FIV in Ungaria 6

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pis spune:

Fetele am venit si eu la "spartul targului" cu felicitarile, dar mai bine mai tarziu decat niciodata...deci...

La multi ani tuturor Ioanelor, inclusiv sotilor daca sunt Ioni, sa fiti sanatoase si sa vi se implineasca dorintele

Despre mine nu am vesti decat ca am multa munca la birou...si vreau sa vorbesc cu o amica de la Forever Living pentru Maca...voi ati luat ?...aaa...si am inceput cura de slabire....de astazi...

la toate fetele...

Pis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Cu intirziere de 10 ore{diferenta}vreau sa urez si eu un sincer :La multi ani si multa sanatate si tot ce va doriti.
Crinuta,dupa de am citit pe aici colo,am inteles ca a fost si ziua ta.
iti doresc tot binele din lume si sanatate cit de multa.
,MONI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Pis Ce cura de slabit faci ? E complicata ? As slabi si eu vreo 2 kg ca s-au cam pus acuma cu atata mancare de sarbatori...Eu sunt cam pofticioasa, nu stiu daca as putea sa tin o cura pana la capat ! Intotdeauna ma impotmolesc la R si raman cu valiza la fel de mare !
Pussi am mai vb si eu cu niste cunostinte care pleaca zile aste dincolo si mi-au zis ca nu si-au facut inca acel card pt ca inca nu exista un cod de tara si ca inca niu s-ar fi dat la toti care au solicitat. In legatura cu asigurarile medicale, pe noi ne-a fraierit unu de langa Nadlac si ne-am facut asig, dar cand am ajuns la vama ne-au spus ca in Ungaria nu trebuie asig. med. si a doua oara n-am mai facut ! Ma enerveaza situatia asta ! NU stiu cum e bine ! Si inca ceva...se poate ajunge la unguri numai cu buletinul sau trebuie si pasaport ?
Andra
Tanyuta ma bucur ca esti bine !
Va multumesc pt urari !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Despre Liana, are cineva vreo veste?


Nana, 4+

Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Ioana78, se apropie data plecarii spre Szeged...iti tin deja pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

multumesc fetelor pt. urari dar numele meu este Mari, eu am ales numele de Daria Ioana pt. ca este un nume care semnifica ceva pt. mine si daca o sa am o fetita asa am sa o botez;doctorul nu stiu sigur daca nu este in acele zile in clinica sau este deja ocupat, mie asa mi-a tradus verisoara mea pt. ca eu nu stiu engleza mai deloc;fetei care are pete maronii desi este insarcinata, parerea mea este sa nu se sperie, mie cand eram insarcinata cu Andrei, in primele 3 luni pe data cand ar fi trebuit sa-mi vina menstruatia imi apareau aceste pete maronii si a fost totul OK, logic nu ar avea de unde sa mai apara dar fiecare organism este unic si daca dr. zice ca este totul OK nu ar trebui sa va speriati, va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Pussi, Andicu, Cornelianeli, Chivutamonica si la toate celelalte fete, va multumesc pentru urari. De asemenea, cu intarziere (scuze) urez si eu "La multi ani!" la toate Ioanele de pe aici.

Am vorbit ieri cu Mi-Ka. Spunea ca nu are internet inca, dar va pupa pe toate. I-am promis ca va transmit ei pentru voi.

Fetelor, Pussi si cu mine, chiar ne intrebam ieri, daca trebuie sau nu cardul acela de sanatate ca sa trecem in Ungaria. Am inteles bine, nu trebuie? Si nici asigurare de sanatate nu trebuie?

Ioana78 iti tin pumnii sa vii cu vesti bune dela Szeged.

pentru toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

fetelor, care aveti mai multe stimulari la activ...e bine sa iei maca
si in acelasi timp stimulare? vad ca la FIV fetele iau , le-am intrebat si pe ele, dar inca n-au raspuns.
ma simteam f bine cand luam maca si nu stiu ce sa fac, as lua in continuare...


danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Fetelor nu va trebuie asigurare de sanatate pt Ungaria! din moment ce nu au cerut nici inainte, nu vad de ce ar face-o acum. Noi am avut asigurari la prima vizita si chiar vamesii ne-au zis ca nu trebuia sa dam banii ca nu ni se cer in Ungaria ( ca si in Turcia, Bulgaria si alte cateva tari din vecinatate). La stiri la inceput de an asa s-a tot spus, ca se trece in Ungaria si Bulgaria cu buletinul!

Tanyuta, tie nu ti-a dat dr Zadori Utrogestan sau Duphaston ? Gynipralul contine Progesteron ? normal iti da progesteron pt sustinere, indiferent de forma, asa a dat la toate! poate ar trebui sa-i scrii un email . Eu asa am facut cand am avut acele pete de inceput, desi mie mi-a raspuns ca nu crede ca e nimic grav si sa stau in pat pana se opreste. Si la tine sunt sigura ca e ok, daca zici ca n-ai mai avut decat o pata.
Liana,sunt aici, iti tin pumnii in continuare sa ai recolta bogata si sa te intorci !

Noi suntem bine, joi mergem la dr pt teste genetice si poate avem noroc sa ne spuna cu aproximatie ce va fi bebe. Orice-ar fi, sanatos sa fie, dar eu sper un pic, asa, sa le urmez pe Mika, Leliutza si Auburn si sa am tot carucior roz la semnatura! desi, nu stiu de ce, am o banuiala ca va fi baiat!
Va pe toate!



Andicu 13+

Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

pussi, multumesc pentru urari,ne dorim si noi sa incepem cat de repede procedurile pentru FIV, dar as vrea sa aflu cate ceva despre Kaali Debrecen inainte. Noi suntem la 60 km de Debrecen si ar fi foarte accesibil, dar totodata ne intereseaza si profesionalismul.

ioana78, in primul rand LA MULTI ANI!, referitor la conditiile de calatorie in Ungaria, iti confirm cu certitudine ca nu ai nevoie de asigurare medicala si se poate calatori cu cartea de identitate, dar nu cu buletinul vechi. Cardurile pe care le emite CAS, sunt valabile in strainatate doar in cazurile urgentelor medicale. Acel card se ridica de la Casa de Asigurari si Sanatate.
Sunt si eu curioasa de Liana, sper sa fie bine si sa se intoarca cu vesti bune adica

Va doresc toate cele bune la fiecare dintre voi!

Carla


"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita nicioadat cum i-ai facut sa se simta"(Carl W.Bueechner)

Mergi la inceput