FIV in Ungaria 6

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Irlandeza daca vrei sa te programezi pentru aprilie, mai bine ar fi sa suni luna aceasta. Daca suni prea repede nu e problema ca spui ca vrei sa faci programare doar in aprilie. Si daca vrei sa modifici cumva apoi programarea, mai suni (eu asa am facut prima data, anul trecut). Am vazut ca deja ti-au raspuns fetele in legatura cu drumurile la Szeged, asa ca nu mai scriu si eu. Eu am stat la aceeasi pensiune la TM, unde a stat si Andicu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Crinuta71

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auburn spune:

ileana stiam eu ca am uitat ceva in mesajul de ieri: bine ai revenit! sper sa nu ne mai lasi atata timp fara vesti despre tine. adevarat ca nu sunt eu cea mai indreptatita sa zic cuiva sa scrie mai des pe forum


22+ (si saptamana am incurcat-o ieri)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Auburn,au trecut deja 21-22 de saptamani.De speriat cum trece timpul zau.Pai deja ai trecut scumpa mea de prima jumatate si.....a inceput numaratoarea inversa pana iti vezi comoara....pregateste!!!!

Andicule,te vazui in poze si m-am indragostit de voi,zau sunteti asa de frumosi amandoi,ca 2 actori,zau,sa nu va deochi!!!Si....deja in 12 saptamani,hehe,ce ma bucur si pentru tine de fiecare zi care trece si te apropii de marea intalnire.Iar te pupacesc!
LAVINIA,FELICITARI,SARCINA USOARA SI DUSA PANA LA CAPAT SI BEBE SANATOS SI NOROCOS ITI DORESC!Si sa nu uiti sa ne mai spui si noua cate ceva de bebe cand poti,please!!!
Am fost azi in vizita la MIKA si am vazut-o pe ALEXIA-MARIA care este zambitoare si fermecatoare si m-a cuprins nostalgia dupa vremea cand era si odorul meu Rudy la fel de mititel.Dar nu-i bai ca si eu mai trimit o scrisoare la barza luna viitoare.Si mi-a spus va transmit ca ea nu are internet deocamdata caci tocmai ce s-a mutat dar se gandeste la voi si va duce dorul si abia apuca sa fie conectata la net din nou.Va pup si va doresc ce -mi doresc si mie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iumosa spune:

Bine v-am gasit si la multi ani!

Va urmaresc de ceva vreme (m-am bucurat pt. fetele care au reusit si m-am intristat pt. nereusite) si acum m-am hotarat sa va scriu. De fapt, vreau sa va intreb ceva. Care e diferenta dintre FIV si ICSI si se poate face doar ICSI, fara FIV?

Noi incercam de peste un an si acum ne-am apucat de analize. SI deja am gasit probleme. Spermograma sotului a iesit astfel: volum 5 ml, ph 7.2, motilitate: A=40% B=10% C=37% D= 12%, concentratie 57.4 milioane/ml iar la morfologie....25% forme normale, in loc de minim 30%. Diagnostic: teratospermie. Din experienta voastra e f. grav (inca n-am ajuns la dr. cu rezultatul)? Se poate imbunatati cumva morfologia? Am impresia ca ne paste FIV-ul....

Irlandeza, am vazut ca nici la voi nu e stralucita spermograma. Poti sa-mi spui ce rezultate ai si ce tratament a facut (daca a facut) sotul tau?

Andicu, Auburn, sa dea DUmnezeu sa aveti copii sanatosi, cuminti si frumosi. Voi ati avut probleme cu spermograma? AM incercat sa caut in mesajele anterioare dar nu prea gasesc mesaje mai vechi de cateva luni.

Multumesc pt. raspunsuri


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Buna dimineata!!

Carla Bine ai venit!! Sa te hotarasti repede si sa te apuci de treaba, sa nu stai mult pe aici si sa pleci la Odisee!!!

Crinuta o sa-ti trimit un mail diseara si astept raspunsul...

auburn ar fine sa intri mai des!!! pentru moralul nostru ca toate vrem sa te urmam

Delia sa nu uiti sa ne treci pe toate pe scrisoare !! Pupici la Mika si la alexia!!! Tu cand faci exact ET??? Iti doresc o fetita balanta!!!

iumosaFiv=fertilizare in vitro( ovocitele se fecundeaza cu spermatozoizii singure in mediul de cultura); ICSI = injectie intracitoplasmatica -asa cred ca se numeste, sa ma corecteze cine stie exact( adica spermatozoidul e introdus in ovocit de catre biolog in laborator, atunci se face fecundarea si se asteapta divizarea celulei obtinute din cei 2) - daca vrei mai multe informatii ..in urma cu o pagina sau 2 i-am scris Irlandezei. Despre spermograma eu nu stiu prea multe ca la noi nu spermograma e problema

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Ioana 78tu esti prima care pleci la unguri...ti-ai depus cerere pentru cardurile de asigurari medicale??? poate cineva sa ma lamureasca ???

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Multumesc mult fetelor pt incurajari si pt urari,eu sunt bine cu exceptia faptului ca a inceput sa-mi fie rau si nu pot manca numai paine prajita cu unt.

Pt. fetele la care sotii au probleme cu mobilitatea si cu nr MAI MIC de spermatozoizi....si sotul meu avea probleme nu mari ,dar existau ...eu i-am dat branca ursului,a baut saracul cred ca 1 an de zile .

iar eu in luna in care am ramas insarcinata am luat la recomandarea medicului elevit prenatal din ziua 15 cate o pastila pe zi timp de 5 zile....iar pt stimularea ovulatiei si prolactina marita am luat tot in decembrie mastodynon si tinctura de muguri de zmeur....
nu ma asteptam sa fiu insarcinata pt ca i luna octombrie am facut o laparoscopie si mi sa spus ca am probleme cu ovulatia,in noiembrie am facut foliculometrie ,iar medicul meu din CLUJ care ma operat a spus ca tot nu sa rezolvat problema si ca in decembrie sa-mi faca stimulare ovariana si inseminare.....m-am enervat si m-am suparat asa de tare incat am zis ca nu fac nimic in decembrie.

din 15 noiembrie am plecat din tara ,nu m-am mai gandit la tratamente si nu m-am mai stresat,nici macar nu am calculat cand trebuia sa fiu la ovulatie....habar nu am cand am ramas insarcinata

cand am vazut testele pozitive nu-mi venea sa cred ca sunt insarcinata dupa 3 ani in care am calculat aproape tot timpul perioada fertila

am ajuns la concluzia ca cea mai mare problema a noastra este PSIHICUL
NU VA MAI STRESATI....GANDITI POZITIV si cand va asteptati mai putin atunci se intampla

Va pup LAVINIA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

buna fetelor, un nou an fericit si implinit asa cum va doriti fiecare!vreau sa va intreb daca aveti vreuna chestionarul de la clinica ce trebuie completat la prima consultatie, tradus din maghiara in rom., mai demult parca am citit pe forum ca cineva il avea dar nu mai stiu cine; postatil si aici va rog, ca mi /a spus verisoara mea ca este f.dificil de tradus cu termenii medicali si vreau sa fiu in tema pt. prima consultatie;apropo, stie cineva unde este plecat dr. la sfarsitul lunii februarie, ca eu am cerut o programare pt. 19 sau 26 feb. si mi/ a raspuns ca nu se poate, si m/a amanat pt. 5 martie la ora 11, desi eu cerusem ora 10.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Fetelor, vreau sa-i trimit Dr. Zadori un e-mail ca sa-mi faca programare, ce ar trebui sa-i mai scriu ? Rezultate la spermograme , analize ...?
Si am citit mai sus ca se face un contract pe care trebuie semnat ? Ce contine ? Cine il poate pune aici in romaneste , sa vad despre ce e vorba. Sau se poate pune pe prima pagina. Ce altceva ar mai trebui sa stiu pt aceasta programare ?

Noi 2 singurei

Mergi la inceput