 am avut niste greturi dar "trecatoare"...nu stiu poate totul este numai in mintea mea...si poate si utrogestanul sau progesteronul injectabil dau starile astea...sa stiti ca asteptarea asta este cea mai grea perioada din toata procedura FIV...incertitudinea...

Pussilina voi ce faceti ??? Sa stii ca si eu dupa o saptamana de la ET am inceput sa intru usor in "activitate"...
Liana tare bine imi pare ca ai rezolvat ...si ca a inteles dr. situatia...haide sa vii cu vesti bune...

Bun venit noilor fete si sa va intoarceti in Romania cu teste II...sa aveti incredere in dr. si in clinica pentru ca se ocupa de fiecare caz in parte si sunt foarte atenti...
la toate fetele

Pis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns internet spune:

Pussi, Pis ma rog la DD sa fie bine , sa aveti cel m-ai frumos Craciun , sa va aduca mult visati.( Pis eu am facut testul din sange, in ziua a 10-a,).
Va pupam pe toate

Tia si Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

va tin pumnii stransii..stransiii!!
sunt aci

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput