FIV in Ungaria 6

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

LA MULTI ANI!!! LA TOATA TRUPA DE UNGUROAICE INIMOASE!!! Sa dea DD in 2007 sa deschidem la Odisee un subiect MAMICI DE UNGARIA!!!!

Tanyutane dai mai multe detalii: ce pauza ia facut intre FIV-uri, stimularea, foliculi, embrioni, ET, si tratament de sustinere!!!

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanyuta spune:


pussi,eu primul fiv l-am facut in 2004 in dec.la tm.la prof. munteanu ,am reusit de prima data ,am avut 8 fuliculi,s-au prins toti si mi-a introdus 3 .am dus sarcina pana la 6luni si jumate cu tripleti dupa care mi sa rupt apa ,m-am dus la spital am nascut prin cezariana toti vii de 1.600 kg si dupa 16ore au murit toti 3 ,ni sa spus ca nu aveau 7 luni .dupa care am facut al 2 fiv in mai 2005 in tim. la vladeasca la spital .am avut 2 fuliculi si beta hcg a fost 00 nu pot sa-mi dau seama .si ultimul l-am incept in dec. in szeged .am facut 6 zile de tratament cu merional ,gonal.f ,aspirina .la punctie am avut 3.fuliculi i-am bagat pe toti 3 deoarece a zis dr.zadori ca e mai sigur .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanyuta spune:

Pt.Pussi:am luat o luna de zile AC dupa care pe 1 dec 2006 am facut analizele la clinica la ei,CELE CE SE FAC IN PRIMA ZI DE MENSTRUATIE. am facut suprefact 0,3ml din data de 1-9, am facut gonal f 75 unitati din data de 2-9 si merional 150 unitati din data de 2-9.mi-a mai dat elevit si aspirina.PE 12 am fost la punctie,am avut 4 ful.si s-au prins 3 .pe 15 am fost la ET si ia introdus pe toti 3.Dupa care 8 zile nu am facut nimic am stat numai in pat.dupa am iesit un pic afara.daca va mai intereseaza ceva si va pot ajuta o fac cu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns internet spune:

LA MULTI ANI !
Tanyuta felicitari, ai grija de , avem cam aceeasi poveste, doar ca la mine nu au fost tripleti, Dumnezeu te ajuta de data aceasta sa iti duci sarcina pana la sfarsit.
Va pupam pe toate

Tia si Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Tanyuta SARCINA USOARA SI LA TERMEN SI BB SANATOS LA MAMI IN BRATE. Nu-ti merge mailul....

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Tanyuta, sincere felicitari! Ne mai sustii moralul cu asemenea vesti!
Ioana78, ti-am scris la azoo.In mare nu vrem sa renuntam, dar sa vedem pe cati ne bazam....
In ianuarie vom stii sigur unde , ce si cum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Fetele, care ati facut FIV+ICSI,( Ungaria si Ro.) cati bani ati avut de platit in total, si cu analize , monitorizari, si eco.....tot-tot. Vreau sa stiu si eu de cati bani am nevoie, ca sa stiu pe cand imi fac programarea.
Multumesc

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

LA MULTI ANI FETELOR VA DORESC SI EU DIN TOT SUFLETUL SA DEA DD SA AVEM CU TOTI UN AN FERCIT SI SA REUSIM SA NE INDEPLINIM VISUL CEL MAI ARZATOR SA AVEM SI NOI PUISORI NOSTRI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Irlandeza noi urmeaza sa facem fiv+icsi, deocamdata suntem in faza de pregatiri ! Am lista de preturi de la Szeged : ICSI 170000-200000 ft, insa pe langa asta mai e consultatia 12000 ft, noi am facut spermograma (12000 ft) si o mai repetam, stimularea 100000 ft, embriotransfer 115.300 ft, tratament( nu stiu cat costa, dar intreab-o pe Pussi, ea ar putea sa-ti dea mai multe detalii !).
Andra
Pussi unde esti ?
Stie cineva ce mai face Liana ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Salut fetelor , am intrat si eu aici pt. ca am nevoie de info.Careva a facut FIV la Debrecen?(sunt din Satu Mare si mi-e mai convenabil)
Eu am facut 2 FIV+ICSI (bineinteles nereusit desi mi-au dat sanse f.mari...) la Timisoara la dr.Munteanu dar jur ca nu ma mai duc acolo...Acum incerc sa ma orientez in Ungaria ca in Italia costa cam 4000-4500 la privat dar nu asta e problema ci legile cu congelamentul ca nu cong. doar ovocite , embrioni nu au voie si alte impedimente ; iar la spital nu costa aproape nimic dar e lista de asteptare de un an si oricum e public si nu se prea ocupa...Vreau sa fac ET cu blastocit deoarece creste sansa la 50%de reusita.
Va multumesc si va doresc sa tine-ti un bebe in brate anul asta asa cum i-mi doresc si mie.
Pussi

galuscuta

Mergi la inceput