Vacanta in Turcia 2011 (11)

Vacanta in Turcia 2011 (11) | Autor: roxanaz

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

la un nou capitol.
Madau mai am o intrebare pt. tine.
Cum e plaja la Cornelia, Susesi?
La delfhin era nisip. aici sunt pietre?



Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredana_76 spune:

Buna.
Anul acesta as vrea sa mergem la Royal Wings dar tot aud pareri si bune si rele,ce-mi recomandati? Sa aleg altceva sau sa mergem aici?

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Giova eu una m-am simtit extraordinar de bine la Susesi, poate chiar cel mai bine. Au o piscina senzationala, cu oaze de verdeata, cu bananieri, etc. Mancarea super, mai buna ca la Delphin si la Ela Quality, fructe foarte multe, plus nelipsitele rontzonele, inghetata, etc de la barurile de prin resort. Ca idee, desi nu stiu daca te intereseaza prea mult asta, a fost singurul hotel dintre cele in care am stat unde toata bautura, inclusiv cea din import era free. Plus sucuri naturale, plus bere. Plus rontonele, alune, fistic, etc la discretie. La Ela de exemplu sucuri naturale nu aveau decat cateva la cutie si freshul de la masa de dimineata. In rest, cu bani. Bauturile alcoolice la fel. Rontonele idem, abia primeam un bol mic de alune, fistic si alte nebunii n-am vazut . Camerele mari, pat dublu imens plus inca o sofa in camera pe care a dormit Miru, tot comfortul.

Plaja, din nisip ca la Delphin, din ala mai maricel. La Cornelia la fel, ca-i alaturi

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)

www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Loredana eu am prieteni care au fost acum 2 ani la Royal Wings si mi-au zis numai de bine.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)

www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Madau mersi, citisem ce ai scris anul trecut de Susesi. Pe mine nu ma intere bautura, pe sot da.
M-a uimit ca nu l-am vazut in topul pus de tine.
Sa vedem ce alegem pana la urma, ca tare indecisi suntem:
SUSESI Cornelia


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Giova, eu as opta pentru Ela. La cornelia imi sta gandul, insa trebuie sa mai amanam, din pacate. Insa, dintre Ela si Susesi, la care am fost, m-as mai intoarce la Ela.

Ioana, Rebeca (16.05.2004), Sara (17.04.2009) si Tudor Andrei (16.02.2011)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Eu una n-as mai calca la Ela. Nu stiu cum era in trecut, dar de anul trecut de cand s-a schimbat managementul cu unul rus, n-a semanat nici pe departe cu ce ne asteptam. Am prietena care a fost acolo acum 4 ani si ne-a povestit ca a fost super, ne-am dus si noi anul trecut si n-am gasit nimic din ce ne-a povestit. Totul facut cu jumatate de masura si cam dezinteresat. Asa mi s-a parut mie. Beca tu cand ai fost acolo? De curiozitate.

Giova daca va permit banii, recomand Cornelia Diamond.

Si ca chestie, ca noi ne-am ofticat maxim anul trecut, a fost o prietena la Calista Luxury, in septembrie la aceeasi bani la care am fost noi la Ela. Conditii net superioare, doar ca au scazut turcii preturile. Ne-am jurat ca anul asta nu mai luam cu early booking, ca am platit degeaba si daca luam "la liber" luam la aceeasi bani hotel mai bun. Asa ca interesati-va bine inainte.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)

www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Madau, noi am fost in 2007. Parca a fost primul an de functionare, nu mai tin minte bine. La Susesi am fost anul trecut, iar la Cornelia am fi vrut anul acesta... Am mai fost la Spice, este un hotel ok, insa sub Ela, cel putin sub Ela din 2007. La mancare Spice si Ela au fost peste Susesi, insa partea cu mancarea, din punctul meu de vedere, nu se pune. Bucatarii se pot schimba si in acelasi sezon de mai multe ori, asa ca nu este o garantie. In plus, la cata mancare irosesc turcii, cam greu sa nu gasesti ceva care sa placa.

Ce mi-a mai placut la Ela, fata de Susesi. Faptul ca piscina pentru copii este cumva integrata in zona cu piscine, nu total izolata, cum este la Susesi. In plus, au acel cort care se pune deasupra piscinei si se bucura copiii de umbra pe tot parcursul zilei. Au si piscina care se adanceste treptat, lucru iar bun pentru copii.

Activitatile de seara de la susesi m-au dezamagit total, poate anul acesta va fi mai bine, cine stie...

La cornelia mi-a ramas sufletul, abia astept sa-l vizitam, cu toate ca... nu stim cand.

Ioana, Rebeca (16.05.2004), Sara (17.04.2009) si Tudor Andrei (16.02.2011)
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Mda, ai fost exact ca si prietena mea care mi l-a si recomandat..pacat ca n-au pastrat standardul cand spui piscina pt copii aia cu cort deasupra banuiesc ca te referi la aia din capat de tot, spre locul de joaca pt copii, nu? Ca stiam si eu de ea insa anul trecut era plina de frunze de la palmieri, nu facea nici un copil baie in ea. Toti erau in piscina mare, sau in aia laterala, unde era zona mai mica pt copii. Un punct ok pt Ela a fost locul de joaca, puteai lasa copilul acolo fara probleme, insa nu mi-a placut ca-i scotea pe la 12-1, in soarele ala infernal sa-i plimbe pe langa piscina cu clovnul, cu biscuitii, etc...

Ca si mancare a fost ok, cu mentiunea ca daca nu mergeai devreme la masa nu prea mai gaseai chestii deosebite..de exemplu porumbul fiert, fripturi si alte nebunii pe care le faceau pe loc...nu mai suplimentau, trebuia sa ti le iei pe toate de la inceput si se raceau...

La SPICE au fost alti prieteni de-ai nostri acum 2 ani si le-a placut la nebunie

Nu zic, acuma noi ne dam cu parerea, fiecare alege dupa propriile preferinte. Unii vor piscina mai mare, altii prefera camerele mai nu stiu cum, altii vor mancare mai deosebita, etc. Oricum e mai bine decat la noi la mare, puse una peste alta

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)

www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Eu anul asta as "presta" o Calista sau un Maxx Royal ...mai ramane doar o problema...banii

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)

www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput