Fibrom uterin (14 )

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maryd spune:

MCBEAL,
Felicitari!
Petrecere frumoasa!Sa aveti parte de
sanatos si



MARID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanalu spune:

FELICITARImcbeal
sa aveti un bebe sanatos si sa va bucurati de el.
ai mare grija de tine
Numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Mcbeal,felicitari! La multi ani ! sotului, distractie placuta, multa fericire si sa ne tii la curet mai departe ( eu fac 39 acusi) !!!

Maryd, iti tin pumii ! sa apara liniutzaaaaa!!!!!!!!!

Kimutza- vine cu intariri - vin si eu cu una- azi am luat viza !ca veni vorba _Da mi-e frica de noncezarienii aia de acolo...

Noela- amuzanta gluma cu vaca

Oanalu, da 6 pe zi- cand nu uit :)zau ca-s bune ierburile astea...si eu iau la mine tincturi de la Codrut, intr-adevar cica au efect mai lent da apana plec mai fac o luna acupunctura - da zau ca ajung la sapa de lemn ! Da merita !Ce noroc am avut sa dau de el pe net


........................

Knowledge is power!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

mcbeal draga mea, sa ai o sarcina frumoasa, o burtica asisderea, nu mai zic de bb care va sa zica, fibromul a fost problema. incredibil cati ani v-ati chinuit si pe la cati doctori ati fost.

as vrea sa spun - pentru fetele care sunt intr-o situatie asemanatoare - ca medicii pe la care a fost mcbeal nu s-au putut pune de acord. unii spuneau ca fibromul nu influenteaza o potentiala sarcina, altii spuneau ca nu se poate prinde bb.. iata ca cei din urma au avut dreptate.. bravo, mcbeal, Alexandru mai are un partener de joaca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcbeal spune:

Multumesc mult de urari si sa auzim si la voi cat de curand de
Bafta multa, tin pumnii!
Iar tie Tia si tie Kim sa va traiasca minunile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

fetelor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nu se poate sa am eu asa ghinion...sa-mi pice net-ul si sa aflu ultima asa veste minunata

mcbeal
din tot sufletul meu,iti urez sa fii fericita, sa-ti creasca puiutul din burtica sanatos si frumos!!! doamne ce veste minunata...cred ca plutesti...eu una as fi beata de fericire!!!

sper sa nu ne uiti si sa mai vii pe la noi, sa ne tii la curent cu evolutia sarcinii, sa ne anunti cand va misca prima oara...

La Multi Ani familiei voastre. si noi(io cu sotzu) implinim luna aceasta , pe 19, 13 ani de casnicie...poate vor fi vu noroc!!!

fetelor sa ciocnim un paharel in cinstea fericitilor soti (eu cu niste tinctura de nu mai stiu ce plante, da merge si asta , nu?)

pentru mine esti picatura de speranta care-mi lipsea

dj mama

asa este, trebuie sa ma grabesc caci timpul e nemilos. am reusit si am facut o progarmare la dr. Herghelegiu de la Medsana, abia in data de 31 iulie, si ca sa fiu sigura ca nu ma insel am intrebat daca anul 2006 sau 2007...
de ceilalti nu ma pot apropia, ca m-ar plimba undeva prin toamna iar eu sper ca pana atunci sa fiu rezolvata in vreun fel...
Municipal e acelasi lucru cu sp. universitar de urgenta? dr. badea(el) are si cabinet particular la MICOMI? ziceai ceva de un nr. de tel, sau alte informatii, ca gata m-am hotarat. banuiesc ca nu sunt in bucuresti doar 3 medici buni: marinescu, protopopescu si ancar cred ca mai sunt si altii, nu?

arinna

ma bucur tare mult de rezultatele pe care le ai la acupunctura! eu am mare incredere in ace, in unele situatii au facut minuni. numai sa nu le intrerupi , ca nu cumva sa o ia din loc din nou fibroamele, desi nu prea cred, pentru ca ele merg pe cauza nu pe efect. auzi, da in canada aia, nu poti alege modul in care vrei sa nasti??? dar oricum cred ca varsta(scuze! si eu sunt in barcutza cu tine cu 37 anisori...) si fibroamle vor atarna greu in favoarea cezarienei. oricum da-i bataie la facut bebel, mult si cu placere ca are sanse mai mari sa se prinda...

oanalu

cu asa veste de la mcbeal...am ridicat funcea, acum tre' sa mai am grija sa nu ma lovesc si la cap da' de ce-ti pune tie acele numai in mana???? nu te dor?!!! de cand ei tumorless-ul? eu cred ca am sa renunt o vreme la el, ca fac ace pentru slabit si nu e voie alcool.

maryd
eu inca fac galerie pentru tine...hai vino si tu cu o veste buna, te asteptam

ani 84

dragelor va pup dulce si hai sa mai ciocnim un paharel si pentru noi sa avem spor la treaba(ma rog fiecare cu treaba ei...)

sper ca de data asta sa am noroc sa postez mesajul...nu v-am mai zis ca mi-a fost rusine...am mai trimis 2 mesaje ceva mai devreme si-mi dadea eroare...si eram logata!!!!

