Fibrom uterin (14 )

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

bravo oana, bunaaa zodie, oameni tenaci

mcbeal, am uitat sa-ti zic. ca va fi tare destept!!!curios nevoie mare,vrea sa stie...dar nu ce si-a mai facut prin casa vecina!!!

si uite asa iar suntem pe prima pagina!!!

si maine e o zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

super incapatinati capricornii, didi, dar se zice ca e cea mai buna zodie...Isus s-a nascut in aceasta zodie...
bine ai venit printre noi, si sper sa scapi cat mai repede de "dihanie"
de fibrom cu siguranta vei scapa,dar nu scapi asa de usor de noi, trebuie sa ne dai mai multe amanunte despre el, unde e pozitionat, de cand il ai si bineinteles ce doctor in hacuieste. cat despre analize...de unde e biopsia? din endometru sau fibrom? chiar nu prea inteleg, doar banuiesc, dar nu vb. fara sa stiu.
poate madaS sau arinna sa te lamureasca mai mult.








si maine e o zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

Doamneeee, acu vazui, esti dureros de tanara didi!!!! rushinica!




si maine e o zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Didi, adica unde-l scoti, il arati aici la Bucuresti ?Te operezi luni? Sa-ti tinem pumnii!!!!

Kimutza abia pe 11 iulie vin..pana oi ajunge la Monte :) mai trece timp da tre sa vad eu fetele live ...
Imi inchipui ca e dulce rau de tot si lipicoasa bebitza...

Noela, eu cred ca-i vai de funduletzul lui mi-e sa nu-l atac eu prea tare, cine stie, bietul om Nu cred ca i-a murit nimic pana acum

Sun rac 17.07.67 adica 777 :)

In leg cu 13, cred ca marti 13 inchei si un precontract pt o casa asa ca-i chiar culmea data asta...si 13 ace la acupunctura !!!

Felicitari pentru aniversarea de 13 ani care urmeaza-n curand!

hai lasa-ma, 77 de ace pentru slabit ?....si pt fibrom nimic??? pai eu ma intep de o luna cu 13 ace si au scazut fibr cu un cm fiecare ...si sunt in alta stare de spirit si dorm noaptea si ma simt alt om...
Uite eu am slabit 8 kg cu dieta gr sanguine pe care multi o contesta dar mie mi s-a potrimvit manusa...si slabesc intr-una chiar daca de la un timp nu o respect ca la carte ca am multe de facut si mai inghit pe strada cate o placinta cu branza sau un biscuite- chestii de-astea nepermise...In rest nu dulciuri- decat fructe uscate,( f dulci sunt) zahar brun la cafea, nu mezeluri nu lactate - doar iaurt si branza de capra in general-nu afumaturi, nu orez paine mamaliga fasole uscata sucuri din comert,chestii care dauneaza fac rau si ingrasa...ma rog , asa-i la grupa mea si era exact ce-mi trebuie la intestinele mele chinuite ( constipatie vesnica )manac ananas cu mere, dovlecei, legume congelate fierte putin, peste, curcan,apa plata, cafea ( gr A)
Am rez spectaculoase , daca manaci chestii de calitate, in general, dai jos grasimile-toxine !Si in timp scapi de foame, mai ca n-ai mai manca mare lucru ...
Sigur, nu m-am grabit, eu am vrut sa manac sanatos, de slabit inceput de prin februarie, nu am fortat nota, a fost de la sine...

va pup

........................

Knowledge is power!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcbeal spune:

Scorpion, 02.11.1967
Va pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

arinna
dr. mi-a zis ca nu au efect acele amestecate, pentru slabilt si pentru fibrom. trebuie sa le fac separat. nici macar sedinte separate, adica una pt slabit si alta pentru fibrom...eu asa as fi vrut, sa impusc 2 iepuri dintr-un foc, dar ea mi-a zis ca-mi ia banii degeaba.asa ca momentan am ales slabitul.in legatura cu reg. pe grupe sangvine...poti sa ma si bati...habar n-am ce grupa am!!! dar sunt sunt o adepta a lor. din luna februarie nu am mai mancat carne decat de vreo 3 ori dupa Paste. pur si simplu nu o mai vreau, nu-mi mai place, preparate si alte mezeluri , nici macar nu am mai gustat...si nici mancare gatita(clasic romaneste), salate de toate soiurile si brnza, ca la ea nu pot renunta,si pot spune ca mi-a rezolvat problema scaunului(de la 18 ani numai cu laxative!!!aproape in fiecare zi), insa de cand cu regimul asta sever ,iar nu mai "ies" ca mananc fff putin ,si iar m-a apucat disperarea, dar nu m-am apucat din nou de laxative, nici nu mai vreau sa aud de ele.insa dr. mi-a zis ca scaunul e obligatoriu in fiecare zi , oricat de putin as manca!!!
branza si iaurt de capra???? n-am de unde sa o iau...dar din cate stiu eu, grupa A nu are voie nici un fel de produs de origine animala, strict vegetarian, fara cereale, vinete ,rosii, ardei, cafea. etc
cand am facut ace pentru fibrom imi punea in dreptul burticii vreo cateva , vreo 2,3 pe piciare, in orice caz mult mai putine ca pentru slabit, cred ca la fel cate iti pune si tie. de la ele am scapat de hemoragie!!! burtoiul asta al meu e mare si a crescut cu mancare nu cu aer,eu sunt cam gurmanda, si e tare greu pana se va mai micsora stomacul, iar cel mai tare ma omoara pofta!!!

