Fibrom uterin (14 )

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Noela, ce haioasa esti ! mereu ma faci sa rad
ca sa nu pierzi mesajele, redacteaza-le word ... asa cum nici eu nu fac decat cand scriu mult

Adresa MICOMI nu este la Eroilor cum zice ARINNA dar tu intrebi daca acolo te poti programa la dl dr BADEA ci nu la BADEA MIHAELA care am presupus ca e sotia dar nu e nici pe departe ca el

MICOMI:
637 25 27; 0788 143 931 , ... 933
STR ALIZEULUI NR 44A , S6,
WWW.MICOMO.RO; micomi@astral.ro


este important slabitul
ca sa slabesti repede, fa-ti spaime ... de ex., ca te lasa barbatul pt una tzop-model ; ... brrr, sinistru dar functioneaza

ARINNA, in momentul in care vei schimba radical microclimatul, se vor produce minuni; vei ramane sigur insarcinata; succes
pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

mcbeal, ce face burtika? sa ne tii la curent...

daca am calculat bine, o sa fie varsator

gasca ta de burticoase s-a adunat aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77363

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

ce bine!!!!!!!!! varsator ca mine!!!is cam ciudati, extrem de incapatanati dar au suflet mare!!! daca nu ma laud eu ,atunci cine???hi,hi,hi

dj. mama
saru' mana pentru informatii. asa e nu mai vreau femei ginecolog , cel putin o vreme...sunt super dezamagita de ele, niste scarbe incompetente(scuze!), iar exceptiile intaresc regula!!!

mai!!!!!!!!! zilele trecute am avut cosmar ca m-a parasit sotu', nu pentru una "slim" ci pen' ca nu-i faceam cocutza!!! si pe bune sentimentul e GROAZNIC; parca eram intr-o telenovela...apropos, de cate ori vedeam in vreo telenovela ceva de genul asta: ca el o lasa pe ea pentru ca nu-i face copii ziceam ca-i bullshit, dar e REAL!!! a fost atat de real, ca m-am trezit plangand, dar tot n-am slabit mai mult..si am suferit toata ziua, sentimentul acela nu a vrut sa-mi dea pace de loc...imi trebuia ceva vreme sa realizez ca a fost "doar un vis", ah si ce bine era cand imi dadeam seama c-a fost "doar vis"...sau asta e, nu era real!!! d'aia n-am slabit. doamne feri '!!!
imi place sa rad, imi este de ajuns cat de serioasa sunt in "gandurile" mele, si am vazut ca fetele sunt tare serioase si mi-am zis, ca daca reusesc sa fac macar una sa zambeasca tot e ceva... umorul e singurul care ma ajuta sa merg mai departe, sotul meu este un astfel de om, ma face mareu sa rad...ei!!! nu cumva din cauza asta nu slabesc eu cu toata gimnastica mea?????????? si fac mai multe decat face maimutica asta ce se stamba la mine

poate ma si inveti cum sa redactez mesajele word, in caz ca ai uitat eu mi-s din provincie si nu le am cu informatica asta, abia invatai cate ceva!!! le scriu in word si le copiez aici la mesaje cumva???? si cu maimutzili ce fac, ca tare-mi sunt dragi???

gata , pup fetili

si maine e o zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadaS spune:

McBeal,

Era si timpul, nu mai adusese nimeni niscaiva adrenalina pe forumul asta, de cand cu nasterea micutei Alicia a lui Kim. Felicitari, fix la 6 luni dupa operatie ai ramas, exact cum scrie la carte ca e bine, sa dai uterului timp sa se refaca.

Noela
Nu stiu daca teoria cu slabitul tine, eu sunt "scandurica" (mai nou, am vazut ca se spune "model", ca deh, s-au schimbat canoanele modei) am 1.67 cm si 49-50 kg, iar cu estrogenii zice-se ca stau bine (la analize au iesit in limite normale, ca si progesteronul, dar asra acum dupa 1,6 ani de tratament homeopta, naturist, acupunctura...stii tu, cand te trezesti cu fibrom. Ce-o fi fost in anii cand luam pilule cu carul full de estrogeni, cine stie, ca si fibroamele astea se formeaza cu ani in urma, si continua sa creasca o data formate si cand ti-e bine cu hormonii.Nu e rau sa slabesti, stiu si eu ca statistic femeile plinute au tendinta de a fi bombardate mai rau de estrogeni, ei se secreta in plus fata de ovare din conversia unor substante provenite din tesutul adipos excedent. Esti sora cu mine la necrozare, si eu am visat ca ma embolizez singura "pe picioare" strangand din dinti la necrozarea fibromului. din pacate, monstrul meu se necrozeaza in centru si se acopera de tesut nou la suprafata si tot creste, cu toata necroza lui.
sa-mi spui (dupa 31 iulie...2006) ce-ti spune Herghelegiu, si eu tot la el am fost cand mi-a descoperit fibromul necrozat.Pare interesat de necroza fibroamelor, e un fenomen medical destul de rar, si mie mi-a zis sa revin sa vada cum evolueaza. Imi fac si o o programare acum sa vad daca prind in 2006..ca sa evaluez rezultatul dupa 2 luni de acupunctura.
Arinna, Kim, dragele mele canadience actuale sau in devenire, pupici la fiecare (de fapt, la toate trei, cu Alicia)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Kimutza ( cu fetitza) si Madutza , abia astept sa va revad!!!

Kim, multumesc de incurajarea cu cezariana, daca voi ajunge asa "departe "la facut bb

DJ mama eu ii spusesem Noelei ca la Eroilor e Municipalul care e tot una cu Spit Universitar pentru ca nu e din Bucuresti si intrebase...

Nu sufar nici eu femeile gineco, se poarta urat si fac tampenii( in tara in Rom zic)

Noela, iti scriu pe PM nr lui Badea de la Municipal si de la particular ( nu am fost atenta adresa de la DJ mama e pt el sau nevasta-sa ?, sunt in graba din cauza plecarii ) daca suni la spital il intrebi cand il poti gasi si la ce camera, stabilesti tu cu el, e amabil si placut - eu asa l-am prins pana acum...

Vai de mine ce de ace, mie imi pune numai 13, as muri sa puna 60 !!! ...Care la mine se pare ca e cu noroc :) pe 13 am luat viza anul trecut pt vizita Canada si acum pe " 666 " am ridicat-o pe asta definitiva - hi, hi hi !Da-s nascuta intr-un fel de 777 !

In leg cu mesajele, eu daca scriu mult si am dubii sau tama sa nu-l pierd, il selectez si dau copy, dupa care nu il lipesc ( paste) nicaieri, il expediez, si abia daca se pierde ii dau paste in loc sa-l scriu din nou...

Va pup pe toate


........................

Knowledge is power!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Noela ti-am trimis PM cu numerele,pt spital il poti suna pe mobil sa stabiliti unde si cand...

........................

Knowledge is power!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

mada
vrei sa mor de oftica?!!!!
pai esti "beton", iubito !!!!vai de mine ce ma fac???????? eu am abia 1.63 si...sa nu te miri!!! poti sa razi, dar sa nu te miri!!! 70 kg, in conditiile in care am slabit 4...dumnezeule, pai eu 50 kg. n-o sa am niciodata!!! ce-i drept am avut o vreme cand eram mai tinerica dar si atunci 53 nu 50!!!
lasand fasoanele, grasinea asta e un dezastru pentru sanatate. niciodata n-am atarnat asa de greu pe cantar. mi s-a facut rau cand am vazut ca schimba asistenta scala cantarului la 70...ma gandeam,mai asta nu mai vede bine , da' ce eu asa de grasa par!!!
mie nu mi-a "masurat" nimeni niciodata homonii ca sa stiu cum stau cu ei...mi-au pus stampila asa din ochi, exces hor. estrogeni, dar cat si cum...

