Fibrom uterin (14 )

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

bine zici de"famelie". il mostenesc pe tata unde TOTI sunt niste grasani, zic asa ca sa fiu draguta...mama a fost o uscata cu sanii mari...ar fi fost tare la timpurile astea. tare ma mai oftic ca nu i-am semanat!!!a ba nu, i-am mostenit bustul...abia m-am abtinut sa nu mai zic ceva ...
dj ti pup si pi tini inca o data ca tare mai esti dulce si zapacita, asa ca mine

si maine e o zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Noela, multumesc pentru urari si tot , tre sa plec la ace, iti mai scru si pe PM am vrut sa zic ca nu se supara Badea, daca nu poate nu raspunde, aia e, si daca poate il intrebi frumos unde e mai bine sa te consulte, la spital sau la cabinet, pe unde vini :) cabinetul, ca nu esti din Bucuresti etc si ca vrei sa ajungi la el la consultatie, oricum trebuie sa te grabesti pentru ca vara pleaca si ei in concediu presupun, daca nu vrei sa vb cu el suna direct la cabinet si fa-ti o programare, intreba pe unde e si cat costa o consultatie si ce mai vrei tu.

Da plec de tot :), pai cum sa fac copii fara sot asa ca ma duc la el :),ca mi-ajunge singura din noiembrie (rain) habar n-am daca pot si am voie sa incerc da o sa vad acolo ca acum degeaba ma mai gandesc...

Acupuncturista ta nu stie ca se obtin rezultate f bune in slabit ???Cu acele ? Pt ce te inteapa cu 77 de ace daca nu pune cateva si pt slabit ?

Daca fibromul se micsoreaza si nu face probleme da, ramane acolo...nu ramai insarcinata din cauza lui ? E sigur ?

PUp

........................

Knowledge is power!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcbeal spune:

Dragelor, am intrat doar sa va multumesc pentru urari si sa va spun ca noua ne merge bine (sa bat in lemn) si nu mai avem rabdare sa mergem la control. M-a programat de-abia pe 19, dar nu cred eu ca astept pana atunci. O sa ma duc la alt medic mai intai, sa-mi vad puiutul la ecograf. Nu mai am rabdare!!!
Va pup pe toate si ma rog pentru voi (pe bune, nu e banc), ca-mi sunteti tare dragi, asa luptarete cum sunteti toate.
Noela, am ras cu lacrimi la postarea ta. Se pare ca bb al meu chiar va fi varsator de-al tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim spune:

Mcbeal,
ma bag si eu sa te incurajez, ca doar sunt varsatoare, deci o luptareata, vb ta, si nu ma las cu una cu doua. Asa ca don't worry, be happy!

Arrina, deci cat de repede de revedem? Abia astept. Pai cand imi vezi fata live, te pui rapid pe prestat...

KIM & printesa ALICIA (29 martie 2006)
photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

Dragelor , nici nu stiti cat de fericita sunt...imi place ca azi am fost in top, numai pe prima pagina!!!

arinna
stai sa vezi cand ajungi la sotiorul tau!!! vai de funduletul tau, si sa vezi ce repede o sa alerge gigeii dupa tine sa-ti prinda ovocitele , (sau cum s-or fi chemand)si sa ti le faca knok out.pai saracu' din noiembrie!!! are o armata...unii poate or fi murit, dar cei mai multi vor fi la datorie.

iubito, cele 77 de ace mi le pune DOAR pentru slabit, iar de vreo cateva zile am un prag pe care nu-l pot depasi cu nici un chip. daca nici maine nu se misca nesimtitul ala de ac de la cantar, jur ca voi MANCA ,nu mult dar ceva care sa-mi placa, ca tare m-am mai saturat de branza de veci(3 linguri pe zi!!!), dovlecei fierti,grepfruit, si alte minuni din acestea!!!

gasca asta de medici de pe aici asa spun,ca din cauza fibroamelor nu raman.

va multumesc din tot sufletul meu pentru ajutorul pe care mi l-ati dat, cu toate informatiile, fac bani grei, cel putin pentru mine si pentru asta am sa va mai tzuc inca o data

mcbeal
da, sa te rogi la doamne doamne si pentru noi.se spune ca rugaciunea e mai bine primita acolo sus, atunci cand o face altcineva pentru tine...altruism, bunatate
daca puiul tau iese varsator, va fi un copil cuminte, nu asa docil dar nici foarte rau si te va iubi toata viata asa cum putini copii o fac...
pe 19 te duci la doctor...bun ...inca in semn, ca cifrele astea nu-s intamplatoare...
am mai zis ca pe 19 iunie aniversam 13 ani de casnicie...13 data care-i poarta noroc arinnei...sigur e ceva in asta, de bine , bineinteles...dar nu stiu eu sa "cetesc".

hai pa

i pup you(pi toate bre!!!, si care vre si care nu vre)

si maine e o zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

chiar asa
toata lumea sa spuna in ce zodie este!!!!
eu prima, ca cine imparte parte isi face ,
deci
1. eu =varsator=22.01.1969
2. kim= la fel ca mine adeka tot
=varsator

...next????

si maine e o zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-edi spune:

fetelor,
aceeasi problema si la mine:un fibrom de 6 cm.dar merg luni pe 12.06 sa-l scot de acolo.pana acum nu a reusit sa-l depisteze nici un dr din pitesti. si cred ca i-am vazut aproape pe toti.dar cu curaj merg inainte.doar nu ne lasam infrante din atata, nu?
stiu ca nu e asa usor cum vreau eu sa vad, dar optimismul nu mi-l doboara nimic.
pupici si sa auzim cat mai repede de burtici multe, multe, multe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-edi spune:

ca raspuns la zodii:
*capricorn:16.01.1979.de aici vine probabil incapatanarea si inversunarea cu care lupt cu animalul asta de fibrom

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi-edi spune:

pt ca voi aveti mai multe informatii, iar eu sunt profana la acest capitol:am facut biopsia si iata ce a iesit:
fragmente de endometru cu glandele sub stimul foliculinic si stare fibroblastica laxa (relativa intarziere fata de ziua 11).
daca e cineva care intelege mai multe, va rog o traducere pe intelesul meu.
multumesc.
diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanalu spune:

3. taur=23.04.1967
Pupici
oana

Mergi la inceput