si maine e o zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanalu spune:

noela,am fost la un singur medic cu acupunctura si asa mi-a pus acele.Nici nu stiam ca se pun si alt fel.E metoda su-jok.Sunt niste ace foarte fine si ti le pune in diverse locuri, in functie de afectiune. Locul care corespunde organului cu probleme este dureros si se inroseste.Eu de la arinna am aflat ca se pun si pe spate. Mai imi punea cateva si in ureche.Tie unde ti le pune? Acupunctura am facut-o la sf. anului 2004 si in ianuarie 2005. De atunci nu am mai facut. Tumorless iau de mai bine de o luna, dar sa-ti spun sincer nu am rezultate notabile.Ma simt bine, dar problemele cu sanii tot sunt. Dr.Haimovich a spus ca fiind o probleme mai veche si tratamentul dureaza mai mult.Vom vedea.Nu cred ca e bine sa intrerupi, poate la tine isi face mai repede efectul. intereseaza-te si vezi poate nu conteaza atat de mult cantitatea respectiva de alcool si poti merge in paralel si cu slabitul si cu tumorless-ul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Noela, imi pare rau de erori, stiu cum e sa scrii o gramada si sa ramai fara, poate daca dadeai back gaseai mesajul dispart, ai incercat ?
Imi pare rau ca nu mai sunt asa activa pe aici dar sunt inaintea plecarii, mai am o luna, si sunt foarte prinsa...a, in canada au un fix cu cezariana, ca nu face bine si ca e riscanta dar vad eu cum fac pana l aurma ca nu vreau sa risc sa aiba copilul vreo problema- daca ajung pana acolo, cred ca nici varsta nu te salveaza de teoriile lor, poate ca facand 40 daca se intampla "treaba " :) ii pune pe ganduri...Fac eu cercetari in dierectia asta de cum ajung...tare-s curioasa daca raman nsarcinata..dar de cand merg la ace la Codrut nimic nu mi se mai pare imposibil...
la Badea am fost si eu, pana la urma zicea sa ma operez sa scot din fibroame da nu am vrut, am nr de la cabinetiul particular daca vrei dar e bine si la Universitar ( Municipal)da, e acelasi, la statia de metrou Eroilor ...E bun medic si se poarta frumos dar e prea ocupat, abaia rassufla intre operatii...poate la cabinet sa fie mai linistit ....

Oanalu, se pun ace peste tot, sunt foarte multe acupuncte, asa se numesc, ramane la alegerea medicului unde actioneaza, pentru cate probleme am eu mi le-a pus pe spate si in capatzana- arat ca o gheisha cu ele


........................

Knowledge is power!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noela_carmen spune:

arinna
am dat back si super back , de 1000 de ori back, si nika, am zis ca mor, pen' ca eu nu stiu sa scriu mesaje scurte si concise si apucasem sa scriu la greu. ei asta e, sa ma invat minte!!!
m-am gandit sa incerc la badea sa vedem ce zice si el...e vreun medic gineco, fara sa fie ocupat???la mine fibromul e mare si mai e unul mai mic si hiperplazia asta care ma omoara cel mai tare...ehei greu cu baba! dar embolizare nu cred ca fac, in cazul in care-mi propune, ca din cate am vazut pe la fete nu prea a dat rezultate in cazul fibroamelor intramurale si subseroase, si mai exista si pericolul migrarii particulelor de embolizare(cel putin asa mi-a zis un medic)...ma gandesc ca daca al meu necrozeaza se "embolizeaza" natural-
da, as vrea nr. de tel sa vad unde reusesc , la spital sau la cabinet, ti-as fi recunoscatoare

oana

eu fac acupunctura pentru slabit pen'ca's OBEZA. e rezultatul depresiei din iarna asta trebuie sa slabesc de urgenta, pentru ca estrogenii din tesutul adipos imi bombardeaza si mai tare uterul, iar alcoolul anuleaza efectul acelor. la inceput n-am crezut-o pe doctorita, dar am vazut ca slabesc fff greu (si fac o foame de numa numa, am halucinatii , ma gandesc non stop la mancare...acum am mai si renuntat la fumat si cind intru in "sevraj" as manca ORICE). fac eforturi supra naturale, trebuie sa reusesc, ca atunci degeaba, pot lua o mie de tincturi. am zis ca mai bine sa slabesc mai intai si pe urma le reiau, macar 10 kg.

acele se pun peste tot, pe meridiane...bla,bla stiu ca spatele este extrem de important insa dr. mea zice ca ea nu prefera varianta asta cum face arinna(ca n-am rezistat si am intrebat-o) numai pe spate ca se produc dezechilibre energetice dar ma gandesc ca n-o fi detinind adevarul absolut, iar cea facuta numai pe mana se cheama ceva de genul "microsistem"!? mie acele mi le pune peste tot(cele pentru slabit) sunt peste 60 de ace, pe picioare pe maini, in ureche in cap...sunt ca o perna cu ace si pe spate la fel, dar inainte de asta imi face o stimulare cu niste ventuze(cica agita energiile mai intai si pe urma le inteapa) . da , asa este cele care se inrosesc si dor trdeaza organul care sufera, mai e si functie de zi, de stare, de oboseala acumulata, de energiile perverse...destul de complicat.
cam asta e...

pup fetele

si maine e o zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim spune:

...aha, deci incep vestile bune... Felicitari Arinna pt viza! nu mai e mult pana ne zici si tu de un test pozitiv! Cu cezariana nu-ti fa probleme, nu e chiar asa, o sa vezi tu, depinde de tine, de medic, oricum asta nu-i o problema.
Deci cand ne vedem?

KIM & printesa ALICIA (29 martie 2006)
photos

Mergi la inceput