si maine e o zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

Noela, da, dai copy-paste dintr-un fisier chior word dar maimutele le inserezi daca mai recitesti textul; si eu ca si arinna mai copiez succesiv "si tin minte" ceea ce scriu direct in mesaj

Eu n-am zis de -na dr MIHAELA BADEA ca nu-i dr cumsecade, este extraordinara, s-o pui la rana dar profesional nu se intinde mai mult decat ce face, gineco, colposcopii d,astea ... fertilizare, nu, fibrom, nu stiu dar te duci la cel mai bun in fibroame adica BADEA-el
hai, repejor ca ai treaba; intreaba daca conteaza in a cata zi de ciclu sa te duci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

sunt de groaza, scuze apasai aiurea si mi- trimis mesajul inainte de al termina..

deci, am si uitat ce ziceam...cred ca de foame

eu am si un mod" ghinionist" de a depune grasimea,aproape 80% e in partea de sus, si-mi omoara coloana...sunt ca un butoias pe 2 bete, ca am niste lujere de picioare!!!daca vrea,glezna mi-o fringe un barbat cu o singura mana.cineva mi-a zis o data" ce picoare subtirele si mici ai...nu te rastorni??? sper ca in cel mai scurt timp sa ma transform din in
dar gata cu grasimea mea ca mai am un pic si o sa fiu off topic!!!
despre necroza nu stiu ce sa zic, mi-au spus asta 2 medici(unul mi-a facut test doppler)si m-a intrebat daca nu ma doare, insa nu mi-a zis cat din el cu exactitate se pare ca aprox jumatate si e partea dinspre cavitate, ceea ce ma face sa cred ca e de la ceai, functie de cum se infirtreaza el pe acolo sau cum il absoarbe uterul...cine stie ce o mai fi acolo! mie mi-e clar de acum , ca necroza vine de la aceste ceaiuri , pentru ca inainte de a incepe tratamentul asta, nici vorba de necroza.si totusi sunt inca nedumerita ce se intampla acolo, pentru ca la inceput fibromul parea mai mult subseros decat intramural, iar acum e intramural cu dezvoltare spre cavitate!!!ca sa nu mai zic de ceilalti mai mititei (2/3 cm)care nu mai sunt.acum un an uterul meu avea 110/85 mm si acum are 77/65mm masurat la acelasi medic si aparat. deci ceva bun tot s-a intamplat. ceea ce mi-e mie tare neclar ce se intampla cu el daca necrozeaza in intregime si nu ma operez...ramane acolo???
tu nu ai incercat sa vb. cu un medic sa ti-l scoata, mai ales ca din cate am intele eu,( daca gresesc, corecteaza-ma,) este subseros.sau zona e bogat vasculatizata si exista risc de hemoragie?
mi se pare o vesnicie pana o sa ajung la dr. Herghelegiu. cu siguranta ca-ti voi spune rezultatul controlului
ti-am facut capul toba!!! iarta-ma
arinna,
ti-am trimis PM
da , ma...azi le-am numarat, 77 de ace!!!!!!!!!!!vai de pielicica mea!!!
multumesc inca o data. zbor usor catre Canada...sa inteleg ca ne parasesti definitiv???

pupici din Moldova ,la toati fetili

si maine e o zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dj_mama spune:

hai ca m-ai dat gata cu faza cu rasturnatul ...
da' io zic sa o iei totusi ca pe un compliment ca putea sa te intrebe daca nu te rostogolesti ceea ce nu ar fi fost acelasi lucru; cunosc genul, am in familie, se pare ca se mosteneste (vezi ceva matusi)dar hai ca nu esti chiar asa de grasa, cred ca pari mult mai slaba, in functie de hainele pe care le porti;
te pup
va pup

Mergi la inceput