FIV in Ungaria 6

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Ioana,
La multi ani si sa ai un bb anul acesta!!!!
Pup toate Ioanele si aspirantele la un bb....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

LA MULTI ANI pt toate fetele cu numele Ioana !
Andra
Pussi nu stiu nimic de card ! Pana sa vii tu nu m-am gandit ca-mi trebuie , desi am vazut la tele ca e mare ingramadeala pt el. Cardul asta de unde se ia ? de la med. de fam sau se depune cerere undeva ? Trebuie sa ma interesez neaparat ca timpul trece .
Iumosa nu pot sa ma pronunt cat de grava e situatia voastra. Barbatelul meu are azoospermie...al tau are ceea ce e un lucru bun !Exista tratamente naturiste, vitamine care imbunatatesc calitatea spermei. Cel mai bine e sa mergeti la dr sau la mai multi si va dau ei solutii !In legatura cu FIV si ICSI e asa cu a zis Pussi.
Daria nu stiu la ce chestionar te referi tu ! cand am fost prima data la clinica am completat 2 chestionare : primul e f usor si contine date personale (nume, prenume, numele mamei, adresa, telefon), iar pe celalalt l-am completat impreuna cu o asistenta care vine si te duce intr-un birou (varsta, greutate, inaltime, boli, alergii la medicamente, date despre CM ). noi atat am avut de completat deocamdata !
Irlandeza eu i-am trimis un e-mail in care am precizat toate analizele pe care le-am facut ! sa suni la clinica pt confirmarea programarii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Crinuta, Ioana 78, Ioana 76, DariaioanaLA MULTI ANI!!! SI LA MULTI BB ANUL ASTA!!! LA FEL SI PENTRU RESTUL FETELOR CARE ISI SARBATORESC AZI ZIUA!!!

Ioana 78si pe mine m-a intrebat ieri o prietena, ca a fost sa-si depuna cererea, dar era o coada.....si durereaza cateva zile...pana primesti cardul, eu cred ca-mi fac asigurare costa in jur de 10RON..si dupa am sa ma ocup si de card..dar daca afli mai multe zi-mi

Ioana 78, dariaioana, irlandezacred ca defapt e vorba de contractul de FIV... o sa-l primiti cam la a 2 programare( cand luati deja AC) - eu l-am primit in engleza si l-am inteles ..m-a lasat sa vin cu el acas, sa-l citim si data viitoare cand am mers l-am semnat..asa ca nu aveti de ce sa va agitati

Irlandezacel mai bine e sa suni la clinica si sa-ti faci programare, sunt de acord cu Ioana

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanyuta spune:

la multi ani tuturor ioanelor.eu nu am mai scris nimic de ieri stau la pat mi-au aparut niste pete maro si ieri dupa masa am facut un gravibion,aseara nu a mai curs nimic dar acum am vazut iar o pata .nu stiu ce sa fac? la control merg dup 16. sa merg miine la noi la un medic sau sa mai astept.sincera mi-e frica. datimi un sfat. nu este mult dar mi-e frica.multumesc. se poate sa fie si de la stees?.eu sunt nervoasa si stresata,din orice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iumosa spune:

Pussi, Ioana78: Multumesc pentru raspunsuri. E pacat ca ne chinuim atata pentru un copilas, dar se pare ca asa vrea Dumnezeu.

Am vazut in postarea unei fete ca zicea de 2 numere ale spermatozoizilor: pe ml. si in total. La noi pe ml e 57.4 milioane si in total, pe cantitatea ejaculata, este 287 milioane. Bine ca m-am uitat, ca deja faceam calcule, din 57 de milioane doar 50% se misca si doar 25% au forme tipice.....acum ca calculez din 287 de milioane...parca e mai bine. Eh, incerc si eu sa ma incurajez :).

Va pup si la multi ani Ioanelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna fetelor.

La multi ani Ioanelor, inclusiv Crinutei , sa traiti cu numele, sa fiti sanatoase si sa vi se implineasca dorintele !

Tanyuta, incearca sa nu te stresezi prea tare! daca nu ai decat pete, nu e nimic grav, atata vreme cat nu ai dureri mari de burta, sau nu curge ca la CM! stai in pat cat mai mult zilele astea si fii optimista, ca nu e cazul sa te sperii! suntem multe care am patit ca tine in primele saptamani si la nici-una nu s-a pus problema de pierderea sarcinii! lucrurile astea se intampla la f multe fete si pot fi cauze diferite ( nimic care sa-l afecteze pe bebe). Daca ai un nr de tel., ai putea sa-ti suni dr, macar sa te linistesti. Ai grija de voi si fii optimista!
ps. sfatul meu e sa intri la "Odiseea Sarcinii", la "gravi de sep-oct2007" sa mai vb cu fetele acolo, ca te lamuresc mai bine, fiind in aceeasi situatie cu tine!

Multa bafta fetelor care ajung zilele urmatoare la Szeged! sa fie cu noroc anul asta!



Andicu 13+

Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Pussi, mersi din nou.
Ioana78 , siLA MULTI ANI cu sanatate.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

La Multi Ani Ioanelor noastre dragi!!!!! ioana_p76,ioana78,crinuta
va doresc sa fiti optimiste si puternice si anul acesta sa vi se indeplineasca dorinta cea mai arzatoare:un bebe(sau doi)


"Un singur lucru face visele imposibile: frica de esec." (P.Coelho)



my ticker


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Am primit SMS de la Liana si am zis sa va tin la curent: e Z3 de stimulare si e bine!!!

Tanyuta ti-am scris ieri pe MSG, sper din suflet ca sunteti bine

Dariaioana a zis Zadori ca intre 19-26.02 nu e ...sau nu a putut sa-ti faca programare...m-am speriat putin ca eu in perioada respectiva ar trebui sa incep stimularea..daca e totul ok. Si nu vreau decat cu el...

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanyuta spune:

ceau gagici.pina acum nu am intrat pe calculator,am stat in pat.ieri am avut numai o singura pata maro .astazi abia se observa,si sper sa fie bine.vreau sa va intreb daca ati luat gynipral 0.5mg.eu dupa ce am facut la munteanu mi-a zis sa iau 2 pe zi.este prt.sustinerea sarcini.adica prt.iminenta de avort.de aia intreb ptr. ca eu inafara de vitamine ,utrogestan si fier nu iau nimic.si de aia m-am speriat tare ptr. ca eu cand am ramas la munteanu nu a curs nimic din mine acum sper sa fie bine .ma-m mai linistit un pic.

Mergi la inceput