FIV in Ungaria 6

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tanyuta spune:

buna.andicu,mi-a dat utragestan,sa iau dar eu am intrebat daca va mai dat si altceva inafara de utragestan.ptr. ca eu cand am ramas la munteanu ,pe linga utragestan luam si gynipral.cum am scris este prt.iminenta de avort .sa dea dumnezeu sa fie bine,la toate fetele,care sunt in tratament,.la mine azi nu a mai curs nimic si sper sa nu mai curga.deoarece sunt mai linistita cand vad ca nu curge nimic .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Tanyuta, eu am luat (adica iau inca) Utrogestan, Elevit vitamine, Magne-B6 (le-am oprit la 12 sapt.). Atat.



Andicu 13+

Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steliana04 spune:

Va urez si eu tuturor Ioanelor "La multi ani", sa va dea Dumnezeu bucurii si sanatate.
Crinuta,iti doresc din inima ca anul acesta sa vii cu burtica de la Szeget, sau mai bine sa fie cu "ochisori" chiar inainte de a mai face FIV.
Carla28, imi cer scuze ca nu ti-am raspuns pana acum in legatura cu Debrecenul. Si eu sunt din oradea si pt. noi este mult mai usor sa mergem la Debrecen. La clinica sunt conditii foarte bune, medicul la care am fost eu este f. dragut. Sunt 2 medici, eu am fost la Botnar si sunt multumita. Nemultumirea vine insa ca am 2 FIV fara rezultat si acum nu mai am tragere de unima pt. al 3-lea FIV fara sa stiu o cauza pt. care nu am reusit. De aceea m-am gandit sa incerc si la Szeget desi ne va fii f. greu cu drumu. Medicul din Debrecen stie bine engleza si mai este o tanti in clinica care contra cost(4.000 Forinti) traduce si are intrare buna la medic. Daca mai ai intrebari iti raspund cu placere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanyuta spune:

andicu,12 saptamani de cand ai facut analiza beta,ptr.ca nu am inteles .iei numai 12 saptamini si dupaia le opresti? sau iei de cand ai facut et.? 12 saptamani. scuzama dar nu am inteles?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ce mai fac unguroaicele???

Ioana 78Drum bun!!! si sa vi cu vesti bune!!! Va tin pumnii

Andicu tie ti-a zis Zadori ca ai mai multe sanse sa ramai gravida ca nu mai ai trompe??? A scis una dintre fetele de la FIv ... si m-a pus pe ganduri Oricum eu il intreb cand merg daca incurca cu ceva trompele mele nefunctionale...Referitor la BB, sa fie ce vrea DD numai sanatos sa fie, si daca e baiat atunci te astept in 2008 la TM pentru niste drumuri de Szeged ca sa-i faci o surioara!!!

la toate fetele

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Tanyuta, scuze, m-am exprimat eu aiurea. Am luat vitaminele pana in a12 a sapt. de sarcina. Incepusem sa iau inainte de ET. CU Utrogestanul mi-a zis sa reduc doza de la 6/zi la 3/zi in a13a sapt. Eu acum iau 4/zi, pt ca dupa problemele mele din luna a3a dr mea din oras mi-a suplimentat progesteronul cu Duphaston, am renuntat la Duphaston la 12 sapt, de sarcina si am redus la 4/zi utrogestanul( a zis sa nu reducem doza drastic, ci sa lasam organismul sa se obisnuiasca incet fara ajutor).

Pussi, mie dr Zadori nu mi-a zis ca-mi cresc sansele pt ca n-am trompe. A zis ca lipsa trompelor imi reduce la minim sansele sa fac extrauterina la FIV. Cat despre sanse, a zis ca dat fiind varsta, si faptul ca n-avem probleme nici cu ovulatia , nici cu gigeii, avem sanse mai mari de reusita. Cat despre fratior sau surioara, sigur nu va fi in 2008 , dar prin 2009-2010 tot ce-i posibil! cred ca si la 35 ani e ok pt al2lea copil. Sa se nasca bebe sanatos intai, sa ne bucuram de el si om vedea pe viitor. Si al meu sot mai vrea unul, asa ca suntem optimisti pana la capat!



Andicu 13+

Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Andicu m-am linistit. si referitor la BB si noi vrem 2..daca nu ies din prima...poate ies din a doua gemeni

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Pussi, sa dea Dumnezeu sa fie asa

Dragelor, poftiti la capitol nou, aici.



Andicu 13+

Poze noi

Mergi la inceput