tu ai slabit si de la zbuciumul asta al plecarii, te agiti, te consumi, alegi de colo colo, dar eu am munca strict de birou,d'aia si sunt mai des pe net, ca sa nu mai zic ca stau cu ceaiurile alea cate 4 ore pe zi fara sa ma misc,la ace stau, la birou stau...ora aia de gimnastica pe care o fac pe zi se pare ca nu e suficienta...dar nu mai stiu la ce ra renunt ca sa fie bine. nici la ceaiuri n-as vrea, nici la ace...draci...ce e in capul meu nici eu nu mai stiu!

gata despre regim, ca mi-e teama ca am deviat de la subiect, si n-as vrea sa ma injure fetele.trebuia sa-ti scriu PM, dar nu as vrea sa o iau de la capat, asa ca please forgive me .

mama e scorpion(strasnica femeie), iar tata rac(strog man!) hahahaha ca sa vedeti, iar eu am ascendent in capricorn!!! specia cea mai incapatanata(eu) si mi-am ales sot un leu!!! cred ca va dati sema ce scantei ies!!! noroc ca sotul, e un om extrem de echilibrat,si nu ma baga in seama cand imi vin bazdacii la cap...inca un motiv sa-l iubesc la nebunie, si mai e si frumusel foc, 'naltutz si cu ochii albastrii!

didi , asteptam vesti de la tine!

eu l-am sunat pe dr. badea azi, dar pana acum n-a raspuns.o sa incerc mai tarziu...

mcbeal sa ai mare grija de tine si de puiutz!!!

pup din nou fetele si le rog pe cele care le-am plicticit sa ma ierte






si maine e o zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

am uitat!!!

maryd, sunt sigura ca ai mai facut vreo 1582 de teste de sarcina!!! spune-ne si noua!!!

hai, hai ca avem nevoie de vesti bune cu pe aici!!!








si maine e o zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

fetelor!!!!!!!!! am reusit si am vorbit cu dr. badea!!! m-a chemat la el la cabinet marti la ora 14!!! doamne ce emotii am avut, nici nu mai stiam sa vorbesc!!! si acum tremur!!! nu a parut prea incantat de diagnostic, dar eu mai sper sa fie cat de cat bine!!! cand o sa ma vada cat de grasa sunt......simt ca mor de acum de rusine!!!
sa-mi tineti pumnii!!! vai de capul meu ce slaba de inger mai sunt, daca numai un telefon a putut sa ma "termine" in halul asta!!!




si maine e o zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryd spune:

Noela,
esti draguta...,,nu am facut atatea teste cate ai scris tu, dar, sant pe aproape...
Fetelor!
Ultimul test l-am facut aseara,adica in ziua 26,in conditiile in care c.,ar putea venii pe 28,29,30;ziua posibila a ovulatiei 27,28 mai,adica sant in ziua 13 de la c.s.
Iar ma confrunt cu o ciudatenie.Am facut un test FEMINA la casetuta.Ar fi cam al 3-lea test FEMINA...,am mai facut doua BARZA care, cat m-am uitat la ele imediat nu a vrut sa iasa a doua liniuta,poate era devreme...?La testele FEMINA cum am mai spus,in dreptul celui de-al doile semn a aparul o linie roz,dar nu imediat...;mai bine zis la al doilea TEST era in dreptul celei de-a doua linii parca valurile marii...;Testul facut ASEARA,in ziua 26, la 2-3min.,n-a aparut nimic si nu m-am mai uitat la el de suparare,dar, de dimineata mi-au cazut ochii pe el si arata doua liniute, in felul urmator:o liniuta lata roz -cea de control,la care uitandu-ma mai bine are marginea din dr. flancata de o dunga mai intensa si cea de-a doua linie in dreptul pozitivului...,adica o liniuta pur si simplu subtire dar intensa ca si culoare, iar spre stanga ei se contureaza un halou zoz.Nu stiu daca nu v-am ametit cu explicatia mea, dar sant sceptica avand in vedere ca am citit ca si alte persoane au facut teste care au iesit fas pozitive.Voi ce credeti?
Eu sant circumspecta,sotul meu e sigur...Va dati seama in ce pozitie ma aflu!
Maryd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryd spune:

NOELA,
nu trebuie sa te duci cu teama la domnul doctor Badea..., sa stii ca si eu am fost la dansul de vreo 3 ori.Prima data cand am mers la dansul eram intr-o perioada in care starea mea ...era la pamant,tin minte ca ma dusesem la policlinica( ambulatoriu)la Universitar la control,urma sa intru in cabinet la control si cu greu ma abtineam sa nu ma umfle plansul...,dar, cand am intrat in cabinet,prima impresie ca si persoana,timbrul vocal,m-a facut sa imi treaca plansul care cu greu mi-l stapaneam...Sincera sa fiu,sant putini oameni care au darul de a te "scoate dintr-o stare proasta",EU CONSIDER ca dansul este unul dintre ei.
Iti in pumnii pentru marti!
Maryd

Mergi la inceput